arrow
profile_image
Paja85
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, neměla jste některá zánět nehtového lůžka? Já jsem měla vždy ručičky ťip ťop a co jsem na mateřské, moc o ně nedbám. Ted mám zánět nehtového lůžka, i nehet už mění tvar. Mudr.na kožním (moc se mi nezdál ) mi napsal vodičku Betadine, což je ale jen dezinfekce. Já to mám bolavé. Chtělo by to spíš něco hojivého. Mazala jsem to ješte ichtoxylem, ale také to moc nezabírá. Díky za rady

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych zkusila višněvského balzám, ten pomáhá na záněty obecně.
Pokud by to bolelo víc a víc a palec rostl, tak neváhej a jdi na chirurgii, já takhle otálela a když to bolelo, že jsem nemohla hnout rukou, tak jsem skončila s drénem a zničeným nehtem...

Jak píše misa_sisa, višňovku/černou mast. Vytáhne ti to hnis z pod kůže. Zrovna před třemi týdny mi to začalo taky, bolest jako pr*se, no až po týdnu jsem se donutila na to dávat na noc černou mast v silné vrstvě pod náplast a až pak bolest polevila a nehet se zahojil celkově po čtrnácti dnech. Teď se mi to celé sloupalo.
Mě se to udělá tak dvakrát do roka a to ani nemůžu držet v ruce tužku.

arrow
profile_image
Paja85
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

černou mast - to je asi ten ichoxyl jsem měla, to mi pomohlo jednou, ted zase moc ne...dnes jsem si na to dala kalciovku...ta je prý taky protizánětlivá a hojivá...

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Paja85: černá mast je fajn na spoustu různých zánětlivých procesů, ale ne na mykotické infekce, tam je prakticky k ničemu, jediné co může z části ovlivnit, že vrstva masti zabrání průniku dalšího znečištění které by infekci zhoršovalo a je-li v ranném stádiu může se dočasně i zdánlivě vyléčit bez. To ale udělá kterákoliv mechanická zábrana.

S mykózou se to má tak, že jakmile jednou v těle je už je to napořád, její projevy se ale mohou zmírnit nebo i zastavit.
Důležitá je důkladná hygiena a desinfekce. Tou hygienou nechci říct, že by tazatelka na ní nedbala, ale udržet za nehty dokonalou čistotu, nejen optickou, ale skutečnou není příliš lehké.
Daná Betadina byla dobrá volba, protože jednak desinfikuje a za druhé vytváří ochrannou vrstvu proti dalšímu usazování nečistot.
Já osobně však ještě více nedám dopustit na Peroxid vodíku, který účinkuje na tyto infekce perfektně a ev. jej pak doplnit pro ochranu Betadinou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené