arrow
profile_image
adelak
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím,

včera večer se mi stal takový incident, nejprve mi zalehly uši, začala se mi motat hlava, rozostřené vidění, motaly se mi slova, nebyla jsem schopná vytvořit jedinou smysluplnou větu, potom nastala bolest hlavy.
Ráno jsem šla k lékaři, který mě poslal na neurologii, objednali mě za týden na EEG. Pořád se mi ale mírně motá hlava, jsem malátná a občas mi při mluvení vypadne nějaké slovo, prostě si na něj nemůžu vzpomenout.
Chci se zeptat, jestli je péče lékařů v pořádku nebo na to trošku kašlou, docela jsem se vyděsila, v životě se mi něco takového z ničeho nic nestalo...

Děkuji za rady a postřehy!

Adela

Vypadá to na roztroušenou sklerózu.
http://nemoci.vitalion.cz/roztrousena-skleroza/

Reaguji na True:
tyjo vážně roztroušená skleróza?

Já měla podobné příznaky při migréně (mluvila jsem nesmysly, nemohla v ruce udržet žádný předmět, zvracení, mžitky, úporná bolest hlavy) , vždy jsem skončila v nemocnici na kapačkách.

arrow
Neprodává v Bazaru

Babička popisovala stejné příznaky u mozkové mrtvice =(

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji adelak: nejprve mi zalehly uši, začala se mi motat hlava, rozostřené vidění, motaly se mi slova, nebyla jsem schopná vytvořit jedinou smysluplnou větu, potom nastala bolest hlavy.

Teoreticky by mohlo jít o drobnou mozkovou příhodu, jedním z příznaků je neschopnost vytvořit smysluplnou větu. Neměla jsi jakoby oslabenou jednu stranu těla? To je jeden z typických příznaků (například nemůžeš zvednout jednu ruku, nebo máš jeden koutek svěšený apod.). Jinak tohle můžou být příznaky všeho možného, diagnozu Ti takhle neuděláme....
Jinak mi přijde přístup doktorů docela podivný, kor když Tvé problémy přetrvávají....Možná bych příště zkusila vyloženě pohotovost....

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mohla to být "jenom" ošklivá migréna, proč rovnou strašit RS nebo mrtvicí, ale vyšetřit to pořádně chce, ideálně CT s kontrastem i bez kontrastu, sono hlavových tepen, různé biochemie, EEG,

Při mozkové mrtvici se dotyčný nedokáže usmát....
Jinak mě napadla také horší migréna

Cituji bakalářka: Teoreticky by mohlo jít o drobnou mozkovou příhodu, jedním z příznaků je neschopnost vytvořit smysluplnou větu.

tiež ma to napadlo...

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dodala bych, že také záleží na věku zakladatelky. U mladé bych třeba mrtvici nepředpokládala, navíc si myslím, že tu by lékaři poznali a ihned hospitalizovali. Důvěřuj lékařům a počkej na výsledky vyšetření. Jen kdyby se tvůj stav zhoršil, jdi na pohotovost.

arrow
profile_image
adelak
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je mi 24.
Hlava mě bolí mírně pořád a motá se, ruky troško pobrnívají. Doktorka mi nařídila klid a polehávání, dokud nebudou výsledky.
Na tu roztroušenou sklerozu se zeptám.

bakalářka: to ne, jen mě brněla pravá ruka, v noci potom levá a od včerejška obě, ale ne pořád, jen sem tam

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji adelak: mě brněla pravá ruka, v noci potom levá a od včerejška obě, ale ne pořád, jen sem tam

tak to možná bude krční páteř, ta dokáže potrápit velmi

Cituji Candy86: mladé bych třeba mrtvici nepředpokládala, navíc si myslím, že tu by lékaři poznali a ihned hospitalizovali.

já podezření na mrtvici měla, příznaky šílená bolest levé půlky hlavy, brnění a posléze mírná paréza levé půlky těla, akutní hospitalizace, do druhého dne příznaky odezněly a ani po dvou týdnech na nic nepřišli, jestli to byla mrtvice, záchvat migrény nebo skvrny na slunci

arrow
profile_image
adelak
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Kikulina:

Možné to asi je, protože mi neuroložka včera odblokovala krční páteř.

arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

může to být něco jako mozková příhoda, pokud bereš HA. Takových případů je

Mám podobné stavy u migrény, ještě mě k ní brní ruce od zápěstí do prstů, pusa by mluvila, ale jakoby nejde a vynechá slovo, nebo se přeřeknu, brní a nestíhá, hůř se polyká. Po chvíli to přejde a začne hlava ve spánku na jedné straně hlavy. Většinou se mi neuleví, dokud se nevyzvracím a fouknu spray do nosu zn. Rosemig, pak na dvě tři hoďky padnu do zimního spánku a nevím nic, snažím se najít úlevu v poloze na boku, abych se pak neudusila zvracením(většinou hlídá manžel) a tři dny jsem k ničemu, motám se, v hlavě jak když se mi přelívá a tlačí. Dá se to i přecházet, ale pak přijde o to silnější, občas končím na pohotovosti či neurologii na kapačce, nebo minimálně inj.Dolminu v koňské dávce. Nej je to, když to přijde za volantem, nebo jsem byla na školení a budila mě Policie na nádraží slovy: ,,Vstávej, ty fetko, co jsi si dala,, mám to od mala a teď beru léky na snížení tepu Concor s účinnou látkou bisoprolol a mám min od poloviny pokoj. Syn to po mě zdědil. Mám to i na EEG, aurická migréna u někoho se to vůbec neukáže. Stačí dehydratace, menstruace, moc sluníčka, úplněk..

Reaguji na LMonito:
jako kdybys psala o mě... jednou mě poslali na ortopedii, s tím že je to od krku, v tu chvíli mi už migréna začínala, lékař mi opíchal krční páteř injekcema, nějakým způsobem jsem odřídila autem 4 km domů a od té doby mám okno asi šest hodin, když jsem se pak probudila v nemocnici na kapačkách ... lékařka tenkrát konstatovala, že ještě tento případ neviděla, poslala mě na všechny možné vyšetření a žádný důvod tam není... TEDA... vysadila jsem HA a migréna už nechodí....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené