Cituji Cindova: Dobře, oprava, já tu nechci říct že všechny soukromé školy jsou hnus. pardon

já beru Vaše názory, jen mě to malinko nadzvedává ze židle...

Školu budu dělat při zaměstnání, žádnej papínek mi na ní nedá a ani nepřidá, Bc. mě vyjde na 150 000Kč, poctivě si na to musim ušetřit, oželit 3 roky dovču, mě to neva, dělám to pro sebe, ale když si pak čtu některé názory, že je ten titul koupený od papínka, to mě točí....a částečně mi to je líto, pokud někdo toto tvrdí, do té školy nechodil a jen plácá to co kde slyšel a hází všechny do jednoho pytle..

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Monaa:
ale zase nebuď tak vztahovačná
studium není ani tak o škole jako o studentovi, student může chodit na Oxford a stejně mu to nemusí nic dát.....ten kdo načte víc knih, bude daleko důslednější může chodit na školu z horní dolní a udělá kariéru o které ostatní jen sní...

to, že jsou tu obecně soukromé školy považované za horší je celkem logické....berou většinou všechny co se přihlásí, kdežto veřejné si vybírají...veřejné mají větší nároky na studenty a zaplatit si titul je méně pravděpodobné...ale stále platí viz nahoře...
ty jsi jedna z těch co dřou..ale ruku na srdce...kolik jich v celkovém součtu je jako jsi ty??

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zase se tu ukazuje typická česká vlastnost, a to závist. Na co nemám peníze, tak to pohaním

Sice se teďka hlásím na veřejnou školu, ale jelikož to je jen Bc a nevím kam pak dál, pokuju po brněnské Newton College a vůbec se nebojím, že bych nedostal kvalitní vzdělání. Stejně jako jsou dobrý a špatný veřejný školy, tak jsou jsou i dobrý a špatný soukromý. Ruku na srdce, těch soukromých je špatných mnohem víc. Dovolím si tvrdit, že pokud není v Praze nebo v Brně a není dostatečně drahá, tak nestojí za nic. Ale ty kvalitní tu jsou a v pohodě se můžou rovnat veřejným.

On totiž každý spojuje soukromou školu z faktem, že na ní musí být jen rozmazlení fracci zazobanejch rodičů, kterým to teda moc nepálí. Možná. Nepochybuju, že se tam tací najdou, ale na druhou stranu, je potřeba vzít v potaz, že někdo už třeba pracuje a soukromá vš je v tomhle ohledu přece jenom víc flexibilnější, taky soukromá škola nabídne víc praxe, víc praktických zkušeností oproti věřejným.

Taky když si človek zaplatí studium, tak z toho chce většinou i něco mít. Samotní víte, jak když má člověk něco zadarmo, tak si toho moc neváží, takže je sice hezký, že dotyčný udělal přímačky, např.TSP ( který má stejně skoro každý idi*t naučený nazpamět ), když pak celou vš akorát prokalí a jde mu jen o titul a ve výsledku nic neumí.

U pohovoru je jim putna, co máte za školu. Jde jim o schopnosti, o praxi, o celkový dojem. Toho člověka můžou vyhodit vždycky, když se ukáže, že toho zase tolik neumí

Tady je zajímavej článek, omlouvám se za délku.:

Diplomy ze soukromých VŠ mají váhu
31. srpna 2010
Podle zaměstnavatelů fakt, jestli uchazeč o práci vystudoval veřejnou, nebo soukromou vysokou školu, není důležitý

Rodičům dnešních maturantů se mohlo o studijních možnostech, které mají jejich děti, jen zdát. Počet nabízených míst už začal převyšovat poptávku, a dokonce ani neplatí, že je nutné hlásit se na jaře. Ještě v těchto dnech si lze vybírat z některých veřejných, ale hlavně soukromých vysokých škol a také z vyšších odborných škol.

Ve vzduchu však pro mnohé visí otázka: Bude mi například soukromá vysoká škola v životě stejně platná jako tradiční škola veřejná?

Třiatřicetiletý Štěpán už si to zjistil. Od doby, kdy odešel z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy bez diplomu prostě proto, že tehdy získal zajímavou práci, si mnohé ujasnil. „o pár letech jsem se ucházel o místo v kulturním centru ČR v zahraničí, pro které jsem měl všechny předpoklady - až na vysokoškolský diplom. Bez něj mě stát v té pozici prostě nezaměstná,“ došlo mu. A přihlásil se na Univerzitu Jana Amose Komenského, s. r. o. Studuje ji při zaměstnání.

Dvacetiletá Andrea však váhá: „Na Vysokou školu ekonomickou mne nepřijali. Uvažuju, že bych se přihlásila na jeden z mnoha ekonomických oborů, které nabízejí soukromé vysoké školy. Školné není enormní a určitě bych ho spolu s rodiči zvládla. Řešíme ale otázku, jakou váhu bude mít diplom ze soukromé vysoké školy u zaměstnavatelů.“ Studium na soukromé škole v Česku má totiž poněkud jiný zvuk než v některých jiných zemích, kde se privátní školy schopné zaplatit nejlepší odborníky objevují mezi těmi nejprestižnějšími.

Vyplývá to do značné míry z tradice. U nás existuje možnost založit soukromou vysokou školu teprve něco přes deset let a většina z těchto institucí má status vysoké školy neuniverzitního typu. To nemusí samo o sobě vůbec znamenat, že by neposkytovaly kvalitní vzdělání. Jde jen o to, že v jejich nabídce nejsou doktorská studia. (Univerzitní status nabízejí pouze Univerzita J. A. Komenského Praha, Metropolitní univerzita Praha a Vysoká škola finanční a správní.)

Pokračování na straně 26

Diplomy ze soukromých...

Dokončení ze strany 25

Hlavní potíž však je, že mezi soukromými vysokými školami dosud neproběhl proces krystalizace, který by oddělil školy opravdu dobré od průměrných, případně podprůměrných. Zaměstnavatelé proto nemohou mít - a ani nemají - od soukromých vysokých škol nějaká zvláštní očekávání.

Když jsme některé z nich kontaktovali, většinou tvrdili, že na to, zda uchazeč o práci vystudoval veřejnou, nebo soukromou školu, nikterak nehledí. Například Česká spořitelna, která přijímá více než sto padesát absolventů ročně, se podle náborářů na tituly nespoléhá a kandidáty hodnotí individuálně, podle toho, jak na ně působí a jak se chovají. Podobný přístup volí i další společnosti.

„Nerozlišujeme, zda se jedná o soukromou, nebo státní školu. Stejnou příležitost mají všichni absolventi, protože všichni stojí na stejné startovní čáře,“ tvrdí Eva Karasová, mluvčí Tesco Stores ČR. Vědí, co chtějí. To je dobré Zkušená personalistka Monika Rousová, personální ředitelka Diakonie ČCE, však přináší širší pohled. Podle ní nelze rozhodně tvrdit, že by veřejné vysoké školy byly lepší než soukromé. Už proto, že například u vyšších manažerských pozic ceněné prestižní programy MBA poskytují vlastně jen soukromé školy. „Ani tyhle programy nejsou ovšem všude stejně kvalitní,“ podotýká s tím, že zkušení personalisté ovšem dobře vědí, který má vysokou úroveň a který ne.

Za sebe Monika Rousová říká: „Mě vždycky víc než diplom zajímají skutečné kompetence a osobnostní předpoklady uchazečů.“ Zároveň odmítá podceňování soukromých vysokých škol. „Ty studují většinou lidé, kteří už pracují, a jsou tedy nějak nasměrovaní, vědí, co chtějí. Taky si studium platí, což napovídá o jejich motivovanosti.“ Zajímavé přitom je, že všichni personalisti, s nimiž jsme mluvili, dávají před elitním vzděláním jako takovým přednost právě osobnostním rysům: „ro mě je jako budoucí zaměstnanec zajímavější kluk z východního Slovenska, který po nocích vykládal vagony, aby mohl studovat, než mladý člověk z prominentní rodiny, jemuž rodiče od malička platili anglické školy,“ přiznává Rousová.

A jak je to ve státních službách? Například ministerstvo školství nečiní podle mluvčí Kateřiny Böhmové při přijímání nových pracovníků rozdíl mezi absolventem veřejné a soukromé vysoké školy.

Pro adepty učitelské práce je ale limitující fakt, že se pro tuto profesi vyžaduje vysokoškolské vzdělání zakončené magisterským diplomem. A ovšem pedagogické vzdělání. „Jestli je ale získané na veřejné, nebo soukromé škole, zákon nestanoví,“ ujišťuje Böhmová. Praxe ze studií se cení Faktem ovšem je, že zkušeností s absolventy soukromých škol zatím mnoho není. Ve státní správě, ani ve firmách. Například seniorní manažerka T-Mobilu Martina Kemtová říká: „V drtivé většině se k nám hlásí absolventi z veřejných škol.“

Výhodou soukromých škol je, že se většinou snaží udržovat kontakt s praxí. A to, že uchazeči o zaměstnání chodili na praxe nebo se účastnili nějakých projektů, se cení. „Absolventi soukromých škol mívají více praktických zkušeností, nabytých již během studia. Mají povinné studijní praxe a stáže během studia a to jim umožňuje získat pracovní návyky dříve než studentům škol, kde tyto požadavky na praxe nejsou nebo jsou nepovinné. Na základě předchozích zkušeností absolvent ví, co ho čeká a jaké nároky na něj bude zaměstnavatel klást,“ říká Jan Holina z České spořitelny.

Udělal jsem dost?

Přesto mívají někteří absolventi soukromých vysokých škol pocit, že neudělali pro své vzdělání dost, a hlásí se na další studium ještě na veřejnou školu. Občas dokonce znovu na bakalářský program. To ale není nutné.

„Třeba naše soukromá vysoká škola spolupracuje s podobně zaměřenými školami státními a některé z nich, jako například provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity, přijímají naše bakaláře k magisterskému studiu,“ říká Bohumil Janyš ze Středočeského vysokoškolského institutu Kladno, s. r. o. A rozhodně nejde o výjimku.

***

HODNOCENÍ UKONČENÉHO VZDĚLÁNÍ

Absolventi škol v ČR 1997-2007

Absolventi VOŠ patří podle průzkumů k lidem, kteří jsou se svým vzděláním nejspokojenější a považují je za dobrou průpravu pro život. V tomto ohledu vykazují lepší výsledky než třeba absolventi bakalářských programů vysokých škol. Navíc podle průzkumů jejich spokojenost s absolvovaným vzděláním a s možnostmi uplatnění stoupá. Zdroj: Šetření absolventů škol na trhu práce, 2007, SVP PedF UK/Hell

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FiFa20: Zase se tu ukazuje typická česká vlastnost, a to závist. Na co nemám peníze, tak to pohaním

já myslím, že tady nikdo ty školy nehaní z toho důvodu, že by na ně neměl..dnes jde studovat v pohodně na studenské půjčky.. i já kdybych chtěla obor, který veřejka nenabízí, tak si úvěr vezmu, páč na ní naši namají...

spíš jde o ten celkový pohled..že se na soukromou dostane opravdu každý a vystuduje jí každý..ovšem z té jedné školy vyjde jak nadupanej člověk, tak i ten, kdo si to jen prochodil...kdežto na státních je to víc o tom..tady máte tolik a tolik zápočtů a zkoušek a buď je uděláte nebo máte utrum...
co jsem vkládala ten link, tak to je škola sice kvalitní...co zkoušky nedá zadarmo, ale když nedáš zkoušky, tak si je zaplatíš a můžeš jít na ně další rok a vlastě si studim natahovat podle sebe..ale u státních to nejde..takhle polovina lidí od té kamarádky studuje..kámarádka jede den i nocí poznámky a učebnice a ti dětičky rodičů co vědí, že když to neudělají, tak se nic neděje, klidně flámují....a v tom je ten nejpodstatnější rozdíl..soukromá do ničeho nikoho nenutí...
Ale UJAK a jí podobné je kapitola sama pro sebe

Cituji Janissinka: ale zase nebuď tak vztahovačná
studium není ani tak o škole jako o studentovi, student může chodit na Oxford a stejně mu to nemusí nic dát.....ten kdo načte víc knih, bude daleko důslednější může chodit na školu z horní dolní a udělá kariéru o které ostatní jen sní...
to, že jsou tu obecně soukromé školy považované za horší je celkem logické....berou většinou všechny co se přihlásí, kdežto veřejné si vybírají...veřejné mají větší nároky na studenty a zaplatit si titul je méně pravděpodobné...ale stále platí viz nahoře...
ty jsi jedna z těch co dřou..ale ruku na srdce...kolik jich v celkovém součtu je jako jsi ty?

Asi jsem vztahovačná, ale vy jste nás všechny házeli do jednoho pytle...
To se mi nelíbí..
Vim, že se tam určitě najdou rozmazlení dětičky movitějších lidí, ale já mezi ně bohudík nepatřim, z domova jsem šla s holým zadkem, co dnes mám, za to vděčim sobě a proto mě toto srovnávání vadí...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monaa: Asi jsem vztahovačná, ale vy jste nás všechny házeli do jednoho pytle...

o Češích se říká, že jsou zloději ale já se jako zlodějka necítím...

Cituji Janissinka: o Češích se říká, že jsou zloději ale já se jako zlodějka necítím...

Já se taky tak necítím...ale pokud mám možnost k tomu říct svůj názor, tak ho řeknu...

Mě spíš vadí ty úšklebky, který mě jak tak čtu čekají..no jooo, chodí na placenou VŠ, titul zadarmo...koupený...to mi vadí...nic o tom nevědí, ale slyší soukromá a je to...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Monaa: Mě spíš vadí ty úšklebky, který mě jak tak čtu čekají..no jooo, chodí na placenou VŠ, titul zadarmo...koupený...to mi vadí...nic o tom nevědí, ale slyší soukromá a je to...

jak už jsem řekla, studium je o studentovi...co si vezme do života je na něm...
jestli jsi dobrá, tak by ses měla nad tyhle komentáře povznést a myslet si svoje ne?

já už tady taky nereaguji na takových blbostí, který mě rozčilovaly...ono to nemá ani cenu to omílat x krát dokola a zase znovu...

Cituji Janissinka: jak už jsem řekla, studium je o studentovi...co si vezme do života je na něm...
jestli jsi dobrá, tak by ses měla nad tyhle komentáře povznést a myslet si svoje ne?


Jasně, že si budu myslet něco o p.....
Já budu mít svědomí čistý sama před sebou, to je pro mě důležitý, jasně, jen jsem reagovala na některý komentáře...

No nic, já už se do školy těšim, těšim se na nový vědomosti (doufám ), že to nebude stát za starou bačkoru...uvidíme...

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Cosette: Bůhví co to bylo za anketu a kdo si ji nechal udělat A i kdyby to tak bylo, je to tím, že na veřejných je řada úplně zbytečných oborů, které v normálním světě prostě uplatnění nemají vůbec

jasně... a o tom to je. Na soukromé škole ti nepotřebný obor nenabídnou...

Cituji Cindova: Klidně se můžeš ohánět čísly, ale realita je úplně jiná. Co vím tak do banky tě třeba se soukromou vysokou školou na vyšší posty ani nepustí pracovat. A to není z tabulek, ale informace od věrohodné známé. Vychvaluj si klidně soukromé školy a po dostudování prosím napiš jak se ti vedlo při pohovorech. Myslím že tvůj názor bude jiný.

Děkuju za povolení ohánět se čísly Nemám slov...
O svém uplatnění Ti povím klidně teď... končím 5. ročník a od 2. ročníku, kdy jsem si začla hledat práci, pracuji v oboru... 3x jsem pozici měnila a už rok pracuji v mezinárodní společnosti, na pozici, která mi umožňuje kariérní postup a představ si to! jsou se mnou spokojení a chtějí mě zaměstnat na plný úvazek po dokončení školy... a ne, není to tlačenka. Dostala jsem se tam přes pohovor... a co je při pohovoru zajímalo? Jaké mám znalosti v oboru, jaké mám zkušenosti, kde jsem studovala v zahraničí (ano i soukromé školy mají širokou nabídku Erasmu), jak jsem si vydělávala v zahraničí, jak umím 2 světové jazyky a jaké projekty jsme ve škole dělali...
Ale jasně... jen se oháním a obhajuju něco, co je uplně na h... a co jsem si zaplatila

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Bacilek: no jo, to ti řekli když tě tam brali, že....prosím tě a můžeš nám vysvětlit, proč by to tak mělo být? Na veřejné školy jdou ti lepší, na soukromé ten odpad - co mají prachy.. je to nelogické, víš..

Proč by to tak mělo být? Sama tu někdo z vás řekl, že veřejné školy mají mnoho zbytečných oborů, které tě do života nenaučí nic a nepřipraví na pracovní život ani trochu... a o tom to přeci je. Kdo by studoval školu (obor), o které by věděl, že je k ničemu? Soukromé školy se chovají tržně... někdo něco che, oni to umí nabídnout. Veřejné škole je to uplně jedno... strnulost naprostá.
Odpad... haha Fakt, holky přemýšlejte a neschazujte hned něco, o čem nic nevíte...

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FiFa20: Zase se tu ukazuje typická česká vlastnost, a to závist. Na co nemám peníze, tak to pohaním

Tady se vůbec nebavíme o penězích

Cituji Monaa: do té školy nechodil a jen plácá to co kde slyšel a hází všechny do jednoho pytle..

Mimochodem mám plno kamarádů, kteří studují na soukromých ekonomických školách v Praze a všichni se nadřou opravdu jen minimálně, zkoušky jsou vlastně skoro zadarmo a všichni jsou vysmátí jak se s námi na veřejných školách zachází, že opakujeme zkoušku a pod. a že u nich je to dávačka. Tohle mi vypráví.. a pak se není čemu divit, že mám takový názor, jako že na soukromé se nemusí hnout ani prstem a přitom člověk dostuduje

Cituji misa_sisa: Fakt, holky přemýšlejte a neschazujte hned něco, o čem nic nevíte...

ne vůbec nevíme jak jsem psala, to co tu píšu jsem si nevymyslela, ale říkají to lidi kolem mě. Dokonce i já jsem přemýšlela že si podám přihlášku na ing. na soukromou školu, po probrání to v práci mě toto rozhodnutí dost radikálně rozmluvili, takže ono je to taky zaměstnavatel od zaměstnavatele. A budeš se divit, ale já se svojí veřejnou podle tebe školou se zbytečnými předměty, špatnými vyučujícími a podobně, dělám také svou vysněnou práci.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cindova:

Cituji Cindova: v práci mě toto rozhodnutí dost radikálně rozmluvili

Bože bože. Tady vidíš, že ani nemáš svůj názor. Jen papouškuješ, co ti někdo nabůlíkuje

Doporučuji ti dál nepříspívat. Nemá to žádnou výpovědní hodnotu. Jestli si četla ten článek co jsem tu zkopíroval, to je názor odborníka na tuto oblast a jestli si to pochopila, vážně na tom nesejde.

Chtělo by to rozlišovat " hospodský kecy" od relevantního názoru o nějaké výpovědní hodnotě

Každopádně hodně štěstí na veřejné škole, které s porovnáním ze zahraničím, a to dokonce i východní Evropou dost pokulhávají

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji FiFa20: Každopádně hodně štěstí na veřejné škole, které s porovnáním ze zahraničím, a to dokonce i východní Evropou dost pokulhávají

a to jsi zase prosímtě četl kde?
když už tu přispíváš s výpovědní hodnotou, tak jistě budeš vědět, že světové žebříčky vysokých škol nejsou relevantní...ukazují většinou jen citace odborných článků a výzkumy fakult...a jak jistě víš, tak u nás na vědu nejsou peníze...
naopak naše školy jsou velice kvalitní a náročné oproti světovým univerzitám...
http://www.ukacko.cz/matfyz-v-prestiznim-britskem- podani-spise-na-urovni-prazskeho-pedaku

tohle je jen jeden z mnoooha článků

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené