arrow
profile_image
manolla
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Helmut
já bych ani neřekla,že život bezdomovce je pohldlný,aspoň já tedy ráno raději vztanu do práce z teplé postele,než z lavičky z parku a jít někam žebrat nebo se přehrabovat v popelnicích...Také mi vadí a místům,kde jsou se raději vyhnu.
ale v podstatě souhlasím s názoryBruce78.Dnes dáme do táborů bezdomovce(asi oplocených a hlídaných,aby neutekli) a zítra nám začne vadit někdo jiný...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helmut: . Já bezdomovcem nikdy nebudu, protože jím nechci být. Vážím si sama sebe a nikdy bych se nepropadla tak hluboko jako oni. Nestanu se jimi, protože to prostě nedopustím. Otázka bezdomovců se rozhodně musí řešit, jsou obtížným hmyzem. Obávám se, že se ale nevyřeší.

Manžel mi nedávno vyprávěl, že viděl jednoho svého známého - je z něj ted bezdomovec a přespává v nějakém vraku z auta na parkovišti. Ten člověk byl bývalým fotbalistou, který byl v ligovém klubu. Po převratu včas nezareagoval (nestal se z něj trenér, manažer ..), za totáče uměl hrát jenom fotbal, manželka se s ním rozvedla a vystěhovala ho z domu.
a žije na ulici...

Cituji Helmut: je tu nějaká podpora od státu a případně ubytovna

Můžeš mi napsat, kolik znáš ubytoven, kde ubytují lidi, kteří hledají práci !! Většina jich byla zrušena s bývalými státními podniky, ubytovny charity mají pár desítek lůžek.
Nevšimla jsem si, že by ubytovny byly na každém rohu.

Tvůj příspěvek považuji za naprosto cynický a troufám si říct hnusný. Nadřazuješ se nad lidi, z nichž spousta se na ulici ocitla ne vlastní vinou a chce se odtud dostat. Nevím, co ti dává právo je označovat obtížným hmyzem ? Žiješ si v dostatku a opovrhuješ těmito chudáky.

arrow
profile_image
debora
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Helmut
představa, že bezdomovcem se stane jen ten, komu se nechce ráno vstávat do práce je víc než naivní. Když ztratíš práci a současně máš různé dluhy, hypotéku...myslíš, že ti pomůže sociální podpora? Dostaneš se do začarovaného kruhu, ze kterého se jen velmi těžko vymotáš.
Život mnohých bezdomovců je tak obtížný, že se nám o tom nesní, nemají se kde umýt, potom logicky zapáchají, budí odpor, vydělat si můžou maximálně prodejem Nového Prostoru, veškeré peníze spotřebují na splácení dluhů....Sorry, ale tvůj pohled je velmi povrchní a krutý

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

debora
Mám různé dluhy a hypotéku? Copak někdo někoho nutí, aby se zadlužil? Dneska žijeme v době, kde si člověk bere půjčku i na dovolenou. Když na ní nemám, tak přeci nikam nejedu. Když nemám na auto, tak si ho prostě nekoupím. Jenže tohle moc lidí nechápe a zřejmě asi nikdy nepochopí. Takže s argumentem, že máš dluhy a vymkne se ti to z rukou radím, tak si proboha žádné dluhy nedělej, když nevíš, jak bude zítra.

eva 60
Tak popravdě, když jsem začala studovat na vysoké škole, nedostala jsem kolej. Dozvěděla jsem se to na poslední chvíli, takže jsem nestihla hledat podnájem. Šla jsem na ubytovnu a nikdo se mě tam neptal, jestli pracuji nebo co vůbec dělám. Ve vedlejším pokoji bydlela paní v důchodu. Prostě neměla na vlastní bydlení jinde a taky to šlo. A co se týče toho fotbalisty, tak ten se přeci ocitl na dlažbě svojí vlastní vinou. Každý jsme strůjcem svého osudu a házet pořád vinu na někoho druhého, že ten nám ublížil a vymlouvat se na druhé...hloupost. Ale chápu, je to mnohem jednodušší, než se s životem prát, ponaučit se a jít vpřed.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

no hlavně že ti to vyšlo.
Ale z tvého příspěvku doslova čiší nenávist vůči bezdomovcům - označuješ je za obtížný hmyz ... Co ti tak osobního udělali kromě toho, že urazili tvůj nos v metru nebo v tramvaji. Píšeš, že snad můžou za kolaps dopravy v Praze... To už tedy opravdu přeháníš.

Jistě, všichni se ocitli na dlažbě vlastní vinou, kradli, dělali si dluhy, jsou to všechno kriminálníci - podle tebe nejlíp zavřít do táborů, internovat, nejlépe konečné řešení, že ?
ostatně když jsi tak na ně nabroušená, tak napiš jasně jaké řešení pro ně bys navrhovala ?
Píšeš hodně ostře, ale nakonec se vyjádříš - nevím, jak tuto problematiku řešit...

Já jsem pro sociální pomoc, cílenou. A prostě těch, kteří ji nevyužijí si nevšímám....

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Helmut
ve všech svých argumentech vycházíš z dost omezeného předpokladu, že všichni mají stejnou startovní čáru. Z pozice člověka, který má nějaké mentální a volní kapacity, výchovu, genetickou výbavu, je to strašně snadné. Až to sem napíše někdo, kdo měl rodiče s IQ 80, závislé, neschopné samostatně hospodařit, vyrostl v ghettu, v ústavní výchově, a dostal se poctivou prací na úroveň střední třídy, pak si to zaslouží respekt. Takhle jen soudíš lidi, o jejichž životních příbězích nevíš vůbec nic. Člověk sice není jen výsledkem vnějších vlivů a genetiky, každý má možnost na sobě v určitých mezích pracovat, ale představa, že každý je strůjcem svého osudu a má stejné možnosti je hodně naivní.

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jenom všude slyším, jak si lidi pořád na něco stěžují, pořád se jim něco nelíbí a co hůř, nikdy nehledají u sebe, ale vinu u druhých. Já za to nemůžu, že se mám špatně, ostatní mi přeci křivdí, ubližují mi...
Nejsem na nikoho nabroušená a to, že soudím lidi, o kterých nevím vůbec nic? No Vločko a co ty víš o mně, že mě soudíš? Samozřejmě, že vím, že všichni nemají stejnou startovací čáru. Já jí také neměla bůhví jak zázračnou.

eva60
Řekla bych, že si ráda přetáčíš věci k obrazu svému. Nikde jsem nezmínila, že bych bezdomovce nacpala do nějakých táborů. Jen jsem napsala, že bezdomovci jsou opravdu problém, který se musí řešit. A nejsem tu od toho, abych navrhovala řešení. Na to tu jsou snad kvalifikovanější odborníci a nezlob se na mě, ty to tedy určitě také nejsi. A co se týče tvé ostré reakce na kolaps dopravy způsobené bezdomovci...trošku se nad tím zamysli a určitě přijdeš na to, že je to myšleno s nadsázkou.

arrow
profile_image
debora
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když někdo udělá chybu, ještě neznamená, že ho odsoudím. I takový člověk potřebuje pomoc. A všichni nejsou stejní, jsou lidé, kteří se bez domova ocitli ne vlastní chybou. Mnozí mají psychiatrickou diagnózu... Bez pomoci toho moc nezmůžou.
Vločka tě nesoudí, reaguje jen na tvé argumenty. Zatímco ty píšeš tak, jakobys znala osud každého konkrétního bezdomovce.
Jak víš že eva60 není kvalifikovaný odborník? Já to tedy také nevím, ale nikdy bych si nedovolila napsat to, co píšeš ty. Vždyť ji vůbec neznáš. Btw: sociální cílená pomoc je mnohem kvalifikovanější nápad než tábor za Prahou

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helmut: A pak v Praze nemají být dopravní zácpy

Opravdu nechápu co je tady míněno v nadsázce...

Cituji Helmut: jsou obtížným hmyzem

tohle je snad naproso jasně řečeno jak se na ně díváš.

a mimochodem - když už jsme u toho - jsou tady možná statisíce lidí, kteří zneužívají sociální dávky, na které přispíváme všichni co platíme daně.
a bezdomovci to nejsou.

Nevím, kolik je ti let, ale soudím, že jsi docela mladá (určitě ne staršího věku), trošku úcty a tolerance ke starším lidem i když bezdomovcům by ti neuškodilo.

a na závěr ještě : kdo jsi bez viny at hodí kamenem.

arrow
profile_image
Helmut
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

debora
Já nikoho neodsuzuji, na to pozor! Je krásné mít takové či onaké, podle vás, sociální cítění. Ale, co jste udělali jiného, než hloupé tlachání v téhle diskuzi? Já se přiznám, neudělala jsem nic a ani nic hodlat nedělám. Směřuji energii na daleko účelnější věci a zvlášť tam, kde si toho jiní váží. To, že někomu hodíte do čepice pár drobných z vás žádné Matky Terezy neudělá.
Souciťte si se zapáchajícím člověkem válejícím se s krabicí vína ve svých výkalech, s člověkem, který vlezle otravuje kolemjdoucí, žebrá a sprostě nadává. Když mu dáte peníze, utratí je za "chlast". I člověk bez domova se přeci může chovat slušně a jeho jediným posláním nemusí být sehnat ten den lahev alkoholu. Bohužel, s takovým jsem ještě neměla tu čest a to jich za den potkám opravdu až moc. Bezdomovci tu jsou a budou. Nemyslim si, že bude tenhle problém někdy vyřešen. Je tady holt plno jiných problémů, které jsou stále ještě "důležitější" než tahle otázka a ani tyto "důležitější" problémy se beztak neřeší. Každá debata zase jednou ustane a vytratí se do ztracena než jí zase někdo za nějaký čas vyšťourá a tak to bude pořád dokola a dokola.

arrow
profile_image
debora
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Helmut: Ale, co jste udělali jiného, než hloupé tlachání v téhle diskuzi?

Tohle není diskuze na téma, "jak jsem pomohl bezdomovci", ale o názorech na téma "vystěhování bezdomovců za Prahu". Že někdo vyjadřuje své sociální cítění a nesouhlas s fašistickým řešením této otázky, ještě neznamená, že má moc své cítění uplatnit tak, aby problém bezdomovců vyřešil. Já tuto moc nemám, to ovšem ještě z mých názorů "hloupé tlachání" nedělá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

debora
to nemá cenu se dohadovat, ono Helmut taky žádného bezdomovce za Prahu nevystěhuje.
Já jsem projevila svůj názor, a už mám na triku, že jenom kecám a žádnému nepomohu. Žádného si nevezmu domů, neokoupu, neuložím do čistých peřin, takže co vlastně mám co vykládat.

že svůj

Cituji flink: Měříš svůj pocit neviny odložením drobných do ležícího klobouku

Já nevím o jakém pocitu neviny či viny z mé strany mluvíš ? Za co mám cítit vinu nebo nevinu ?
a to že jim šoupnu pár drobných ? No a co - tak si za to koupí krabicové víno a chvíli je mu dobře. Já si tím žádné odpustky nekupuji.

Helmut
Víš kolik lidí se ocitlo na ulici bez domova díky tomu, že přišli o práci, neměli dostatečné rodinné zázemí, lidi kteří by je podrželi ? Věř mi že hodně....
Ano např. i závislost na alkoholu může člověka dostat na dno tak, že se ocitne na ulici.
Ale ty hážeš všechny do jednoho pytle.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

eva60

jenže těch slušných je jen poskromnu - strýc je bezdomovec, bude mu k šedesátce a co vím, buď byl v kriminále nebo na ulici, vyhovuje mu to - příležitostně vydělá nějaké peníze, koupí za ně jídlo a alkohol a je spokojený, čas od času se ozve ( jednou mámě vybílil, ta mu dala peníze a za půl hodiny u nás zvonili policajti a ověřovali, jestli ty peníze má opravdu od mé matky), čas od času se nastěhuje k nějaké dobré duši, a pak jde zase o dům dál

jediný ze sedmi sourozenců - ostatní mají baráky, byty, spořádaný život - on má půlku baráku po rodičích - ale vyhovuje mu to na ulici

sehnal azylové bydlení pro sociálně slabě - dali jsme mu starší nepotřebný nábytek, televizi, kolo, . . . bydlel tam půl roku a pak to rozprodal

bezdomovci žebrají - dej jim jídlo a pošlou tě do p....

stejně starý kluk jako já je bezdomovec - potká mě, když je nezfetovaný, pozdraví, zeptá se, jeslti mám drbobné - řeknu mu Peťo koupím ti jídlo - nechce

prostě jim to tak vyhovuje - a proč aby ne - my se plachtíme - kariéra, bydlení, peníze, dovolená - a co oni - mají volnost, nespoutanost,

je to jejich styl života, jejich volba a souhlasím s názorem, že když někdo bezdomovec být nechce, tak se snaží, aby jím nebyl - hledá řešení - má cíle

obecně, z Prahy nejsem, teď jsem tam byla a popravdě - bezdomovci mi taky vadili - smrděli, byli cítit alkoholem, nadávali, sprostě mluvili, obtěžovali, zajímal je jen ten chlast a cigarety

a vystěhovat je za Prahu? to jim jako dávat propustky do města - budeš střízlivý, umytý, tak tě tam pustíme?

Cituji Helmut: Když ztratím práci, je tu nějaká podpora od státu a případně ubytovna, kterou z podpory rozhodně zaplatí

Nějaké odkazy?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

matadi
chápu, že v Praze tento problém je markantnější než v jiných menších městech. U nás tedy pár bezdomovců máme, chodí občas vybírat po sídlišti popelnice, nějací sedí na lavičce v parku, před obchodními centry už ne - tam nesmí.
žebráky ve Zlíně nemáme, a ti bezdomovci, to je opravdu pořád pár stejných tváří.
Asi proto jsou lidé v praze razantněji proti bezdomovcům. Nicméně to nemění nic na mém názoru, že tolerance vůči těmto lidem by neškodila. A pokud mi vadí, tak si "dám kolíček na nos".

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené