arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
snažím si utřídit si myšlenky, tak mě napadlo požádat vás o vaše názory... Je mi 24, zatím jsem nepracovala nikdy na plný úvazek, momentálně studuju dálkově VŠ, ale jsem téměř rozhodnutá studium ukončit, pokud budu mít dobrou práci, již v daném obotu mám Bc. a vyšší titul je mi zde dá se říct k ničemu...
Sháním si práci v oboru ve kterém bych ráda pracovala a myslím že je to pro mě to pravé. Nicméně volných míst je málo a zájemců hodně... Dnes jsem byla na pohovoru na jedno místo, které mě moc láká, zítra se mi mají ozvat, zda mají zájem a zda mám zájem já, ale vypadá to z jejich strany snad nadějně... Kde je problém? Jde o nonstop provoz, tedy přes všední dny na tři směny, kdy ranní znamená opravdu velmi brzké vstávání, odpolení zase naopak návrat domů a o půlnoci a dál je tam samozřejmě noční a té se bojím nejvíc - zatím jsem noční zažila jen na brigádách a to jsem dost těžko snášela - dělalo se mi špatně atd. zkrátka fyzicky téměř nemožné, ale na brigádách se vždy makalo nepřetržitě a na nohou, takže něco trošku jiného... no a víkendy jsou zde dvanáctky - denní a noční... A já se bojím že takhle "náročné" směny nebudu zvládat - nedostatek spánku, přeházený spánkový režim atd... Stále bydlím u rodičů a vím zcela jistě, že ti mi to budou rozmlouvat horem dolem s tím že to není zdravé, dál jim budou vadit i návraty domů v noci atd. proto mi jejich názor zas tak moc v rozhodování nepomůže.
Tohle místo se mi ale moc líbilo, prostředí příjemné, navíc pro získání praxe ideální svojí reputací a tak. Myslíte, že pokud by o mě měli zájem je nejlepší řešení ( k tomu se přikláním) to zkusit a v nejhorším pokud uvidím že bych to nevládala, tak odejít? Samozřejmě svoji roli v rozhodování hrají i další drobnosti, ale popsané mi přijde asi jako největší problém...

Cituji blackwolf: Jde o nonstop provoz, tedy přes všední dny na tři směny, kdy ranní znamená opravdu velmi brzké vstávání, odpolení zase naopak návrat domů a o půlnoci a dál je tam samozřejmě noční a té se bojím nejvíc - zatím jsem noční zažila jen na brigádách a to jsem dost těžko snášela - dělalo se mi špatně atd. zkrátka fyzicky téměř nemožné, ale na brigádách se vždy makalo nepřetržitě a na nohou, takže něco trošku jiného... no a víkendy jsou zde dvanáctky - denní a noční... A já se bojím že takhle "náročné" směny nebudu zvládat

Jsi mladá,spánkový režim se během měsíce upraví a kouzlo práce na směny je v tom,že člověk ač se to nezdá má daleko víc volna než pracující od pondělí do pátku.Zkus to a uvidíš.

arrow
profile_image
xyxi
od 30. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

řekla bych, že hódně náročné...
Já osobně bych do toho nešla.Dodělala bych Mgr? a brala brigády nebo práci na částečný úvazek, nebo si dala dálkové studium a hledala práci pouze na ranní směny.

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Zkus to a uvidíš.

To si právě říkám, že bych to měla alespoň zkusit, jinak bych si pak akorát vyčítala, že jsem to přeci jen nezkusila... tedy za předpokladu, že mě opravdu budou chtít ale přecijen mi toho v hlavě hlodá... vymýšlím různá pro i proti...

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji blackwolf: A já se bojím že takhle "náročné" směny nebudu zvládat - nedostatek spánku, přeházený spánkový režim atd...

Začátek asi bude náročný,ale pak si zvykneš,toho bych se nebála,znám hodně lidí,co takto pracuje a už jim dávno není dvacet
Zvládnout se to prostě dá

Cituji blackwolf: Tohle místo se mi ale moc líbilo, prostředí příjemné, navíc pro získání praxe ideální svojí

Cituji blackwolf: nejlepší řešení ( k tomu se přikláním) to zkusit a v nejhorším pokud uvidím že bych to nevládala, tak odejít?

Cituji blackwolf: Dnes jsem byla na pohovoru na jedno místo, které mě moc láká,

Nad čím přemýšlíš?Zkus to a uvidíš,odejít můžeš pokud se Ti to nebude zamlouvat.Jak je vidět,místo se Ti líbí..

Být takhle mladá,tak bych se nebála to vyzkoušet,abys pak nelitovala,pokud se rozhodneš jinak.

Cituji blackwolf: přecijen mi toho v hlavě hlodá... vymýšlím různá pro i proti...

Pokud pracuješ na směny,tak je volno různé a člověk to ocení třeba v létě,kdy může v týdnu ležet u vody,kdy není moc lídí,v zimě se dá v klidu lyžovat....všude je narváno o víkendech,ale v týdnu ne.
Práce od pondělí do pátku na ranní je většinou od 8-16 takže celý den zabitý a víkend uteče jak voda.

arrow
profile_image
blackwolf
od 29. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To různé volno zní dobře, směny by mělo být možné i někdy třeba prohodit s kolegyněmi apod... A volné víkendy by měly vyjít cca tak 2-3 z pěti, což taky jde...

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji blackwolf: A já se bojím že takhle "náročné" směny nebudu zvládat - nedostatek spánku, přeházený spánkový režim atd...

Jseš mladá, zvykneš si brzy, tenhle pracovní režim má i své kouzlo, víc volna o krátký týden (to si člověk fakt pořádně orazí), neb před odpol či noční směnou stihneš leccos zařídit, to při klasických ranních moc nestíháš... Já takhle pracovala od svých 20 přes 15 let, nikdy jsem s tím neměla problém... až ke konci mne dost zmáhaly právě noční směny, ale to už mi nevyhovovala ani práce, takže to bylo spíš tím. Teď dělám jen ranní 14hod směny, krátký dlouhý týden a když bych měla srovnávat, tak směny mi vyhovovaly podstatně víc

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tohle přeházené směnování nezvládala, ale to taky záleží na tom, jestli máš možnost se po noční přes den kvalitně vyspat, pokud ti pod okny jezdí tramvaj, nebo nemáš pokoj sama pro sebe, kde je klid, je to mnohem složitější, než pokud máš klídek někde v domku za městem. Tak že já bych zohlednila i toto.

Cituji hyena 02: jestli máš možnost se po noční přes den kvalitně vyspat

Ono hlavně hodně záleží na tom,jakým rytmem člověk žije.Jasně,že pokud někdo padá do komatu v osm večer,tak nezvládne noční ani náhodou.
Ale je dost lidí,co nejsou schopni vstát ráno a odejít do práce bez pocitu,že ranní vstávání je zabíjí.Pro ty jsou smeny požehnání.Ranní přežijou a zbytek je už pohoda.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vem to, vyzkoušej to, ale ve studiu rozhodně pokračuj.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já osobně bych to nebrala Měla jsem možnost dělat takt na směny a psala jsem to tu i, ale prostě bych si nezvykla Zkusila jsem to brigádně, když jsem byla na gymplua vím, že jsem měla rozhozené spaní, menses a vše okolo Práci jsem odmítla a čekala... po 6 měsících jsem si našla práci, v které jsem nyní a spokojenost... od 8 do 16,30 (kdyz chci si privstat tak 6,30-15)

arrow
profile_image
Selene
od 25. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud se ti ta práce líbí a není tam žádné jiné "ale" kromě těch směn, tak bych to být tebou aspoň vyzkoušela. Pokračuj ve studiu, jak ti tu někdo radil, a později se můžeš rozhodnout, co je pro tebe to pravé.

Pracuju ve firmě, kde část lidí taky funguje na směny a musím říct, že většina si zvykla. A někteří jsou i radši, že mají na svou práci více klidu a příplatky k tomu, dokonce když se směny rušily, tak byli celkem nešťastní.

Jsou samozřejmě lidi, kterým to vyloženě nesedí, ale to je potřeba fakt zkusit. Držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.

arrow
profile_image
tronela
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsi takhle unavená při brigádě, tak se může stát, že to nebudeš zvládat dlouhodobě. Já bych to i třeba zkusila, ale jen v tom případě, že bych studovala dál. Po půl roce třeba zjistíš, že to nemůžeš dělat, ale neutekla by ti příležitost si dodělat studium.

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě do toho běž! Já dělám na směny půl roku a jediné co mě štve, je hromada volna. A tak hledám ještě práci na zkrácený úvazek nebo aspoň brigádu. Na směnování si zvykneš, z toho strach neměj!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené