arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V únoru nám budou v celém domě měnit okna. Bohužel jsme akorát nedávno zrekonstruovali byt (nová podlaha, vymalováno...).
Chtěla bych proto vědět vaše zkušenosti jak moc náročná na úklid a na zničení ta výměna je.
Asi nábytek zakrýt igelitovou plachtou, na podlahu nějaký starý koberec nebo kartony. A co ty stěny? Nebudou moc "ušpiněné"?
A kolem rámů oken se to bude asi muset znovu přemalovat, co?
Díky za všechny rady a postřehy

Okolo rámů se to bude muset určitě znovu vymalovat, protože jak to budou měnit tak budou muset opravit i tu zeď okolo toho, takže s tim určitě počítej, ostatní stěny budou v pořádku. A moc bor- delu u z toho není, nějaký ten prach samosřejmě jo, takže zakrýt nábytek a odnést všechny "serepetičky". Aspoň u nás nebyl ten bor- del tak hrozný.

Když nám měnili plastová okna,tak kolem moc nepořádku nebylo.Co se týče zakrytí okolních věcí,může být,ale oni jsou většinou šikovní,a snaží se,aby nebyl nepořádek.Jinak kolem oken by to pak bylo dobré vymalovat,ale to oni alespoň nám udělali sami,tak se zkus s nimi domluvit

My taky moc bor.delu neměli.... nábytek byl zakryt fólií, na zemi kartony a na to, jak nás známá děsila spousty miniaturních prachových částic, které zalezou všude, tak nic takového u nás nebylo. Samozřejmě okolo oken to přemalujete, ale to je maličkost.

arrow
profile_image
Lajka
od 29. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ono taky záleží, v jakém domě to je, jestli se mění rozměry oken - víc se vybourává otvor, dozdívky apod. Ale vcelku počítej s jemným prachem ze zdiva, kterej se dostane fakt všude. A i tak si nábytek, podlahy zakryjte určitě Okolo oken to bude asi na přemalování, ale v ostatních místech možná bude stačit ty zdi přeluxovat .

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju moc za uklidnění . Mám ještě v živé paměti jak jsem vše uklízela po rekonstrukci. Bourala se příčka a já štetečkem vymetala ze všeho "spousty miniaturních prachových částic" .
A to okolo oken raději tou firmou co malovala, ptž. barva je světle modrá, což by ti okenáři neměli.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lajka: Chjo . To už tak dobře nezní. Tak to teda netuším jak je budou měnit. No uvidíme.

Cituji Doudou: kolem rámů oken se to bude asi muset znovu přemalovat, co?

Určitě,protože ta nová okna se usazují montážní pěnou a přes ní jde omítka,která se natahuje do krajů,takže ten okenní výklenek se musí vymalovat znova včetně místa pod parapetem,kde se taky dává pěna + omítka.
Jinak nepořádek velký není jen pozor na kamínky,aby ti to nepoškrábalo podlahy.Pod oknem pořádně zakrýt.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Doudou: V únoru nám budou v celém domě měnit okna.

tyjo tak to zmrznete , my měnili v dubnu a jaká nám byla zima ..

Nepořádek byl akorát z demontáže oken a parapetů (prach) a pak když nám po celém domě chodili zedníci v botách a roznášeli všechno možný, tak taky nic moc. Jestli ale nemáte koberce, tak na úklid je to docela pohoda. My měnili 12 oken, takže jsme výměnu + zednické práce měli na 3,5dne..což bylo docela nepříjemné to mít roztahané tak dlouho.
Co se týče výmalby, tak kolem rámu to chce určitě a asi na třech stěnách nám zedníci "přečmárli" na několika místech štukem vedlejší stěnu, takže to bylo potřeba znovu přemalovat (tu stěnu).

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lajka: Ono taky záleží, v jakém domě to je, jestli se mění rozměry oken - víc se vybourává otvor, dozdívky apod.

Tak snad si to naměřili pořádně. To se ukáže až na místě, jak je firma kvalitní nebo lépe řečeno jak ten "měřič oken" byl poctivý, když měřil rozměry.
Prý jsou ale na výměnu nejhorší špaletová (dvojitá) okna. Z normálních oken tolik nepořádku a zazdívání nebývá.

Jinak ženy, jak jste to řešili s jídlem (a pitím) pro pracovníky? My jsme jim tedy najíst dali, ale docela mě překvapilo, jaká to pro ně byla samozřejmost. Jako by takhle dostávali najíst všude...

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mia_Sofia: Já jsem si myslela, že rozměr okna bude stejný jako je ten původní.
Počkat, to si jim jako něco vařila nebo doneslas párky a lahváčka ? . To se snad už nedělá, že se jim něco dává, ne?
Počítám, že tady s nima nebudu. I jak píšeš s tou zimou. A navíc vše přece bude schované pod igelitem

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Doudou: Počkat, to si jim jako něco vařila nebo doneslas párky a lahváčka ?

Tak nějak . Každý den kávička, lahváček, minerálka. Jeden den pečené kuře a druhý den obložený talíř. Asi jsem z jinýho kraje , ale tak byli jen dva. Byli jsme s nimi doma a dohlíželi na práci, takže mi to bylo takové blbé jim nic nenabídnout..Navíc nikam celý den nešli. V kuse fakt dělali asi do pěti, šesti a ani přestávku si neudělali, tak jsem si říkala, že je přeci nenechám celý den bez jídla. Já vím, že je to jejich věc, ale bylo mi jasné, že kdyby si pokaždé odjeli někde na oběd, tak se nám ta výměna oken roztáhla na 5dní :/. ale jestli tam s nimi nebudete, tak se to tím pádem řeší samo.

Cituji Doudou: To se snad už nedělá, že se jim něco dává, ne?

to jsem si právě taky myslela, ale nějak překvapení z toho teda nebyli. Prej "chlapi - jídlo". A už šli jako doma .

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S tím jídlem je to asi jak-kde. Když nám dělali okna, nabídla jsem kafe, vodu. Svačinu nechtěli, že prý mají svou. Byli jsme poslední partaj, u které pracovali. Mládenci byli překvapení, protože jim NIKDO před námi nedal ani napít. Teď nám pokládali nové lino na společné chodbě, tak jsem jim taky donesla kafe a panáka. Byli z toho úplně paf a také říkali, že jsem jediná, kdo něco nabídl. Samozřejmě, pokud jsme dělali rekonstrukci bytu, tak jsme doma nebydleli a nijak jsem se o řemeslníky nestarala. Ani to neočekávali. Jinak si myslím, že jsou lidé stále lakotnější. Myslím, že pro nikoho není problém udělat řemeslníkovi kafe. V listopadu jsme měli doma malíře, 2x dostal oběd, kafe taky, vůbec neprotestoval.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mia_Sofia: No u tebe musí být radost pracovat, takové hody . Teď mě vlastně napadá, že přítel davál řemeslníkům "stovečku na svačinku", takže jsme se o ně také postarali

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak tato moje diskuse je už skoro dva roky stará, ale zakryla jsem úplně vše a i karton jsem položila a bylo to dobře. Všude byl ****** a prach.

Také mám od Vekry.
A spokojená tedy rozhodně nejsem. Už se s odstupem dvou let ty kličky uvolňují a kvrdlají.
V bytě je jak ve skleníku. Vůbec to nevětrá a nedýchá.
Plasťáky už nikdy víc. Zlatá klasická dřevěná okna.
Bohužel tohle bylo rozhodnutí celého domu všem vyměnit okna za plasťáky. Asi to bylo levné, protože máme plakát Vekry na celém baráku.

Jediným plusem je nový parapet, ten mi vyhovuje, že si tam můžu dávat kytky a dekorace. To je ale tak všechno.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené