arrow
profile_image
AnnabellApple
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj lidi, chci se zeptat,za jak dlouho vám splaskl otok po vytržení zubu,ve kterém byl zánět? Měla jsem chronický zánět v zubu asi 11 měsíců.
Protože můj zubař byl idiot a říkal mi,že 6tka vlevo nahoře je zdravá,přitom to byl ten zub,co jsem v něm měla zánět. Ten zub jsem měla před zablombováním a asi se mi tam nějak udělal zánět. Zubař mi pořád ten zub vyplňoval vložkou,následně odstraňoval vložku,páč jsem si stěžovala na neustálou bolest a cukání v tváři. Už jsem toho měla dost a jela jsem jinam,kde mi řekli,že mám v zubu zánět a ať mi ho vytrhnout.Samozřejmě zubař řekl,že tam nic nevidi. To už mě vytočilo a šla jsem se přeregistrovat k jiné zubařce. Ta mi zub konečně ve středu vytrhla a dala mi Augmentin antibiotika. Kdy si myslíte,že mi otok splaskne úplně a zakázala mi vyplachovat. Bojím se,že ani po dobrání antibiotik mi to nesplaskne a už navždycky tam budu mít ten otok a bude mi v té tváři cukat. :// Màte s tím nějaké zkušenosti taky?

arrow
profile_image
eiva
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky jsem byla trhat šestku ..takže vím čím momentálně procházíš! Zásadně opravdu ničím nevyplachovat, protože v té díře po zubu by se ti měla vytvořit krevní sraženina, která ti bude pár dnů jakoby chránit tu odhalenou kost ze které se zub vytrhl. Kdyby se ti tam ta krevní sraženina nevytvořila a bolelo tě to, tak by se nejspíš jednalo o tzv. "suché lůžko" kdyžtak si o tom něco najdi na netu.
Otok ti splaskne jedině když budeš celou tvář ledovat! já ledovala zhruba 5 dní a moc mi to pomohlo. Vem si něco z mražáku a lehce to zabal třeba do utěrky a přilož na tvář. Ale opravdu to musí hodně hodně ledovat, takže té utěrky třeba jednu vrstvu...doslova ti musí omrznout tvář držím pěsti

Měla jsem zánět v osmičce, následně trhání- otok splaskl za dva dny, skoro nepřetržitě jsem tvář ledovala. Neboj se, otok a cukání ti napořád určitě nehrozí

arrow
profile_image
AnnabellApple
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dekuju za uklidnění lidi :) jdu ledovat,už jsem byla jednu dobu tak zoufalá,že mě napadla v nejhorším i plastika - zbroušení tváře :D

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na AnnabellApple: Ne, otok na vždy mít nebudeš. Časem zmizí. Navíc je pravděpodobnější, že v současné době máš otok už ne kvůli zánětu, ale anestezii.
Tím, že byl zub vytržen se zánětu, který byl nad ním/vedle něj, udělalo místo a tudíž zánět i kdyby měl svůj původní objem před vytržením zubu, má lidově řečeno "kam jít", ale tím vytržením většina odtekla dírou po zubu.
ATB se postarají o to, aby zmizeli i zbytky...tedy téměř, protože jak jednou v těle zánět je, definitivně nezmizí nikdy, ale časem se zase někde projeví.
To však nebude zase tak brzo, neboť zánět se tvoří několik let. Tebou uváděných 10 měsíců je jen doba po kterou jsi o něm věděla, ale tvořil se cca již dva roky před tím.

K ledování jak je tu již psáno, můžeš to dělat,a le také nemusíš. To za jak dlouho Ti otok splaskne záleží mnohem víc na reakci těla, neboť každý člověk reaguje na anestezii jinak. Někomu splaskne otok za den, dva, jinému jako třeba mě za 6-8 dní.
Ledování má spíš efekt ve zmírnění bolestivosti a chlazení případných zbytků zánětu (v teple se mu daří), ale nechat si omrznout tvář to vážně nemusíš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené