Zdravím. Pročetla jsem tady snad všechna témata o vysazení antikoncepce,ale stejně je několik věcí co bych si potřebovala ujasnit.
Pro vysazení antikoncepce jsem se rozhodla hlavně z toho důvodu, že mám hodně vysoký tlak (cca 150 na 110) a gynekolog se začíná cukat s tím mi HA předepisovat. Dostala jsem ultimátum, že bud začnu brát léky na tlak nebo mi další prášky nepředepíše. Vážím si jeho přístupu, ale nechci začít brát léky na tlak ve 22ti letech, hlavně když ho může způsobovat právě antikoncepce.
Jinak jsem taky celkem náladová a ´´nasírací´´, ale nevím zda to není má povaha (jak jste to zjistily vy ? Tipuji že až po vysazení )
Co se týče chuti na sex ta se mi braním HA nezměnila.
Nepřibrala jsem, jen mám horší celulitidu, respektive žádnou jsem neměla než jsem začala HA brát.
Mám docela časté bolesti hlavy, ale to bude spíše od zad.

S přítelem jsme dva roky, miminko ještě pár let nechceme...co se týče přítelova názoru je pro abych vysadila kvůli tomu tlaku.
Když to shrnu - mám v životě pár věcí co mě obtěžuje ale ani u jedné z nich si nejsem jistá, zda jí způsobuje HA a to mě trošku odrazuje od toho jí vysadit.
Navíc v ní vidím i nějaká pozitiva, zpohodlněla jsem (krátká, nebolestivá menstruace u které přesně vím, kdy příjde a když se mi nehodí, mohu ji posunout)
Co si o tom myslíte ?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj já taky brala Lunafem a jednoho dne jsem se rozhodla,že už ji brát prostě nebudu. Ze začátku jsem měla nepravidelný cyklus a silné bolesti,ale zhruba za 3týdny se to srovnalo a ani nemám tak silné bolesti. Jsem ráda,že ty jedy už nemusím jíst...jinak já antikoncepci brala asi něco přes šest let.

Já brala od 16ti do 18ti Minervu, pak rok nic a ted dva roky Lunafem. V podstatě nespokojená s braním HA nejsem, ale nechci si do těla rvát denně chemii kvůli pár stykům za měsíc :-/

arrow
Neprodává v Bazaru

Pro 92jaja: Přesně moje řeč :)

arrow
Neprodává v Bazaru

já brala Lunafem 3 roky. pak jsem jo vysadila (výskyt trombozy v rodině) a me telo se z toho vzpamatovavalo pres rok. A to jsem pred nasazením antikoncepce problémy např. s pletí neměla. Nyní je to v pohodě. Menstruace je sice delší, bolestivější a silnější, ale určitě je to lepší jak si do těla cpát hormony. MNě antikoncepce pomáhala si udržet v těle krev. Teďka při silnější menstruaci se mi vrátila anémie, ale určitě to nebudu řešit antikoncepcí.
Takže za mě vysadit a upřednostnit zdravé tělo a krevní tlak.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dost možná budeš po vysazení překvapená, co Ti antikoncepce způsobovala - tím myslím hlavně tu psychiku. Mně se hnedka po tom hodně ulevilo a přestala jsem být nervozní a jakoby vyplašená. Srovná se Ti tlak a zmizí celulitida. Ovšem začátky jsou "těžké" a většina holek - včetně mě - se potýká s akné. Každopádně to za to stojí - stačí trochu zapátrat, co všechno v těle antikoncepce negativně ovlivňuje, mimojiné nenávratný změny v podkoží a právě tu celulitidu, kterou dřív mívaly ženský po padesátce...

Určitě to zkus a případně se k braní můžeš vrátit.

Reaguji na Rebarbora: Akné by se mi nelíbilo, ale určitě lepší než jiné problémy spojené s HA. Mám v plánu tělo ´´připravit´´ na to, že budu vysazovat. Dnes vezmu první prášek z posledního platíčka. Četla jsem o Gynexu, Femigardu apod. Nevíš co zakoupit abych případný výskyt elminovala už v začátku ? Aby se případně tolik nerozjelo ?

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na 92jaja:
Já nechtěla utrácet, tak mám jen čaj pro ženy a Pupalkový olej - ten mi moc pomohl na padání vlasů (má to hodně holek, je to způsobeno dočasným poklesem hormonů) - tak se toho případně nelekej. Každopádně holky si Gynex hodně chválí. A pak chodím na lymfodrenáže a celulitida postupně mizí.

Co se týká další ochrany, ráda bych si našetřila na Pearly. A mrkni na Femcap.

arrow
profile_image
Jaloutte
od 31. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Brala jsem lunafem asi rok a půl, poslední tři měsíce braní mi začaly žaludeční potíže a celkové problémy s trávením, které byly pravděpodobně způsobené prášky. V sedmidenní pauze jsem se vždy zázračně uzdravila, jakmile jsem však začala nové plato, vrátily se mi nevolnosti a žaludeční křeče. Proto jsem lunafem vysadila, podle mě ani změna HA za jinou značku nemá vliv (je to jen psychologický efekt, složení je u všech HA téměř stejné).

Poslední pilulku jsem si vzala před čtrnácti dny a musím říct, že se mi ulevilo jak fyzicky, tak psychicky. Při sexu se mi vrátila větší citlivost, což je velké plus, žaludek je také v pořádku, jinak žádné další změny po vysazení nepociťuji. Jsem velmi zvědavá, jak mi naběhne můj cyklus, zatím jsem ještě neměla přirozenou menstruaci.

Jako antikoncepci teď používám přerušovanou soulož + pharmatex krém (vzhledem v přerušce jen asi třetinovou dávku, jako pro sychr). Zatím nemůžu nic říct o spolehlivosti této metody, protože ji používám zatím krátce. Pharmatex sice také není zrovna přírodní lék, obsahuje malé množství účinné látky, která je silně dezinfekční a zatím je na trhu asi 10 let, což není tak dlouhá doba na to aby se zjistilo, jestli nemá nějaká dlouhodobější zdravotní rizika. Pro mě je to ale pořád mnohem lepší altenativa než (úplně zbytečně u zdravé ženy) zasahovat do velmi citlivého hormonálního systému.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené