arrow
profile_image
Fialka92
od 29. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,

je mi 20 a poslední dobou hrozně trpím na záněty močových cest. Mívala jsem je už v dětství, ale to max. tak 1x za 2, 3 roky.
Samozřejmě dodržuju prevenci, hodně piju vodu a ovocný čaje, denně jím brusinky a chodím opravdu pořád teple oblečená.
Jenže od 15 let mám záněty čím dál častěji, od svých 18-19 let, kdy jsem začala obačas pít alkohol, je to po pití VŽDY. Piju pouze bílý víno nebo pivo, 1x za měsíc nebo dva vypiju větší množství (tzn. třeba 4-5 piv nebo pár skleniček vína) a den poté, vždy k večeru, se probudí zánět - začne to pálením, řezáním, bolí mě břicho. Někdy pomůže, když se okamžitě začnu prolívat urologickým čajem, ale většinou skončím na antibiotikách. Dřív jsem mezi tím souvislost neviděla, protože by mě to nenapadlo a nechápu to, ale opravdu to tak je, ten průběh je vždy úplně stejný . Tento rok jsem zánět měla asi už 7x (někdy opravdu jen slabý, že mi pomohl čaj a do 3 dnů jsem měla klid), ale vždy jsem před tím vypila větší množství alkoholu a jsem z toho už zoufalá, protože vždy se k tomu snažím pít stejné nebo i větší množství čisté vody a ani to nepomáhá a ještě se nestalo, že bych trochu víc pila a druhý den tento problém neměla.
Tak se chci zeptat, jestli máte některá stejný problém? Jak to řešíte - je jedinou možností opravdu přestat pít? Chápete vůbec tu souvislost, proč to alkohol způsobuje a bavily jste se o tom někdy se svým lékařem - co Vám k tomu řekl?

Moc děkuji za všechny odpovědi!

Ahoj, mám stejný problém. Ale asi né v tak velké míře, jako ty... stává se mi to jen občas, když se trochu připiju a tak. Prostě toho alkoholu musí být víc (nebo hodně ). Projevuje se mi to ale VŽDY nejdřív jako kvasinkový zánět pohlavního ústrojí, který se během krátké chvíle přesune i do močové trubice - proto to pálení při močení. Tohle jsem vypozorovala sama, a také mi to potvrdil i gynekolog, že tento průběh opravdu mám.
Na VŠ máme povinné plavání a dokonce mi i sám navrhl, že mi napíše úlevu, jelikož jsem na to takhle náchylná. Souvislost s alkoholem jsem mu ale nikdy neřekla, sem tam se mi to objeví totiž i bez alkoholu.
Na to si koupím nějaké vaginální čípky z lékárny a pak je už vše v poho. Čípky jsou ale dost drahé na to, abych je užívala min. 5x do roka, takže mě to pěkně "štve" hlavně z tohoto důvodu...
Hodně štěstí při léčbě a diagnóze.

arrow
profile_image
lamiel
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zkušenosti ze záněty močáku mám bohužel bohaté, měla jsem je poté už i chronické a musela na operaci. Zkus se nechat vyšetřit odborníkem, příp. i cystoskopii. Záněty mi pak už vyvolávalo cokoli, alkoholem počínaje, mensesem a změnou teploty konče. Močák je totiž strašně citlivý orgán a pokud má nějaké problémy, tak reaguje na všechno. Dělají mu zle i perilvé nápoje. I po té operace jsem měla tak 2 roky problém pít alkohol, dala jsem si hlt piva a za 5 minut to intenzivně na močáku pocítila. Přeji hodně stěstí, ať vyřešíš svůj problém.

arrow
profile_image
Lucianka91
od 24. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem jedna z těch co má záněty močáku dost často...Napadlo mě jestli to třeba nemáš uplně doléčený a tím alkoholem se prostě jenom změní pH moče a ty bakterie co tam číhaj se prostě rozjedou moc tomu nerozumím, ale četla jsem že u zánětu moč. cest je důležité co pijeme, právě kvuli pH moči. Vím že by se snad neměly pít ovocné čaje, které obsahují Ibišek.
Ale mám kamarádku, která pokaždý když se napije (2-3x za rok) tak jí strašně začne pálit přirození..ale zánět močáku z toho nemá..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené