arrow
profile_image
Kubacis
od 14. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, pátrala jsem tady v diskuzích i na internetu a stejně jsem nenašla nic, co by pasovalo na můj případ, potažmo spíš jsem tomu ani nerozuměla.

Takže: od loňského března jsem začala brigádničit - nejdříve na DPP, poté cca od půlky dubna na DPČ. Dnes mi spolužačka říkala, že její sestra, která také pracuje na DPČ, dostala od zaměstnavatele nějaký papír s tím, že si má dojít na finanční úřad zažádat o vrácení daně. Ptala se mě, jestli také pracuji na DPČ a já že ano, tak mi řekla, ať si to podám taky. JENŽE: každý měsíc jsem měla nízký příjem (průměrně 3-5 000 měsíčně, někdy trošku víc) v tom smyslu, že jsem z něj ani žádnou daň neplatila, celou daň pokryly úlevy. Tudíž co by mi jako měli vracet? Kamarádka ale říkala, že její sestra také neměla tak vysoký příjem, aby z něj musela platit daň, též jí vše pokryly úlevy. Jsem z toho tumpachová, tudíž se chci zeptat: je tomu tak nebo jde jen o nedorozumění? Je to jediná brigáda, kterou dělám a podepsala jsem růžový papír.

arrow
profile_image
deidree
od 10. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Abys platila daň, musela bys vydělávat měsíčně mnohokrát víc. Pokud jsi podepsala "růžový papír", uplatňovala se ti sleva na daň + sleva na poplatníka, tudíž jsi žádnou neplatila. Pouze sociální a zdravotní pojištění, ale to vrátit nelze..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené