arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojte,
zajímalo by mě, jak dlouho Vám trvalo napsat výzkumnou bakalářskou nebo absolventskou práci ?

Tak nějak lehce nestíhám, protože toho studuji více naráz a mám i jiné povinnosti než ty studijní... ale co je jádro problému, ne a ne se k tomu psaní dostat, spíš je to i tom, že mám podle mě docela těžké téma a oddaluju to, protože si s tím nevím moc rady a co je podle mě ještě větším důvodem, tak spíše mám raději práce, které se napíší za den a mám to čerstvě v hlavě. Práce na několik měsíců je pro mě hrozná, protože se k tomu člověk musí pořad vracet.. Takže pro mě jsou ideální takové jednorázovky...

Ale zajímalo by mě, za jakou dobu si myslíte, že se to dá stihnout napsat kompletně?
(aktuálně už něco mám-část teoretické a sesbíraná data do výzkumu)
Třeba Bc práce má mít někdě 30 stran, ale co se týče mě, píšu absolventku a ta má minimálně 80, takže mám strach, že to nestihnu..

Myslíte si, že se to dá třeba i za týden nebo dva stihnout?

arrow
profile_image
-Paja- mojeid
od 10. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo, dá. Můj případ to sice není, ale slyšela sem o hodně lidech, co to tak udělali

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Hannia:

Mám podobný problém. Také nestíhám psát bakalářku. Záleží na mnoha faktorech. Je pravda, že při intenzivním psaní se práce dá za 2 týdny napsat. I když člověk nadělá více chyb a má sklon více věcí opsat bud z jiné práce nebo z internetu. Pozor také na nový systém na VŠ, který odhalí plagiátorství.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já myslím že nedá, minulý rok jsem na to spoléhala, záleží asi škola od školy, u nás funguje systém ten, že napíšu práci (nebo část) odevzdám vedoucímu práce a pak 14 dní čekám než to přečte a připomínkuje a pozve si mě, pak mi to vrátí, já předělám co chce a zase tak dokola. Já jsem takhle byla třikrát, s tím že ta moje paní není moc náročná, spolužáci chodili takhle třeba půl roku. Pokud to jenom napíšeš a nikdo ti to ale připomínkovat nebude, tak se to zvládnout asi dá.

arrow
profile_image
joya
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já píšu asi tak od půlky února stylem, že jednou za týden k tomu na 1-2 dny intenzivně sednu a aktuálně už mám hotovou celou teoretickou část a mám vyhrazených 14 dní na sepsání praktické části (dotazníky už mám skoro všechny vysbírané).

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na joya: Já právě teoretickou mám ze 3/4, chybí mi doplnit jen nějaké info. No a praktickou.. musím udělat analýzu, jinak rozhovory už přepsané téměř mám.. odevzdáváme ke konci dubna, tak doufám, že když na to každej den teď sednu, tak že to snad stihnu... Jsem ve skluzu i díky mé vedoucí práce Ona totiž dost často nebyla s něčím spokojená a pořád mi vracela výzkumnou otázku a tak, takže to bylo složitější, protože ona sama často nevěděla jak to pojmout a vždycky to nechala na mě, přestože jsem jí vždy navrhovala spoustu variant nikdy nebyla spokojená ...

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dalším problémem je to, že už musím začít psát i bakalářku... takže toho je nad hlavu a obávám se, zda to výjde.. uvidíme no.. Slyšela jsem i o takových, co to napsali za 3 dny, ale že skoro ani nespali..

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já napsala bakalářku za tři dny (a noci) a údajně dost slušnou, ale teď píšu diplomku a vůbec, ale vůbec mi to nejde. To bude i v mých vlastních očích brak.
...Ono asi záleží, jak komu sedne téma, zda je k tomu dostatek literatury atd atd.

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lentilie: To je pravda. Ty jo, tak to Tě obdivuju a smekám, že jsi ji napsala za 3 dny a v pohodě obhájila! Drsný! a to sis výzkum vymyslela?

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky nestíhám, vidím, že je nás víc. Odevzdáváme taky koncem dubna....mám zhruba 2/3 teorie (počítám kolem 30 stran +-), kterou bych chtěla do konce března dopsat. No a duben na zpracování výzkumu. Ale taky si s tím nevím moc rady...bakalářka mi šla mnohem líp, měla jsem zajímavější téma...a obhájit tady to bude pro mě taky oříšek. Tak hlavně se držte holky a pevné nervy!

Tak já jsem byla vždycky hroznej flink ... a dokud mi neteklo do bot, tak jsem se všemu vyhýbala, jak to šlo... a pak jsem všechno honila na poslední chvíli. Takhle jsem to měla vždycky se všim ve škole. Možná jsem to dělala ale i záměrně, jelikož miluju práci pod tlakem a podávam pak nejlepší výsledky, takže nakonec jsem honila absolventku na poslední chvíli a čistý psaní mi zabralo nějakej týden - 10 dní, přesně už si to nepamatuju.
Takže se to stihnout v klidu dá, záleží hodně, co jsi za povahu a aby ti pak do toho hlavně zas něco nevlezlo...

Dá se to stihnout, přesně můj příklad Bakalářku mám odevzdanou a praktickou část jsem napsala za týden usilovného psaní. Takže radím, vypnout omlázko a psát a psát Hodně štěstí, ať se povede

arrow
profile_image
amtulka
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

stalo se mi, že cca dva týdny před odevzdaním mi odešel hard disk se všemi daty - a bohužel nezálohuje, všechno jsem musela dělat znova, což je horší protože se snažíš vzpomínat, než to dělat všechno na novo. Ale stihla jsem to, myslím jen díky tomu, že jsem psala o tématu které je mi blízké a v tom oboru pracuji.

Jinak pokud se ti do toho nechce nebo to odsouváš, osvědčilo se mi stanovení dílčích cílů, jako že do 10. v měsíci napíšu tuhle kapitolu, přes víkend udělám korekturu teoretické části a tak. Když to rozkouskuješ na víc částí není to tak hrozivý :- ) ale jinak držím palec

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla teď v poslední době taky jisté záchvaty paniky že to nestihnu...píšu bakalářku, mám asi kolem 60 stran, ale jen teoretické! Mám docela přísného, ale zodpovědného vedoucího a ten neustále ať něco rozšířím, doplním...rozhodla jsem se, že praktickou část dělat nebudu, jelikož k mému tématu nění moc co praktikovat, tak jsem část toho, co mělo být původně v "praktické" dala do teoretické a rozšířila. Tak snad mi to vezme..je snad někde psáno, že musí mít bakalářka obě dvě části? Na internetu jsem pohledala ostatní práce a nejbližší mému tématu byla diplomka o postmoderní době a ta žádnou praktickou část neobsahovala, tak nevím...
Každopádně k otázce, já jsem začala psát někdy v listopadu a teď ke konci března (snad) končím, záleží co mi poradí vedoucí ještě doplnit/předělat. Podle mě se to stihnout za 14 dní dá, ale musíš nad tím sedět poctivě celé dva týdny, což by konkrétně mě nešlo
Každopádně hodně štěstí a nervy stranou

arrow
profile_image
Hannia
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

holky díky moc! od zitrka na to sedam a pisu jak mourovata! dneska uz jsem neco udelala, tak zitra budu pokracovat jste zlate!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené