arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
nevím kam tenhle příspěvek zařadit,tak jsem ho šoupla sem....nedávno jsem dostala nápad,že bych dovážela zboží z USA a tady ho na různých aukcích prodávala...elektroniku, kosmetiku, věci od viktorky a podobně...
zajímalo by mně jestli tady s tímto máte nějaká zkušenosti??..a HLAVNĚ jak je to s tím clem? čelta jsem tu většinou,že clo se neplatí do 150eur...ale pak tu byli i příspěvky,že clo se platilo i třeba z balíčku za 700kč a bylo vyšší než celková cena zboží....to clo mě docela děsí,ale na spoustě věcí by se to i tak vyplatilo

Reaguji na Janissinka: Jako podnikatel platíš clo a DPH úplně ze všeho. Celní hodnota balíčku je cena zboží+poštovné, platíš tedy i z poštovného. Pokud v balíčku není faktura a nedoložíš cenu, určuje jeho hodnotu celník na základě tlaku, teploty a rosného bodu. Vše najdeš na stránkách celní správy. Kromě toho ze zisku zaplatíš daně, zdravotní a sociální pojištění. Aukro, Mimibazar i další prodeje lustruje finančák.

Jediné co je v životě jisté je smrt a daně.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jéééžiš to je děs....no já jsem se právě chtěla vejít do toho,abych nemusela platit clo...spíš víc menších balíčků...
to jsem nevěděla,že finančák jde i po aukcích...ty člověka tedu uměj vysát

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Janissinka: to jsem nevěděla,že finančák jde i po aukcích

proč by nešel? je to podnikání jako každé jiné.

uživit se "přeprodejem" věcí ze zahraničí není nic lehkého, musíš toho prodat opravdu hodně, jinak to nestojí za námahu.

Cituji Janissinka: to jsem nevěděla,že finančák jde i po aukcích

no, na to si dej fakt bacha, dost lidí to dělalo načerno a přišli na ně. Někde jsem o tom četla článek, bohužel už je to dýl, tak nevím kde, ale naférovku přišli na maminky na mateřských dovolených apod., co si tímhle způsobem načerno přivydělávali.

arrow
profile_image
roza
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MilySkritek: Pokud v balíčku není faktura a nedoložíš cenu, určuje jeho hodnotu celník na základě tlaku, teploty a rosného bodu.

Může celní správa vyměřit clo dodatečně? Pokud je zboží prodáváno např. na Aukru nebo Mimibazaru, jak příslušné orgány zjistí, že došlo fakticky k prodeji?
Jinak myslím, že vydělávat si tímto způsobem napadlo už hodně lidí, když vidí ceny na zahraničních stránkách. Ale právě připočtení cla, dph a poštovného i případné reklamace s konečnou cenou řádně zamává.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já jsem tohle vůbec nevěděla...tak proto se ptám...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

s tou fakturou...když ten balíček neni oceněn,tak ho otevíraji?

Cituji roza: jak příslušné orgány zjistí, že došlo fakticky k prodeji?

Celníky nezajímá prodej, stačí, že jsi ho dovezla. Finančák si zjistí od provozovatele stránek všechny údaje o Tobě - jestli prodáváš 5 věcí za rok, tak je to nezajímá, objem prodejů neberou z toho, co vidí na stránkách, ale právě z těch údajů. Kvůli daním Tě zkasírují oni, kvůli clu Tě napráskají celníkům.

Cituji roza: Může celní správa vyměřit clo dodatečně?

Samozřejmě, a s pokutou. Manžel služebně objednával pro firmy cosi elektronického, na co nevztahuje clo, vyplnil takový ten papír pro celníky a dobrý. Za půl roku někoho napadlo, že když je v tom čip, je tam určitě i software (nebyl, ale celník má vždycly pravdu) a z toho se clo platilo, takže sečetli komplet celou zásilku a musel clo doplatit dodatečně.

Cituji Janissinka: s tou fakturou...když ten balíček neni oceněn,tak ho otevíraji?

Někdy ne a někdy jo, většinou se řídí váhou, nebo velikostí (kromě výše uvedených povětrnostních podmínek)

Cituji Janissinka: když ten balíček neni oceněn,tak ho otevíraji?

jo, můžou ho otevřít...

Cituji roza: Může celní správa vyměřit clo dodatečně? Pokud je zboží prodáváno např. na Aukru nebo Mimibazaru, jak příslušné orgány zjistí, že došlo fakticky k prodeji?

Clo platíš proto, že balíček jde přes hranice ne proto, že ho někomu prodáš. Já i když si objednávám něco pro sebe ze zahraničních e-shopů, tak občas platím clo. A nikomu to nepřeprodávám. To na to nemá vliv.

Cituji roza: Jinak myslím, že vydělávat si tímto způsobem napadlo už hodně lidí, když vidí ceny na zahraničních stránkách.

Ano, jenže většinou to dělají na černo a doufají, že se na ně nepřijde a že se to v tom množství aukcí nějak ztratí. Což bohužel tak není.

Reaguji na Patty: To jsme se pěkně shodli . Nicméně když se vejdeš do "nezdanitelné částky" a máš to pro vlastní potřebu, tak platit nemusíš nic, ale to se týká zásilek z USA, nevím, jestli je to obecné.

Pokud místopřísežně prohlásíš, že je i dražší balíček pro Tvou potřebu, nemusíš platit clo (to je ale zanedbatelná částka), zapllatíš jen DPH.

arrow
profile_image
kellys
od 26. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Už to dělá tolik lidí, že bys musela najít něco speciálního, aby se ti to vyplatilo. Než se do něčeho pustíš, dvakrát si to spočítej: poštovné, clo, DPH, daň z příjmu, zřízení živnosťáku a tak dále.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S bráchou jsme přemýšleli o iphonech...v usa je maji na 199USD....ale vůbec se nevyznáme v tom clu...

Reaguji na Janissinka: No tak si to všechno předem nastudujte a nezapomeňte na homologaci a záruční servis.

arrow
profile_image
grani
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janissinka: v usa je maji na 199USD

a není náhodou ta cena na smlouvu? (aspon to tak mají na ofic. webu)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené