arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Název je asi jasný - teď se mi naskytla brigáda ve školce, byla jsem 2 úžasný týdny s dětma a ikdyž dělám vysokou školu, tak bych si chtěla udělat i Bc. z tohohle oboru. Jen se bojím jednoho, neumím na nic hrát - jsem šikovná, učím se rychle, ale v téhle chvíli jsou moje znalosti nulové (piano, kytara, flétna) - malovat umím, ale nevím jaké jsou požadavky.
Je to překážka, nebo mám šanci se tam i dostat? Nevím jak pak předmět hudební výchova vypadá, jestli mi dají noty a hraj nebo jestli se můžu připravit doma a noty vůbec neznat? Jaké nároky jsou?
Děkuji za odpovědi

arrow
profile_image
pampoli
od 17. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, kamarádka dělá učitelku ve školce, ale má tedy jen střední pedagogickou školu s maturitou. Vím, ale i z vlastní zkušenosti, že už na tu střední školu se dělaly příjmačky ze hry na nějaký hudební nástroj. Bylo to tak aspoň před několika lety, když mi moje učitelka klavíru nabízela, že mě na zkoušky připraví, tehdy jsem nechtěla Jinak i na té střední škole se vyučuje celé 4 roky hra na hudební nástroj, takže si myslím, že na vysoké pedagogické to určitě nebude jinak, ale možná se pletu

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na pampoli: No přijímačky z hudebního nástroje nejsou. A se střední školou je nízký plat ve školce, a jelikož já peďák nemám, tak bych ani ve školce makat nemohla. Přijímačky jsou z češtiny, matiky a pak osobní pohovor (na UHK) ale nevím pak jak vypadá výuka, dostat se tam proč ne, ale udržet se tam to bude těžší. Právě bych chtěla vypadat jaká je skladba předmětů a jaký jsou nároky (jestli se to dá naučit nebo zda se jede třeba podle not) - na střední škole jsou větší nároky než na vysoké škole, přeci jen, tam se orientují na mateřskou školku, tak by se na klavír mohly hrát známé lehké písničky, tak by ty nároky nemusely být takové, ale netuším netuším

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Nejlepší by bylo podívat se na studijní plán daného oboru na VŠ, kam se chceš přihlásit. Tam uvidíš, jak (a zada vůbec) probíhá výuka hry na hudební nástroje a jestli musíš mít předem nějaké znalosti, nebo ne. Nebo případně napsat na studijní oddělení dané VŠ. Příjimací zkoušky podle mne hru na hudební nástroj obsahovat nebudou, ale to je jen má domněnka.

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dipendenza: Na to studijní bych napsat mohla - ale určitě jeden semestr tam je hudební nástroj. Jen jak obtížný - na klavír se stihnu naučit, ale noty, ty už tak lehce ne - jen mám dobrou pamět nato, kam dát prsty a dokážu poslouchat hudbu, ale noty bych se jen tak rychle nenaučila - na přijímačky opravdu nejsou, dělala letos kamarádka.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Jinak noty a základní písničky se podle mě naučíš rychle, v tom nevidím problém. Například zobcová flétna je velmi jednoduchá a základy zvládneš za pár měsíců.
Ale obávám se, že ve školkách budou chtít spíše klavír a ten je těžší .
Také bych jednou chtěla pracovat v MŠ a obávám se, že ač umím na vysoké úrovni na zobcovou i příčnou flétnu, bez klavíru si neškrtnu .

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji netík: Na to studijní bych napsat mohla - ale určitě jeden semestr tam je hudební nástroj. Jen jak obtížný - na klavír se stihnu naučit, ale noty, ty už tak lehce ne - jen mám dobrou pamět nato, kam dát prsty a dokážu poslouchat hudbu, ale noty bych se jen tak rychle nenaučila - na přijímačky opravdu nejsou, dělala letos kamarádka.

Určitě tam napiš a poptej se, zda výuka začíná od píky, nebo jsou nutné nějaké znalosti. Pokud by byla od základů, bylo by o super a neměla by ses čeho bát .
Not se neboj, je to hračka, věř mi .

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dipendenza: Koukala jsem na jejich rozrh a hudební výchova je právě na zobcovou flétnu. Na klavír se dá naučit pár písniček a s tím si ve školce vystačíme. Na klavír už pár písní umím, pro školku to nemusí být nic těžkého a na té vysoké škole je i volitelný předmět klavír, tak by to i takhle šlo. Asi ve větších školkách, budou klavír chtít rovnou, ale na vesnických a v malých městech se tam takové požadavky asi nebude chtít. Teď dělám ekonomickou VŠ, ale chtěla bych si udělat (dokud mozek slouží) i jinou, abych měla pak možnosti . A přemýšlím, že bych si možná rovnou udělala učitelství pro 1. stupeň, protože s tím můžu do školky i do 1. stupně (když budu mít magisterský titul ikdyž z jiné vysoké).
Jinak děkuju za zprávy, not se už teda nebojím a hudba mě vždy lákala, ale nikde jsem nenašla kurz do kterého bych chodila a učila se hrát na kytaru a klavír, takže potom, co prožívám na ekonomce (účetnictví, matematika) by tohle mohlo být spestření .
Už jsem jim i napsala, jaké mají požadavky a z čeho se vůbec skládají přijímačky. Tak uvidíme, každopádně bych dělala přijímačky až za rok, tak to je spoustu času se základy naučit, kdyby je požadovali díky

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji netík: Koukala jsem na jejich rozrh a hudební výchova je právě na zobcovou flétnu.

Tak vidíš, to je super, flétna je velice jednoduchý nástroj, to bude brnkačka .

Cituji netík: Teď dělám ekonomickou VŠ, ale chtěla bych si udělat (dokud mozek slouží) i jinou, abych měla pak možnosti . A přemýšlím, že bych si možná rovnou udělala učitelství pro 1. stupeň, protože s tím můžu do školky i do 1. stupně (když budu mít magisterský titul ikdyž z jiné vysoké).

Také studuji jiný obor, ač na pedagogické fakultě (a SŠ mám ekonomku), ale učitelství v MŠ a na 1. stupni mě láká čím dál tím více (i když ohodnocení je bídné), takže také uvažuji o dodělání potřebného vzdělání .

Cituji netík: Už jsem jim i napsala, jaké mají požadavky a z čeho se vůbec skládají přijímačky. Tak uvidíme, každopádně bych dělala přijímačky až za rok, tak to je spoustu času se základy naučit, kdyby je požadovali díky

Držím palce, ať vše klapne!

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na dipendenza: Děkuju Snad se k tomu příští rok dokopu, zjistím více informací a podám přihlášku tak uvidíme - jj ohodnocení je bída - ale hodit se to může a nebo taky ne a budu mít jen další titul - děkuju - uklidnila si mě a vše potřebné vím, tak uzavírám téma - taky držím palce, ať se rozhodneš jak se rozhodneš

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené