Zdravím vás, ráda bych se zeptala na váš názor. Jedná se o reklamaci vlasů vlastně z druhého pohledu. V červnu jsem aplikovala zákaznici platinové blond vlasy. Nyní, po prázdninách a po 3 měsících nošení je chce vyreklamovat. Doslova: „ Podle mého názoru jste mi prodala syntetiku, nebo nějakou podobiznu pravých vlasů. Vím, že když jsem vlasy zkrátila tak ztratí svoji částečnou hodnotu. Tímto po Vás požaduji vrácení peněz, konkrétně 5 000 Kč, s tím, že bych Vám všechny prameny poslala zpět.“

Odepsala jsem jí o standardní 30denní lhůtě na vyřízení reklamace, tedy ať je samozřejmě pošle, ale dočkala jsem se odpovědi následující (jedná se jen o výňatek): „S prominutím a upřímností si myslím, že zrovna Vám neudělá nic, když mi polovinu peněz vrátíte a nebudeme to nikde vytlačovat ven. Domluvme se jako lidi, řekněme si, že jste mě podvedla a já Vašemu "salonu" ostudu vážně neudělám.“

Zákaznice samozřejmě dostala vlasy jako spousta dalších, které jsou s nimi spokojené, nejedná se ani o vlasy evropského typu a už vůbec ne o syntetiku. 30denní lhůta na reklamaci se zákaznici asi nelíbí a očividně vyhrožuje psaním negativních referencí. Podotýkám, že je slečně asi 16 let (cca 2. ročník na střední škole) a přesně této situace jsem se bála už poté, co jsem si s ní během prodlužování vlasů povídala. Neměla jsem jí vlasy vůbec aplikovat.
Jak byste se, prosím, v mojí situaci nyní zachovaly?

PS: Nejde mi o právní pomoc, já jen nechci mít negativní reference, které jsou takhle nespravedlivé. Samozřejmě zůstanu v anonymitě, aby nedošlo k jakýmukoli smazávání. Děkuji za vaše příspěvky.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nějak to nechápu..

takže ona nechce vyreklamovat třeba špatné navázání vlasů ( z jejího úhlu pohledu), což je vždy diskutabilní, protože ty můžeš říci, je to navázené dobře, ona řekne, že není atd atd..

Ale pokuď jsi ji prodala " správné" vlasy a ona reklamuje pouze toto, tak je to snad jednoduše dokazatelné a její tvrzení lehce vyvratitelné, ne? Asi máš uschované potřebné doklady (?) A v 30 denní lhůtě pro reklamaci ji odpovíš, že její reklamace nesprávných vlasů se neuznává.

Chápu, že máš strach z negativní reklamy ( a slečna chce jen zlusit vytřískat nějaké penízky nazpět), ale možná by stačilo slečně říci, že na ní můžeš třeba podat žalobu z křivého nařčení, z poškození dobrého jména tvého podniku apod., ať se lekne spíše ona, ne?

Ono je to dneska těžké. Předpokládám, že pravé evropské vlasy holka nedostala. A viděla jsem, jak vypadají jiné blond po třech měsících, ještě k tomu letních. Jde o to, že salóny naslibují cokoliv, všichni mají nejlepší vlasy, které vydrží hrozně dlouho. Jestli holka nedostala skutečné informace, že vlasy prostě moc kvalitní nejsou a pokud jsou to třeba kazašské, že se o ně musí taky hodně starat, tak se teď cítí podvedená.

To, že nechce reklamaci je jasné, všichni by jí odepsali, že je to běžné opotřebení vlasů. Většina lidí to spolkne, poučí se, a kupuje si jen OPRAVDU kvalitní vlasy (a nedá na bláboly salónů). Bohužel si narazila na oprsklou mladou holku, která chce něco zpátky. Z právního hlediska se na ni můžeš vykašlat a pokud nechce reklamaci, její smůla. Ale musíš počítat s tím, že reference po internetu kolují bleskovou rychlostí a pravděpodobně tě ošidí o další zákazníky.
Na tvém místě se řídím podle svědomí. Pokud jsi jí prodala nějaké "vlasy", které neodpovídali popisu, nějakou korunu bych jí vrátila. Ale pokud jsi si jistá, že jde o vlasy kvalitní a přesně jsi je popsala, vykašli se na ni.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji HoneyL: Na tvém místě se řídím podle svědomí. Pokud jsi jí prodala nějaké "vlasy", které neodpovídali popisu, nějakou korunu bych jí vrátila. Ale pokud jsi si jistá, že jde o vlasy kvalitní a přesně jsi je popsala, vykašli se na ni.

Cituji HoneyL: Předpokládám, že pravé evropské vlasy holka nedostala. A viděla jsem, jak vypadají jiné blond po třech měsících, ještě k tomu letních.

Co takhle vím, tak platinové blond vlasy, i když jsou středoevropské, tak prostě vyšší péči vyžadují. Navíc kort přes léto.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji S.a.m.b.u.c.a: Zákaznice samozřejmě dostala vlasy jako spousta dalších, které jsou s nimi spokojené, nejedná se ani o vlasy evropského typu a už vůbec ne o syntetiku.

Předpokládám tedy, že jsi jí dala kvalitní, středoevropské vlasy, popř. východoevropské. Nebo ne?

Cituji Mirry: platinové blond vlasy, i když jsou středoevropské, tak prostě vyšší péči vyžadují. Navíc kort přes léto.

No, tak já mám třeba platinové blond a že by vyžadovaly nějakou extra péči, bych neřekla. Starám se o ně jako o svoje, používám obyč kosmetiku z drogérky (šampon, balzám) + krystaly, loni v létě jsem s nima byla i u moře, kde jsem je vyráchala v bazénu i ve slané vodě a žádnou újmu neutrpěly...

arrow
profile_image
cucumber
od 16. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud máš čisté svědomí, dala jsi jí vlasy, které mít měla, tak bych nic nevracela, protože by se to nakonec mohlo obrátit proti tobě - vrácením peněz bys uznala, že dostala špatné vlasy, tudíž tvá chyba.

Reaguji na Mirry: To musím nesouhlasit. Já jsem pravé středoevropské nebarvené nosila rok a kromě krystalů jsem na ně nic nedávala. Obyč šampóny z drogerie. A i teď jsou krásné a nezničené. Ani bych se nestyděla je někomu prodat.

Cituji HoneyL: To musím nesouhlasit. Já jsem pravé středoevropské nebarvené nosila rok a kromě krystalů jsem na ně nic nedávala. Obyč šampóny z drogerie. A i teď jsou krásné a nezničené. Ani bych se nestyděla je někomu prodat.

Jo, to jo, nebarvené středoevropy žádnou spešl péči nepotřebují. Taky mám panenské středoevropy a používám na ně běžnou péči a jsou jako moje.

Ale platinové nemůžou být panenské, jsou odbarvované, a co já vím, neměly by být česané zamokra, zavlhka, musí se fakt jen s rozumem žehlit, natáčet, a kdyby S.a.m.b.u.c.a prodala spálené vlasy odbarvením, tak by to zákaznice poznala hned. Takže podle mě je zákaznice přes léto zničila... nebo chce jen peníze na nový iPhone 5...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mirry: Ale platinové nemůžou být panenské, jsou odbarvované, a co já vím, neměly by být česané zamokra, zavlhka, musí se fakt jen s rozumem žehlit, natáčet,

Jak jsem psala, mám platinu (vlasy byly odbarvované, o tom žádná), ale nestarám se o ně nějak extra. Foukám je a žehlím/natáčím po každém mytí a vypadají pořád krásně.

Cituji Mirry: podle mě je zákaznice přes léto zničila... nebo chce jen peníze na nový iPhone 5...

Jo, to je možnost

Cituji S.a.m.b.u.c.a: „S prominutím a upřímností si myslím, že zrovna Vám neudělá nic, když mi polovinu peněz vrátíte a nebudeme to nikde vytlačovat ven. Domluvme se jako lidi, řekněme si, že jste mě podvedla a já Vašemu "salonu" ostudu vážně neudělám.“

Tohle mně prostě přijde, že napsala osoba, která není normální... Člověk, který by byl právem nespokojený s kvalitou vlasů, nebude vyjednávat takovým stylem. Z tý holky nečiší nic dobrýho a je pech, když podnikatel na někoho takového narazí

Cituji Lady Flame: No, tak já mám třeba platinové blond a že by vyžadovaly nějakou extra péči, bych neřekla. Starám se o ně jako o svoje, používám obyč kosmetiku z drogérky (šampon, balzám) + krystaly, loni v létě jsem s nima byla i u moře, kde jsem je vyráchala v bazénu i ve slané vodě a žádnou újmu neutrpěly...

Ale tak to pro středoevropy je péče jak má být, ale přičemž zároveň souhlasím i s:

Cituji Mirry: Co takhle vím, tak platinové blond vlasy, i když jsou středoevropské, tak prostě vyšší péči vyžadují. Navíc kort přes léto.

Dovedu si představit, že když si zákaznice umyje hlavu, hala bala vysuší, pak si to rozválí v posteli nebo na dlouhé cestě autem apod., tak ty vlasy nebudou mít zrovna ideální "tvar" a jí se to může zdát jako "vada". Ale hlavně tohle:

Cituji S.a.m.b.u.c.a: „S prominutím a upřímností si myslím, že zrovna Vám neudělá nic, když mi polovinu peněz vrátíte a nebudeme to nikde vytlačovat ven. Domluvme se jako lidi, řekněme si, že jste mě podvedla a já Vašemu "salonu" ostudu vážně neudělám.“

fakt nenapíše normální člověk. To je teroristka a jak se říká, s teroristy se nevyjednává... (resp. nevychází se jim vstříc)

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji S.a.m.b.u.c.a: Zdravím vás, ráda bych se zeptala na váš názor. Jedná se o reklamaci vlasů vlastně z druhého pohledu.

Hele a není to vlastně jen taková "obrana" před holkou, co ti vyhrožovala, že dá všude negativní recenze ( třeba taky na omlazení , tak jsi ji jaksi raději "předběhla"?

Mně totiž přijde neslušné založit téma a pak nereagovat.. Chápu, že nikdo nesedí na netu pořád, ale ať pak nezakládá téma, kde chce znát názory ostatních.. ( holky ti sem píší, pokládají otázky apod)

A ani po x hodinách ( skoro po 24 hod) tam není jediná odpověď od tebe a navíc je to první téma, které jsi zde založila ( včera jsi se kvůli tomu zaregistrovala) ... hm, to solidně moc nepůsobí..

Cituji marketahr: A ani po x hodinách ( skoro po 24 hod) tam není jediná odpověď od tebe

Lidi pracují nebo mají spoustu jiných věcí na práci než sedět na internetu, vždyť to je pochopitelné.

Já se teda dokážu do zakladatelky tématu vžít a já narazit na takovou "psychopatku", tak taky budu vděčná za nějaké rady...

Cituji marketahr: Ale pokuď jsi ji prodala " správné" vlasy a ona reklamuje pouze toto, tak je to snad jednoduše dokazatelné a její tvrzení lehce vyvratitelné, ne? Asi máš uschované potřebné doklady (?) A v 30 denní lhůtě pro reklamaci ji odpovíš, že její reklamace nesprávných vlasů se neuznává.

Měla jsi někdy prodloužené vlasy? Ono mnohdy to není úplně jednoduché říci s jistotou – tyhle vlasy jste si zničila nesprávnou péčí a nebo že byly už poškozené. Sama klientka měla své vlasy velmi velmi poškozené, byly to kratší vlasy než na mikádo a úplně přepálené, ulítané... ty vlasy mohly mít tak 10 cm. Po každém pročesání z nich létaly ulámané konečky. Takže péče o vlasy ještě před prodlužkem musela být tristní.

Středoevropské vlasy přece také nejsou nezničitelné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené