Ahoj, ráda bych se vás zeptala na váš názor. Chodím už 3 roky s přítelem, dá se říct, že máme fajn vztah, zažili sme už ale dost překážek, hlavně kvůli druhým polovičkám. Přítel už předemnou byl velmi kamarádský hlavně s holkama, mezi kluky tak dobré kamarády nemá. Ale začínají mi ty jeho "kamarádky" lézt na nervi. Přijde mi že je i otravuje! Má jednu kamarádku a často jí píše, jak se mu po ní stýská (protože se přestěhoval do jiného města) posílá jí pusinky atd. Ona mu takovýdle věci ale vůbec nepíše! Má přítele. Pak i dalším kamarádkám z našeho města. S jednou si dokonce psal o sexu, že prej mě miluje, ale prej kdyby mě neměl tak by se s ní vyspal! Ta slečna mi to řekla, rozešla sem se s ním, ale po týdnu jsme se k sobě vrátili, ale neodpustila sem mu to pořád. Nebo tudle jel autobusem a sedla si k němu jeho dávná spolužačka ze základky a on si ze mě dělal srandu, dělal že se k ní tulí a začal kreslit srdíčka, jakože se milujou a smál se tomu, ona taky. Přišlo mi to hloupé, nevěděla sem co mam dělat, tak sem se tomu smála, ale nelíbilo se mi to. a vyčetla jsem mu to pak o samotě. Nevím, jestli jsem ta špatná já, jestli bych tydle věci měla přehlížet nebo ne.

Nooo, mě to rozhodně moc normální nepříjde...můj přítel má taky spoustu kamarádek, ale chovají se k sobě opravdu jako kamarádi, z ničí strany nic nehrozí.
Tvůj přítel se chová dost nevhodně vůči tobě, zdá se mi, že s kamarádkama flirtuje, zvedá si ego a kdoví co všechno...tohle bych já teda nezkousla a nepřehlížela bych to... :/

Cituji hellokity: Nebo tudle jel autobusem a sedla si k němu jeho dávná spolužačka ze základky a on si ze mě dělal srandu, dělal že se k ní tulí a začal kreslit srdíčka, jakože se milujou a smál se tomu, ona taky. Přišlo mi to hloupé, nevěděla sem co mam dělat, tak sem se tomu smála, ale nelíbilo se mi to. a vyčetla jsem mu to pak o samotě. Nevím, jestli jsem ta špatná já, jestli bych tydle věci měla přehlížet nebo ne.

Můžu se zeptat kolik Vám je? To takové "legrácky" odpovídají 8.třídě základní školy.
Jsem dost tolerantní, ale tohle by mě tedy uráželo. A nějaké vyprávěníčko, že kdyby nebyl s Tebou, tak by se vyspal s jinou jeho "kamarádkou"? Hele, mám známého a ten všechny svoje milenky nazývá kamarádkami, jak jim také jinak říkat? Kdyby, kdyby...žijeme snad přítomností, ne?
Sestra přítele se svým partnerem si kolikrát dělají srandu, že s nimi jdu spát, že můj přítel bude spát sám, takové prostě "sexuální" srandičky, ale v našem případě jsou to opravdu jen srandičky, které se dělají téměř v rodině, a které všichni čtyři dobře chápeme a nikoho to neuráží, nikdo na nikoho nežárlí, neboť ani nemá důvod. Nedovedu si představit, že by něco podobného přítel říkal třeba mojí kamarádce a tak. Jsou hranice, za které se prostě "neleze".
Znám ale kluka, kterému dělá strašně dobře si zvyšovat sebevědomí tím, že musí nutně oslovovat kde jakou slečnu, má tendence s nimi komunikovat, až moc. Ale běda, kdyby tohle dělala jeho přítelkyně, to by byl oheň na střeše.
Pokud jsi smířená s tím, jaký je a lepší to nebude, spíše naopak, nechceš se s ním rozejít, ale chceš ho třeba jen nějak potrestat. Oplatila bych mu to stejnou mincí. A budeš koukat, jak hošánkovi sklapne. Ovšem, jestli i on bude tak tolerantní a bude se koukat na takové přihlouplé, dětinské vtípky a smát se tomu, tím si jistá nebuď, spíše se sebere a půjde o dům dál.
A hlavně z mého pohledu, pokud by mě někdo z kamarádů psal, že mi posílá pusinky atd., tak by si to s ním přítel asi hodně rychle vysvětlil, jakmile by to zjistil. Nezlob se, ale tohle asi není úplně v pořádku.
Ovšem každý má hranice tolerance jinde..............Já bych tohle tedy netolerovala, dělá z Tebe blbku nejen před sebe samou, ale i před ostatními a Ty mu to s klidem dovolíš.

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Co to je přítelovo kamarádky? To jako znamená kamarádky od přítele = přítelovY ?? Děkuji.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LauraT: to se tak mluví, u mladejch též mi to leze na nervy. Nicméně na to se tazatelka neptá. Ne, nezdá se mi to normální a požadovala bych po něm vysvětlení a omezení kontaktu, i když tím si nemůžeš být nikdy jistá.

arrow
profile_image
Aislin
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Žárlení na kamarádky nechápu a myslím, že ani nejsem schopná pochopit. Svou roli v tom hraje hlavně skutečnost, že si spíš ve větších kolektivech "sednu" s kluky, líp a rychleji se s nimi spřátelím - a zároveň o víc než o to spřátelení nejde. Ne že párkrát nepřeskočila jiskra, ale pokud jsem zadaná a kamarád je zadaný, tak to tou jiskrou taky končí. Něco víc připadá v úvahu jenom při oboustranné nezadanosti.
Můj ex na tom je podobně, taky má výrazně víc kamarádek než kamarádů.

Na druhou stranu, ve vztahu to může být hodně otravná záležitost, hlavně když v rámci kamarádství nejsou vyjasněné hranice a může to působit jako úlet.
Kdybych to měla brát podle sebe, tak se svými nejlepšími kamarády mám prostě vztah sourozeneckého typu, prostě je beru jako brášky. Takže zajít na kafe, otevřeně si popovídat o životě, společných zájmech, atp., zajít si občas do divadla či spáchat společnou akci, občas se obejmout, dělat vrbu. Všechno v mezích mravopočestnosti, nicméně některé přítelkyně na mě kvůli tomu koukají pohledem podezřívavým, jako bych byla potvora chystající se zatáhnout jejich miláčka do houští.

Každopádně příklady, co jsi psala, mi přijdou... buď hodně na hraně, nebo za hranou toho, co bych tolerovala - ať už jako kamarádka, nebo jako přítelkyně. To bych prostě dala partnerovi najevo, že tohle je mi jako jeho drahé polovičce dosti nepříjemné...

Cituji Aislin: Takže zajít na kafe, otevřeně si popovídat o životě, společných zájmech, atp., zajít si občas do divadla či spáchat společnou akci, občas se obejmout, dělat vrbu. Všechno v mezích mravopočestnosti, nicméně některé přítelkyně na mě kvůli tomu koukají pohledem podezřívavým, jako bych byla potvora chystající se zatáhnout jejich miláčka do houští.

se divíš když jdeš s někým na akci a ta jeho je doma........já bych na tebe jen nekoukala,rovnou bych ti řekla co si o tom myslím a měla bys mého "miláčka" i s kufrem u dveří

Cituji hellokity: Chodím už 3 roky s přítelem, dá se říct, že máme fajn vztah,

Jako moc fajn vztah to nevidím,když dělá to,co dělá.

Děkuji za názory. Je nám teprve 19. Přítel je asi ještě v pubertě. Dneska právě psal kamarádce ke statusu. Ona tam měla: Dneska je mi fakt smutno, nálada na bodu mrazu a on jí tam hned napsal: No až přijedu já, tak už nebude. A co se děje. (je to jeho nej kamarádka, jak se odstěhoval, tak si občas píšou) A já mu an to napsala, abys jednou nedostal přes držku ty Casanovo. protože ta kamarádka je zadaná. A chytli sme se, řekla sem mu, že se mi nelíbí, že si s nimi takhle píše. A že jim posílá pusinky a píše takový věci. Tak on hned reagoval tím, že fajn, že už nikdy žádný psát jen tak nebude, jen když bude něco potřebovat. Abych se teda na něj nezlobila. Teď ale určitě nastane ta situace, že když mu napíšou oni tak on jim na to napíše, promin, ale nemůžu si s tebou psát aby ta moje nežárlila. Nebo si s nimi bude psát tajně. nevím, nic není jisté. Když on je pořád takový mládě, proto sem s ním taky začla chodit, je to šoumen a je s ním hrozná sranda, je hodně akční a to se mi líbí. Jenže je moc akční i na kamarádky. S mýma se hned spřátelil, oni ho zbožnují. Když jdeme ven, tak s nima furt vtipkuje. Je mi to až líto. Nevim jestli na ně chce udělat dojem, jakýho mam fajn kluka, nebo s nima flirtuje. Zase mu nechci nic zakazovat, aby mi neutkl. V ničem jiném nemáme problém. Máme jinak super vztah, je to moje opora.

Reaguji na LauraT: Jsou to kamarádky, se kterými kamarádí můj přítel a já je moc dobře neznám.

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na hellokity: bych to nehrotila, je vidět, že je mládenec ještě nevyzrálej a zkouší, co mu povolíš. Bych ho utnula rychle, snad ty ostatní taky vědí, že má teda holku, ne?

Cituji Amnesia: Bych ho utnula rychle, snad ty ostatní taky vědí, že má teda holku, ne?

Reaguji na Amnesia: Ano ví,však ty slečny jsou taky zadané! Já se nebojím, že by mě podvedl, on nevěru nesnáší. Ale jsem jeho první, tak asi zkouší co mu povolim, máš pravdu. Řekla jsem mu že mi to vadí, on řekl že dobře, že už to dělat nebude. Jen sem se pak cítila blbě, jestli nevypadám jako stíhačka. Já totiž taky mám kamarády se kterýma chodim i ven, i oni mají kluky a berou to. Ale určitě si s nima nepíšu takovýdle věci no.

Cituji hellokity: Já totiž taky mám kamarády se kterýma chodim i ven, i oni mají kluky a berou to.

tak si nemáte co vyčítat

arrow
profile_image
Nixy
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se ti upřímně divím, že si s ním vydržela 3 roky. Vidím to úplně stejně jako Meridian, jedná s tebou jako s onucí a jen z tebe dělá blbce. To by si mu určitě tolerovat neměla.

Reaguji na Laky: To ne, ale nepíši si s nima takový věci, abych jim posílala pusinky a psala jak se mi stýská po těch našich zážitcích a "kravinkách". Prostě udržuju tam ten zdravej odstup, aby to nevypadalo blbě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené