arrow
profile_image
Adela
od 16. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, byla jsem u kosmetičky a ta mi doporučila kvůli rozšířeným pórům a občasnému pupínku zcela vynechat mléčné výrobky (alespoň na pár měsíců). Nemáte s tím některá zkušenost? Prý vše, co je z mléka, ucpává zevnitř póry. Platí to i o zakysaných výrobcích? Já doposud myslela, že jogurty a kefír naopak pleti prospívají. Jsem bez mléčných výrobku teprve třetí den a už mi moc chybí

arrow
profile_image
adellka
od 23. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jsem to taky slyšela, ale zase, že prej se potom dělaj takovyty červeny bolačky na čele... To už je dost dlouho. No a před pár měsícema jsem s přesně s tímhle začala mít problém a mléko jsem pila opravdu dost v tý době... Vzpoměla jsem si na to a omezila mléčný výrobky co to šlo a myslím, že to opravdu pomohlo a kdykoli se mi to udělalo potom, zase jsem mléko vysadila a poslední dobou se všechno mléčné snažím co nejvíc omezit, myslím, že na tom opravdu něco bude... Rozhodně mě to pomaha... Ale vím, že to dá dost práce mlíko je skoro ve všem, úplně ho nejíst asi skoro nejde, ale tak alspon ho omezit...

Zkoušela jsem dietu bez mléka a mléč. výrobků na doporučení kosmetičky. Byly tam + nnějaké oříšky apod, mléko mi chutnalo a pak chybělo. Vydržela jsem to 4 měsíce a účinek nula (ale moje akné bylo fakt síla) Takže nedoporučuju

arrow
profile_image
kuratenko
od 8. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak presne toto povedala dermatologička minulý týždeň mojej sesternici,keď tam bola kvôli akné. Sú to nejaké posledné teórie v oblasti dermatológie. Má vysadiť všetky mliečne výrobky na týždeň a odsledovať,či sa niečo lepší. Ja osobne si myslím,ze sa nemusia vysadiť mliečne výrobky úplne, asi je to ako napr. s čokoládou,keď jej zjete veľa naraz,tak sa ľuďom náchylným na akné urobia vyrážky.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Od dnešního rána mám na týden na starosti holčičku s bezmléčnou dietou (ne kvůli akné, ale kvůli alergii ) a mám pocit, že mléko je snad všude Vysadit mléčné výrobky by u nás (i u mých kamarádek) znamenalo vyškrnout víc jak půlku jídelníčku.

arrow
profile_image
Camperses
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně se nevzdávej mléčných výrobků úplně - určitě ne zakysaných - jsou v nich probiotika potřebné pro dobré zažívání.

arrow
profile_image
scruffy
od 29. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Miinka: Vysadit mléčné výrobky by u nás (i u mých kamarádek) znamenalo vyškrnout víc jak půlku jídelníčku.

Naprosto souhlasím, i když netvrdím, že to nemá souvislost, mně kosmetička taky tvrdila, že když alespoň na měsíc vyškrtnu mléčné výrobky, zmizí mi akné na čele, vydržela jsem to, jedla sojové jogurty atp(ble), a výsledek žádný.

arrow
profile_image
HappyHearts
od 28. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně to bylo taky doporučeno na akné a hodně se o tom i píše, ale myslím, že je to opravdu mýtus. Nehledě na to, že mléčné by jsi rozhodně vynechávat neměla. Myslím, že tak nějak všeho s mírou. Nicméně já jsem tedy jednu dobu omezovala mléčné výrobky a akné mi to nevyléčilo. Myslím, že ani nijak výrazně nezmírnilo. Takže já bych nedoporučovala.

Já těmto souvislostem s jídlem a akné moc nevěřím. Spíš jsou to hormony (vlastní zkušenost, zkoušela jsem kde co, od kosmetiky až přes jídleníček a zabrala jedině HA). Navíc v jídle je spoustu důležitých živin, třeba v tom mléce je vápník, ten je dobrý na kosti apod. Tak jde o to, co je pro tebe důležitější, jestli mít sem tam pupínek a nebo vyváženou a pestrou sravu pro zdraví.

Jinak jeden čas kolovala fáma, že akné zhoršuje čokoláda. Nikdy se to neprokázalo. Proto těmhle řečem moc nevěřím.

Spíš bych zkusila třeba zajít na kožní, ta ti může předepsat mastičky z lékárny nebo zkus kosmetiku z lékárny, ta bývá účinná. Ale jídlem akné asi nevyléčíš.

Ne akné se ti nevyléčí pokud vynecháš mléčné výrobky...příčina většinou bývá někde v těle (špatné fungování jater,žaludku atd.) já mléčné produkty nejím a měla jsem ho kvůli špatnému fungování jater po uzdravení se mi to zlepšilo o 100% (také jde o péči ale hlavní příčina bude jiná). V pubertě je ta příčina samozřejmě hormonální a přebytek mazu,ale pokud je člověk dospělý tak bych jí zkusila hledat uvnitř. Zkus si zajít na vyšetření.

arrow
profile_image
Adela
od 16. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Glazy
a ostatní holky, moc díky, já akné jako takové nemám, občas pupínek když mám své dny, spíš mám velké rozšířené póry a hodně mastnou pleť, ale to je bohužel dědičný, nicméně jsem to vydržela jen necelý týden, strašně mi chybělo ranní kapučíno, chléb se sýrem, jogury, milovaný kefír, cottage... mléčné výrobky prostě miluju a byla jsem z toho nešťastná, navíc jsem měla pořád hlad a zažívací problémy navrch, takže výsledek byl, že se mi pleť zhoršila, raději rozšířené póry než smutný život bez mléka. A.

Ani mlíko ani žádnou jinou potravinu... Po čokoládě nebo mastnym apod. se vám udělá možná tak nějakej jeden vypasenej jebák, ale takhle to fakt nefunguje... Taky jsem zkoušela na měsíc vysadit kdeco.. Občas někdo nadšeně referuje, jak to funguje, ale to spíš přikládám tomu, že se dotýčná/ý zrovna dostal do fáze "čisté pleti" kdy se vyrojení jebáci zahojili, jenže ono začíná další kolo "plnění pórů"...

arrow
profile_image
Renné
od 21. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě pomohlo vynechat veškeré živočišné výrobky a cukr. (Ale vydržela jsem to jen měsíc).

arrow
Neprodává v Bazaru

Mně teda omezení mléka docela dost pomohlo. Akné jsem sice něměla nijak hrozné,sem tam pupínek, ale po OMEZENÍ (né úplném vynechání) jsem pupínky měla tak 1-2. Takže jasně třeba obyč jogurt je fajn, ale né každý den litr mléka nebo kakaa

arrow
profile_image
Clementine
od 2. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle bych ráda vyzkoušela, bohužel se ale nedokážu mléčných výrobků vzdát. Ale taky jsem o tom hodně slyšela, snad v Tv v nějaké reportáži, kosmetička nebo dermakoložka tam říkala přesný popis té diety a poslední den se asi pil vaječný koňak, už si to nepamatuju přesně ... škoda že můj jídelníček je samé mléko.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené