Ahoj holky, ráda bych téma založila pro ty z nás, které shání či sháněly práci v Praze. Bylo by fajn si sdělovat zážitky z pohovorů z různých firem
a pozic.

Myslím, že nám, které stále hledáme to může posloužit k přípravě nebo odhalit nějaké podvodné firmy a když už nic, tak pobavit či trochu podpořit při těžkém hledání, které v dnešní době není vůbec jednoduché. Konkrétně já už začínám mít docela deprese

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jsem tam na pohovoru - www.lifestyleclub.cz/ scháněli tuším nějakou asistenku. Přišla jsem tam, viděla na poličkách a vlastně všude Herbalife, tak jsem hodila zpátečku a šla pryč.
Pak ještě v jedné restauraci - pozice servírka, kde mě hned ten den zaměstnali, mysleli si, že jim umeju stoly a už se nikdy neuvidíme

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sandee: No, tak začnu. Jednou se mě pán ptá: A máte přítele? Říkám: Co prosím? A vy jste ženatý nebo jak to máte? No koukal jako tele na vrata, co je jim do toho?
Pak to byla jednou taková mladičká personalistka, co se snažila být hrozně důležitá a povídá mi: Řekněte mi o sobě jednu špatnou vlastnost. (tyhle blbý řeči se sem dostaly z USA a tady ty bláboly každý na pohovoru kopíruje). Tak jí mile říkám: A jaká slečno Vaše špatná vlastnost? No začala koktat a odpovědi jsem se nedočkala. No a ještě mi hloupě volali, že postupuju do dalšího kola. Drzost a nes.... si na hlavu se vyplácí kolikrát.

Jednou jsem přišla na pohovor a měla to být shcůzka pouze s jedním chlapem a najednou přišli dva. Tak si říkám, ok, zkouší nátlak, tak jsme si povídali v klidu a pak mi řekli něco ve smyslu, jestli bych jim ještě něco chtěla říct. Tak říkám: Ano, děkuji. Nelíbí se mi, že zkoušíte na mě převahový nátlak, že najendou přijdete dva na pohovor, ale bát se nemusíte, já tyhle všechny praktiky znám a nerozhodí mě to. No koukali po sobě jako diví a já se vesele usmívala, no a ráno druhý den volali, že mě berou.

arrow
profile_image
Weronyc
od 11. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já vás také trochu pobavím. Volali mi z fondu ohrožených dětí, že je zaujal můj životopis a přizvali si mě na pohovor. Otázka, jenž mi byla položena mě opravdu zaskočila. Ptali se mě, jestli mám vnoučata. No nebylo by na tom nic divného, ale to by mi nesmělo být 22 let!

Já jsem byla v Omega reality před 14ti dny, přijali mě a hned první den jsem také skončila..Na pohovoru paní nejvíc milá, no a v práci všichni vystrašený, nehrálo tam ani rádio a první co mi řekla bylo, že pracovní doba bude od 8 - 18:00 a že na oběd by byla ráda, abych dodržovala striktně 30 min., což neznamená 31, ani 32, ale že prostě 30 no atmosféra opravdu šílená...a za to mi to vážně nestálo...

Když jsem šla na jeden pohovor - kam jsem jela 300 km jen na otočku (v té době jsem přechodně bydlela na Moravě) - tak mi napsali špatnou adresu kam se mám dostavit, když jsem volala asi 5min před dohodnutou dobou, že je nemůžu najít aby mi zopakovali ještě jednou adresu, tak jsem letěla jak postřelená svi.ně, došla jsem tam asi s 10ti minutovým zpožděním. Vyperoxidovaná rádobyudržovaná manažerka s růžovýma pazourama a sotva plnoletej hrozně důležitej personalista se na mě s ofrkem koukali a arogantně se mě ještě před dosednutím zeptali, jestli si nemyslím, že bych měla být dochvilná, tak jsem je zepsula jestli si nemyslí, že jako personalista by alespoň mohl vědět, kde jeho zaměstnavatel sídlí aby mohl dávat uchazečům správné informace. Druhá jejich otázka byla kolik bych si představovala plat - ani jsem si nedosedla na židli a řekla jsem jim, že si myslím, že místo s takovým zázemím pro mě není dostatečně dobré. Projela jsem víc než tisícovku, ztratila jsem celý den kvůli 5ti minutovému pohovoru, avšak moment je to nezapomenutelný Jednalo se o společnost sídlící u O2 areny.

arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Budu OT, ale nedá mi to a reaguji z pohledu z druhé strany...
Reaguji na smarny:
Nic proti, ale divím se, že ti někdo místo nabídne. Pohovory vedu a otázka, zda má dotyčný partnera je běžná, vzhledem k tomu, že je to časově náročná práce. A s posuzováním personalistek podle věku jsem se taky setkala, je mi 21 a často mám na pohovor 30+ a občas se najde někdo, kdo se snaží mít navrch a reaguje podobně jako ty. Nikdo z nich se ale do druhého kola nedostal, byť byl sebelepší.

Reaguji na Ciiicaaa:
Tak to by mě fakt na*ralo Taky jsem jednou cestovala dálku na pohovor, jednalo se o pozici na říční/zaoceánské lodi, já celou noc předtím se chystala na otázky v aj a fj, celou cestu v nervech... Přijela jsem tam a pohovor trval tři minuty, kdy jsem řekla asi jen tři věty, slečna mě přerušila s tím, že angličtina je výborná, zkušenosti taky a že mě berou. FJ ani netestovala...odešla jsem mírně rozladěná, to pak člověk ani nemá radost, když si to místo nevybojuje

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ciiicaaa: Taky dobře ty. Jako občas to jsou perličky prostě.

Já si ještě vzpomínám, že jsem měla jít na pohovor do jedné firmy na asistetku, ale prostě se mi to pořád nezdálo a během rozesílání CV jsem totiž pak už nehledala HPP, ale zkrácený úvazek a slečna, která mi volala na pohovor, tak mi nedokázala ani odpovědět, na jaký úvazek to je a ani pozici (až zpětně jsem si doma dohledala, že je to ta asistentka, ale úvazek tam nebyl). Tak říkám ok, zavolám tomu chlapovi, se kterým mám pohovor a rovnou to s ním proberu, protože cestou samotnou bych zabila min. hodinu času v mrazech. Tak mu volám, představím se, vysvtělím situaci a proč volám a že budeme mít schůzku spolu, ale že je u mě změna ve formě pracovního poměru a abych neztrácela jeho i svůj čas, tak mě zajímá, na který úvazek to je, protože jeho asistentka mi to nedokázala říct.

No hele, co se potom dělo. Už jeho otrávenej hlas mě vytočil, pak že jeho asistentka mi rozhodně nebude nic říkat o pozici, kam se já hlásím a že vůůbec nechápe o co mi jako jde. Tohleopakoval asi 2 minuty, kdy už jsem byla vytočená maximálně a říkala si, že díky bohu za to, že jsem nešla za takovým koko... na pohovor a nedej bože pracovat s ním. A ještě mi říká: slečno, vy byste měla být moje asistentka a to tedy nemáte správný začátek, nemyslíte? Říkám: Ne, nemyslím, a začátek to rozhodně není, je to konec našeho rozhovoru. Pokud takto jednáte se svými spolupracovníky, tak rozhodně nemám zájem pracovat někde, kde se na nic nemůžu zeptat. Mno, asi nečekal, že si ěnkdo tak demen... chování nenechá líbit, nebyl pak schopen ani slova, tak jsem se rozloučila a položila to. Kdybych tam jela a takhle se mnou mluvil, tak ho pošlu asi rovnou do pr....

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jitulin: Nic proti, ale divím se, že ti někdo místo nabídne.

Když nic o mě nevíš, tak nemůžeš soudit. Prostě si nenechám sr... na hlavu takto blbýma otázkama. Co tím sleduje? Já to moc dobře vím a taky vím, jak se má na tyhle otázky odpovídat, ale nejsem cvičená opice. Stejně kdo umí dobře lhát a předstírat, tak tyhle rádoby chytré otázky nic nezjistí. Jinak, je ti 21 a děláš personalistku? Zvláštní, že na pozice personalisty chtějí zkušené lidi s min. 5 lety praxe v personalistice. Kolik let jsi měla praxe, když jsi nastoupila, pokud můžu vědět?

Cituji Jitulin: Pohovory vedu a otázka, zda má dotyčný partnera je běžná, vzhledem k tomu, že je to časově náročná práce.

Zeptat se mě personalista na to, jestli mám partnera, tak mu automaticky řeknu, že do toho NIKOMU nic není. To že je to časově náročná práce neznamená, že si může budoucí zaměstnavatel dovolit otázky ohledně soukromí.

Souhlasím ale, že není k užitku snažit se na pohovoru působit jako "něco víc". Přecijen jsem (teda už dlouho díky Bohu ne ) v pozici toho, kdo hledá práci. Takže trocha pokory neuškodí - s mírnou dávkou sebevědomí

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ciiicaaa: Zeptat se mě personalista na to, jestli mám partnera, tak mu automaticky řeknu, že do toho NIKOMU nic není. To že je to časově náročná práce neznamená, že si může budoucí zaměstnavatel dovolit otázky ohledně soukromí.

Přesně tak. Do toho nikomu nic není. Jednou se pak dokonce zeptali, zda s ním žiju. Kam na to chodí a co je komu do toho, nechápu.

Pokora je fajn, ale když se ke mně chová druhá strana odměřeně a arogantně, tak taky tak. Pokud je to v přátelském duchu, tak ok, i tyhle otázky jsem občas pominula, protože jsem si s tím personalistou parádně popovídala. Všeho s mírou prostě.

Reaguji na smarny: Nejednou jsem se setkala s tím, že první kolo pohovoru bylo arogantní ze strany personalisty, druhé kolo jako mávnutím proutku - vysvětleno to bylo tak, aby viděli, jak dokážu reagovat v ne příliš příjemných podmínkách Takže někdy je to taktika

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Ciiicaaa: Jojo, to souhlasím. Asi nespohodovější pohovor jsem zažila v Rossmannu a v Centrum Holdings - obojí sice bylo ok, ale kvůli směčně nízkému platu bych tam nešla. Komu nejde o peníze, tak doporučuji. V CH je skvělá personalistka, to jsme probraly i zprávy ve světě a doma a v Rossmannu jsou na prvním kole 3 ženy a to jsme probraly už snad úplně všechno.

Cituji Jitulin: Pohovory vedu a otázka, zda má dotyčný partnera je běžná, vzhledem k tomu, že je to časově náročná práce.

Běžná? Možná.
Drzá, nevhodná a lezoucí do soukromí? Určitě.

Já zažila pohovor takový, že jsem měla domluvenou schůzku na určitý čas, jela jsem kvůli tomu do Prahy, projela peníze, ztratila půl dne... Přišla jsem tam a oni mi řekli, že to místo už je obsazené dobrých pár dní, že ho dali už někomu jinému. Nikdo se neobtěžoval mi zavolat, abych nejezdila...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené