No, to bych chtěla vidět, jak byste řešili případné reklamace zboží....

A taky pořešit licence, je spousta zboží, co se dále prodávat nesmí, třeba victoria´s secret nedává svolení k franchisingu, to samo yves rocher. Tam je taky riziko pokuty, když jim někdo pošle odkaz na ´´nelegální e-shop´´

Ty kontroly od úřadů probíhají už tak rok a půl. Clo prý chtějí i za dlouho zpětně. Navíc u nelegálního podnikání se kom daně doměřuje i odvody na sociální a ty jsou pak s pokutou. Je na to téma hodně diskuzí, pokud chceš mít vše v pořádku, nezapomeň na všechny detaily, včetně toho, jak chceš řešit reklamace, jak píše Patty.

Reaguji na lumpalena: Na aukcích se licence neřeší, toho bych se bála nejméně. Navíc třeba Triumph ze svého oficiálního e-shopu nechce posílat zboží do zemí, kde se v obchodech prodává mnohem mnohem dráž. Instituce "výhradního dovozce" byla oficiálně zrušena a nikdo mně nemůže trestat za to, že prodávám zboží levněji, než on. V tom mají ty firmy, které tady prodávají předražené zboží smůlu, že je víc a víc lidí, kteří jsou schopni nakoupit si ho za normální ceny ve světě. A rozhodnu-li se prodávat ho tady dál, nemůže mně v tom nikdo bránit a už vůbec ne pokutovat.

Reaguji na MilySkritek: Dovolím si nesouhlasit, nakupovat si můžeš co chceš, ale slyšela jsi někdy o problematice duševního vlastnictví? tady nejde o těch 200gramů molitanu u podprsenky, ale o tu registrovanou značku a patenty, které si firma zaplatila a jiným nepřísluší na jejich registrované značce a patentech vydělávat. K čemu si myslíš, že jsou úřady na tuto problematiku? Třeba viktorka tady ofiko obchod samozřejmě nemá, ale zkus si koupit něco v Yves Rocher a mají tam upozornění na účtence.

Reaguji na lumpalena: Slyšela jsem o tom skutečně hodně . Proto také vím, že je to úplně OT. Ještě víc, než frančíza.

Reaguji na MilySkritek: No tak máme jiný názor, pokud obě mluvíme o tom, že bude nabízet za účelem výdělku daný výrobek v různých provedeních jako prodejce. Já takovou činnost neplánuji, takže tohle si musí ověřit zakladatelka vlákna. Ale na lehkou váhu bych to nebrala.

Reaguji na lumpalena: Přesně tak, myslím, že jsme tady zakladatelce poradili opravdu hodně, teď jí čeká důkladně si nastudovat vše, co s podnikáním souvisí od výše platby sociálního a zdravotního pojištění, až po celní sazebník. Myslím, že jediné co zbývá dodat je good luck !

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené