Dobrý den, už od konce prázdin mě pobolívá v zápěstí, když ruku různě namáhám (nejhorší to je, když s ní "kroutím" úplně do krajních poloh) Asi je to z hoto, že na jaře jsem měla zlomenou ruku, potom rehabilitace, ale dodnes jsem si neodvykla si se zápěstím kroutit tak, že mi tam občas i přeskakuje (jinak až tak namáhavou práci na zápěstí nedělám, tak usuzuji, že to bude z toho)...ale těď k věci. Dnes jsem byla v nemocnici, kde mi doktor diagnostikoval zánět šlachy a udělal obstřik (nějakým inzulínem, pokud se nepletu). Je normální, že i teď večer místo vpichu stále pobolívá a ruka je ještě bolestivější a méně pohyblivější? Taky jsem pročítala různé diskuze na internetu, ale nějak jsem nenašla jednotný postoj k léčbě..má se omezit námaha, ale něomu to prý dávají i do sádry...sestřička mi v nemocnici řekla, že bych to neměla příliš zahřívat, ale zase jsem se dočetla, že někdy teplý obklad pomáhá...jak to tedy opravdu a je a pokud jste s tím měly (máte) problém i vy, jak to ,pokud možno účinně, léčíte? (je mi 16 let)

arrow
Neprodává v Bazaru

Jedno tajemství o obstřikách:Z 90,9% nefungují.Jelikož doktoři neznají přesný čínský bod nervu,který je třeba umrtvit,aby to nebolelo.Proto dávají těch včeliček víc,aby byla větší šance,že se nějak strefí.Prozradil mi to jeden doktor neurolog.
Dále si myslím,že bys neměla ani moc klikat myší-ted',protože to je skryté namáhání a mohla by sis uhnat karpály.
Takže hlavně tu ruku měj v absolutním klidu!

Reaguji na Edge: Takže teď, když mě to bolí, znamená to, že to píchnul špatně? nebo to poznám až za pár dní? Jinak mám to na levačce, takže ruka nepracuje s myší A když to mám mít v klidu, neztuhnou mi svaly a pak bude potřeba rehabilitace?

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

skús Celebrex kapsuly 100mg 2x1 tbl.počas 7 dní, kúp si Diky sprej, použi 3x denne 2 streky denne,šetriaci režim,na zápal nikdy nedávame teplé obklady! Po 5 dňoch by mala bolest zmiznúť.

arrow
profile_image
terinecka
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chodím se zápěstím na obstřiky pravidelně tak 2x do roka už přes 4 roky.Není pravda,že to nepomůže,ale pravda je,je prvních 24 hodin je to bolestivější.Pro vrtálky,proč tam chodím-mám přímo v zápěstním ohybu takový středně velký "gangliom"-zapouzdřený otok a operovat se nevyplatí,prej to rádo roste znovu.Tak se s tím už pátý rok trápím.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji terinecka: v zápěstním ohybu takový středně velký "gangliom"-zapouzdřený otok a operovat se nevyplatí,prej to rádo roste znovu.

Taky jsem měla gangliom,na stejném místě.Odsáli mi ho asi před 12 ti lety.Bolelo to šíleně ale bylo to rychlé a od té doby dobrý.

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě je možné, že po obstřiku může být místo víc bolestivé, než je zvykem. Nepanikař, zaleduj a vydrž. To, co píše Edge je blbina. Obstřiky fungují. Neobstřikuje se vůbec nerv, ale prostě tkáň v tom bolestivém místě. Obstřik je složen z mezokainu a kortikoidu. Mezokain zabere okamžitě a po pár desítkách minut umrtvení přestane. Kortikoid začně působit třeba až za pár dnů a bolavé místečko léčí od zánětu. Takže tolik k opichu. Jsem sestra a u nás na ortopedii se skutečně nejraději (pokud pacient souhlasíú dávají sádrové fixace. Čím dřív a rychleji se zánět šlach vyléčí, tím míň rád se vrací. Je potřeba co nejvíc omezit pohyb a nechat ručce klid.

arrow
profile_image
nanuke
od 24. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pracovala na ortopedické ambulanci a obstřiků jsme dávali mraky. Je pravda, že každému nesedne, ale v drtivé většině uleví. Já měla taky tu negativní zkušenost, zrovna taky se zánětem šlachy na ruce, obstik bolel jak potvora a pomohl jenom okrajově. Chce to dát ruku do ortézy, aby měla naprostý klid, v žádném případě teplo, to by se zánět rozjel a nějaký antiflogistika, např. Ibalgin a cca 14 dní by to mělo být dobrý.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené