Jak jistě víte, za 14 dní máme volby. Vůbec mě nepřekvapuje vznik spousty nových stran s populistickými hesly, kterým jde jen o koryta a peníze. Více mě udivuje naivita některých lidí. Jsem typický volič pravice, ale tyhle "pravicové strany" , jejichž program není pravicový ani náhodou, mě nepřestávají udivovat. A nejhorší na tom je kolik lidí se nechá přesvědčit lacinými kecy Babiše a kultem Karla Schlafenberga. Zajímalo by mě jaké má možnosti pravicově myslící člověk v následujících volbách. Rozhodně nechci volit žádné levicové strany(KSČM,ČSSD, SPOZ atd.), ale ani "pravicové strany" typu Top 09, ANO a zelení, které mají levicový program. Dále mě nezajímají žádné mafiánské strany typu ODS, a ani šílenci typu bobošíková. Takže v úvahu beru DSSS, Změnu, popřípadě Svobodné a piráty. Byl bych rád kdybyste mi napsali co si o těchto stranách myslíte a jakou z nich byste volili vy.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám naprosto stejný politický náhled . Vypadá to, že zbývá už jen ta DSSS, ale otázka je, k čemu je strana vůbec dobrá, jestli splní předvolební sliby a jestli ne příliš organizovaným programem nedělá spíš medvědí službu sama sobě a svým příznivcům .

arrow
profile_image
ElzZzie
od 22. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky nad tím docela tápu ze stejných důvodů, ale DSSS a jejich "konečné řešení cigánské otázky", jak mají napsané na plakátech v Ostravě, mě od nich maximálně odradilo (jsem bílé pleti, ale i přesto).. nestudovala jsem, co přesně se pod tím má skrývat, ať už je to zrušení nějaké sociální podpory, tak název zní strašně (a obzlášť pro někoho, jehož rodina si prošla koncentračním táborem)

Ahoj, bohužel taková je realita pro pravicové voliče Nejlepší by bylo si sám projet jejich celý program a osobnosti a volit podle toho, co se Ti nejblíže
DSSS osobně mi nepřijde pravicová, extrémismus nemusím. Dále bych nemluvila moc slušně, ale dle mého je to velmi smutná volba.
Svobodní a Piráti mají podobný program, ale Svobodní jsou proti-EU a Piráti se proti ní nevymezují. Myslím, že ani jedna z nich nebude mít moc procent, ale i tak by byla škoda jim nedat hlas jen kvůli taktizování. Velké plus je transparentní účetnictví a další protikorupční opatření, které velké strany prostě nepřijmou (doteď toho nikdy nebyly schopny!). Soustřeďují se na problémy a nabízejí i jak je řešit, což je podle mě důležité - víte, je snadné říkat "dám vám práci", "zatočíme s korupcí", ale od velkých stran málokdy uslyšíte, jak na to chtějí vůbec jít
Další věc, ve které se rozcházejí jsou jednoduše: DSSS proti homosexuálním sňatkům, proti všem drogám, naopak třeba Piráti podporují legalizaci marihuanny.

Reaguji na dadabus: To jsem rád, že je nás víc. Kdyby se DSSS, alespoň dostala přes těch 5%. Bylo by to úžasné.
Reaguji na ElzZzie: Řešení cigánské otázky mě neodrazuje ani v nejmenším, je to pro ně v mých očích významné + Někdo by už s tou nepracující lůzou měl zatočit.

Reaguji na Apperly: Ke Svobodným mám nedůvěru a ani vlastně nedokážu říct proč Určitě o nich, ale ještě zauvažuji. A piráti jsou na můj vkus příliš nevýraznou stranou. Proto u mě boduje DSSS, u nich opravdu vím co čekat. Má pro mě z těchto stran asi nejjasnější program, ikdyž někomu může přijít mírně vyhraněný.

arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měla by sis hlavně ujasnit, co je pravice a co levice a co tedy chceš volit, protože DSSS není pravicová ani těžkou náhodou.

Reaguji na Kubacis: Z těch stran, co jsou v česku má k pravici nejblíže. Samozřejmě vím, že některé body jejich programu jsou levicové, ale strana jako celek působí pravicově a vyznává pravicové ideály.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lady GaGa: Z těch stran, co jsou v česku má k pravici nejblíže. Samozřejmě vím, že některé body jejich programu jsou levicové, ale strana jako celek působí pravicově a vyznává pravicové ideály.

DSSS je levice (ultra-?) jak vyšitá, nehledě na pár výjimek ve volebním programu. Vždyť už to mají i v názvu své strany. To, že je někdo nazývá krajní pravicí na faktu nic nemění. Tento nesmysl nejspíš vznikl z dob NSDAP, která měla podobný program jako KSČM, ale tyto dvě strany se na smrt nesnášely. NSDAP byla plně socialistickou stranou, která se jen odchýlila od svého volebního programu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nebudu psát, kterou stranu volím, nicméně na začátek nutno podotknout, že v české sféře už dávno neplatí polarizace pravice - levice. To je trend všech moderních demokracií, že strany se populizují, což v praxi znamená, že se čím dál více přibližují středu (typickým příkladem je například otázka homosexuálů - těžko říci, zda jsou pro adopci ti "vlevo" nebo pravice, názory se spíše různí co do stran).
Dále, osobně bych se rozhodovala, koho volit, dle velikosti daného obvodu, kde volíš. Pokud v malém volebním obvodu, tak tam je volit malou stranu téměř totéž, jako hodit prázdný lístek. Například v nejmenším volebním obvodu, Karlovarském, je pouze pět mandátů, což znamená, že je třeba získat nejméně 20%, aby strana vůbec mandát získala. A je asi jasné, že třeba Okamurův Úsvit 20% nezíská určitě. Proto by pak bylo lepší se zamyslet, jestli by nebylo lepší volit pro toho, kdo má k mé favorizované straně nejblíže (pokud chci KDU-ČSL, budu volit TOP, jelikož většina členů TOPky se rekrutovala právě z KDU).

A především - nechápu, kde se v českém prostředí vzal ten blábol, že politik by snad měl být člověk, který sedí v parlamentu zadarmo a hájí nějaké ideologické zájmy. Politika je boj o moc a snaha vládnout - to je fakt, v každé učebnici politologie je definice taková. Demokracie, jakožto vláda lidu, fungovala ve starověku, kdy stejně vládli jenom svobodní, což nebylo ani 20% populace. Faktem je, že ač se v žebříčcích pohybujeme vysoce nad průměrem, co se politického vedení týče, tak u nás není špatná politika, ale náhled voličů na ní.
Pro příklad - Miroslav Kalousek byl dvakrát po sobě oceněn za ekonomický přínos pro republiku. Myslím, že každý člověk chápu, že úsporná opatření se skutečně nedělají proto, aby si politici "nahrabali", ale pro to, aby ty peníze doma byly. Proto vždycky kroutím hlavou, když Sobotka deklaruje, že vytvoří nová pracovní místa, ale sníží daně a nebudou škrty - tohle skutečně možné není. Tedy pokud se nechce pouštět do dalšího zadlužování státu.

Cituji berryblue: deklaruje, že vytvoří nová pracovní místa,

Od člověka, který nikdy zaměstnavatelem ani zaměstnancem nebyl, je tento slib opravdu usměvný. Ale vidno příznivců má dost.

Reaguji na berryblue: S tvým názorem se celkem ztotožňuji, až na Kalouska tomu fakt nemůžu přijít na jméno

Nenacházíte vhodnou prvicovou stranu, není to důkazem, že pravicové vnímání se vyčerpalo a již nemá co nabídnout? Nejen v horizontu ČR, ale i globálně. Samozřejmě, nikdo nic lepšího, než kapitalizmus nevymyslel, ale patrně je tento ekonomický model již na konci své éry.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na berryblue: naopak Sobotka jednoznačně deklaruje že ZVÝŠÍ daně ...a to o dost, ale jen těm s vyššími příjmy.
Jinak Sobotka, stejně tak jako KSMĆ vede předvolební kampan jednoznačně v duchu "SLIBEM NEZARMOUTÍŠ"....proč jako říkat lidem že se musí šetřit - když to vůbec nechtějí slyšet apod.

Reaguji na Eleanora22: Tak s tímto rozhodně nesouhlasím, ve světě je dost pravicových stran, jejichž obdoby bych byl v čr ochoten volit. Ať už se jedná např. o francouzskou národní frontu nebo americké republikány.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené