arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky co chodíte na VŠE (nebo na jinou výšku, kde se registrují předměty v isisu) nutně prosím o pomoc. Už přes měsíc s touto stránkou bojuji a pořád tam nemůžu najít svůj rozvrh (jdu teď do prváku na FPH). Navíc do konce srpna si mám zaregistrovat/zapsat povinně volitelné předměty a v tom jsem úplně ztracená... Neznáte některá postup jak na to?
Budu vděčná za každou odpověď,
Annette

Přihlaš se do isisu, najeď na Moje studium > Portál studenta : tady se ti objeví taková tabulka, je tam Reg./Zápisy a pod tím takové tlapičky. Tak na ně klikni. Tam by měl být nějaký seznam se záhlavím "pracoviště" a hned pod tím obrázek "papíru s lupou" a názvem "Zobrazení rozvrhu". Máš to?

Jinak s volitelnýma předmětam bych to teď moc nepřeháněla. Znám lidi, který si akčně zapsali předměty navíc a pak se divili, že nestíhají a že je to mnohem těžší jak na střední.

Jo, a ještě doporučuju vseborec.cz, jestli to ještě neznáš.

Bez borce nevím, jak bych vystudovala

Jinak pokud si chceš registrovat další předměty, tak sjeď na té samé stránce až dolů, kde je tabulka "Skupiny předmětů dle studijního plánu", zvol skupinu cVB nebo oV a už vybíráš, to už je intuitivní, na to určitě přijdeš už sama. Jen pozor, aby sis předměty vybírala ze správných skupin (to cVB, oV atd., jak je v tabulce). Kdybys zvolila jinou skupinu, není to prů.ser, jen by ti to referentka musela růčo přehodit.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moc děkuji, myslím, že celý problém spočíval v tom, že jsem nevěděla, že se dají ty "záhadné tlapičky " rozkliknout. Už se řídím podle tvých instrukcí a taky jsem našla stránku kde je to hezky vysvětlené. Díky moc, opět se potvrdila moje teorie, že ti na omlazení poradí úplně se vším.

Cituji annette: na omlazení poradí úplně se vším.

To je asi fakt Tak jsem ráda, že jsem pomohla, když jsem nastoupila na VŠE já, ještě se to dělalo v jednom šílenym programu, instrukce buď žádné, nebo nefunkční, můžu ti říct , že isis je proti tomu ZLATEJ. I když na něj lidi nadávají, tak proti tomu, co bylo před isisem (a to celý systém nejrůznějších stránek, kterých bylo několik, ne jen jako jeden isis) je to teď nádhera

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji AlmaSinger: se to dělalo v jednom šílenym programu, instrukce buď žádné, nebo nefunkčn

No jeejda, to abych byla nakonec ještě ráda za ten isis. A mimochodem, mám takový dotaz v registraci mám teď zapsané předměty ze svého pevně daného rozvrhu za 33 kreditů (včetně angličtiny). Už jsem si tam přidala aerobick (u něhož nevím proč žádný kredit napsaný není..) a teď ještě uvažuji, že si tam přidám "oborově povinný předmět" a "oborově volitelný předmět". Myslíš, že je to teda dobrý nápad si tam něco přidávat? A když mi ten předmět bude už jednou automaticky zapsán (při automatické zápise), tak se z něho už asi nevyvléknu a musím ho za ten semestr splnit nebo se to dá ještě odhlásit?

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji annette: uvažuji, že si tam přidám "oborově povinný předmět" a "oborově volitelný předmět"

Já bych být tebou teda tak trochu už brzdila. Myslím, že na první semestr je 33 kreditů až až. Ale záleží jak moc jsi taky pilná studentka, jestli chceš při škole ještě pracovat nebo se věnovat jen škole.. Já jsem si v prvním semestru v klídku odstudovala asi 23 kreditů, rozkoukala se, užila si studentský život a až pak jsem si toho nandala víc.
Ten předmět pokud ti zapíšou v automatizovaném zápise, tak si ho nemůžeš už odhlásit (oficiálně) a musíš si za něj buďto zapsat jiný stejně kreditově ohodnocený předmět nebo ho prostě odstudovat. Ale neoficiálně ti ho může i studijní referentka nebo někdo z katedry zrušit, ale moc se na to spoléhat nedá. Nebo si ho jde taky omluvit, pokud doložíš neschopenku nebo potvrzení od doktora, že jsi byla více jak 3 týdny nemocná. Ale za ty oplétačky to nestojí, navíc předměty si můžeš registrovat pak ještě dalších 14 dnů po začátku školy, kdyby se ti to zdálo málo..

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sanka: Já bych být tebou teda tak trochu už brzdila

Tak myslíš, že mi na první semestr stačí 7 (povinných) předmětu za 33 kreditů? Já myslela že musím splnit min. těch 60 kreditů za rok, což je třicet za semestr, tak jsem tam chtěla mít něco v záloze... A je podle Tebe lepší si brát teda tělák a další volitelné předměty (např. druhý cizí jazyk) až později v letní semestru anebo dokonce až v druháku?

arrow
profile_image
cocci
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych v prváku taky brzdila, podívej se na vse.cz a na stránky svojí fakulty a tam bude online i vše co máš vystudovat a kolik kreditů musí být za dva semestry, ale 60 mi přijde jako dost divné, když na Ing. navazujícím je to 40 za semestr. V prváku hodně lidí bojuje s matikou, statistikou, účtem, ekonomií, samotný tyhle předměty Ti zaberou hromadu času na přípravu. Borce doporučuju všema deseti, najdeš tam i reference na vyučující a líp se Ti budoe vybírat koho na cvika a přednášky, tam kde si budeš moct vybrat. Jinak přeju hodně štěstí při studiu!

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji annette: 60 kreditů za rok

To je nějaká blbina, ne? Jsem teda na jiné fakultě na navazujícím, ale myslím, že pro celou školu platí, že musíš získat minimálně 20 kreditů za semestr (čili ten semestr který studuješ krát 20 kreditů je minimum).
Jinak tělák si klidně vezmi a pro ten první semestr se hlavně řiď tím doporučeným rozvrhem, co si najdeš na stránkách fakulty. Tělák je nejlepší mít za sebou asi co nejdřív, později už se to plní hůř. A jazyky taky nejsou těžké, tam se není čeho bát. Ale prvotně bych se řídila tím vzorovým a fakt to nepřeháněj, sama za chvíli poznáš, že i 33 kreditů může být až nad hlavu.

arrow
profile_image
sue23
od 31. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

že tady na takové téma narazím, to jsem vážně nečekala myslím, že rychlejší bys to měla přes toho borce...jinak se přikláním k ostatním, dej si ten první semestr volnější (v záloze nic nepotřebuješ, protože ty přece všechno dáš!! )

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sanka: To je nějaká blbina, ne?

Já nevím, jak to přesně je, každopádně do Bc. bych měla mít 180 kreditů, což pak vychází 30 na semestr, na navazující magisterské je to pak 120 viz zde. No já už na jedné VŠ předtím byla, takže bych nerada prodlužovala kvůli tomu, že by mi nevycházely kredity... Jinak těch 33 kreditů je právě podle toho vzorového studijního plánu.

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ale stejně díky holky, o borci už vím, samozřejmě jsem to hledala nejprve tam ale přesný postup jsem nenašla (jak jsem psala, trik byl v kočičí pacce ) Navíc já jsem vůbec na takovém oboru, který je poměrně malý, tak ty informace nejsou tolik aktualizované...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené