Reaguji na Jitulin: Zdá se mi, že se do toho docela zamotáváš,. Nehledě na to, že dle mého v 21 letech prostě člověk nemá zkušenosti k vybírání vhodných uchazečů. A ještě dávat takový soukromý otázky, to je dost podivný-firma i tvůj přístup. Obojí mi přijde dost pochybný.

Cituji Jitulin: ani jsem si tady nevšimla, že by s tou otázkou měl někdo problém. Třeba narazím, až mi přijde k pohovoru někdo z čech

Angláni na to odpoví, s tím problém nemají? Trochu se divím, tady stačí říct pár nevhodných vět a jseš v maléru.

arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: Docela se divím, že Tě ještě nikdo neposlal někam.


Nejspíš proto, že mi pošlou lidi, co prošli prvním kolem pohovorů, tím pádem jsou to lidé na úrovni a pokud otázku shledají nevhodnou, řeknou to slušně a neposílají mě někam. Já to z nich nedoluji a jak jsem psala, přijetí nezávisí na tom, zda má či nemá partnera.

Cituji ironie: Angláni na to odpoví, s tím problém nemají?

Angláni, Francouzi, Němci, Indové....pokud tu žiješ, víš, že Londýn je kosmopolitní a ne, nesetkala jsem se s problémem. Samozřejmě jsem vysvětlila důvod proč mě to zajímá.

Cituji ironie: Trochu se divím, tady stačí říct pár nevhodných vět a jseš v maléru.

No to je taky fakt

Cituji Jitulin: tím pádem jsou to lidé na úrovni

Tak čekají také jednání na úrovni.
Nezlob se na mě, ale poslat je do druhého kola, aby se jich pak takový "mladý cápek" vyptával, zda mají partnera, to je trapné.

Cituji Jitulin: Samozřejmě jsem vysvětlila důvod proč mě to zajímá.

To byl velmi chabý argument, pokud myslíš:

Cituji Jitulin: otázka ohledně partnera slouží spíše jako pre-emptive strike, sníží se tak počet těch, kteří místo získají a pak po pár měsících si uvědomí, že je to opravdu vysoké pracovní nasazení a chtěli by trávit více času s partnerem

Vysoké pracovní nasazení se dnes očekává všude, takže nic nového pod sluncem.
Já bych řekla, že Tě to "zajímá", protože to po Tobě chce nadřízený. Mám z toho pocit, že Tě něco naučili a ty to papouškuješ. A jak sama píšeš, vliv na přijetí to nemá.

Cituji Jitulin: Slušně se zeptám, zda by dlouhé pracovní hodiny nezpůsobily problémy v partnerství.

Na tohle se snad nedá odpovědět jinak než: "To není snad Vaše starost" nebo "Co je Vám po tom?"
A s Tvou "profesionalitou" to jistě vyhodnotíš jako povyšování.

Cituji Jitulin: A ne, nikdy bych nepřijala člověka co by se na pohovoru povyšoval.

Raději se ptej i na psa, ať vyloučíš všechny faktory, které mohou ovlivnit pracovní nasazení.

No tak třeba já řekla, že mám dva psy a proto mě nevzali! Prý a kdo je bude chodit venčit, když se zdržíte přesčas?

Cituji Adka: Na tohle se snad nedá odpovědět jinak než: "To není snad Vaše starost" nebo "Co je Vám po tom?"

Přesně tak, souhlasím s holkama, ta otázka je trapná a nevhodná a rozhodně bych ti ji nezodpověděla.

Cituji Adka: Já bych řekla, že Tě to "zajímá", protože to po Tobě chce nadřízený. Mám z toho pocit, že Tě něco naučili a ty to papouškuješ.

Cituji Adka: Na tohle se snad nedá odpovědět jinak než: "To není snad Vaše starost" nebo "Co je Vám po tom?"

Jitulin s tím nic nenadělá, jestli to po ni zaměstnavatel vyžaduje.

'' otázka ohledně partnera slouží spíše jako pre-emptive strike, sníží se tak počet těch, kteří místo získají a pak po pár měsících si uvědomí, že je to opravdu vysoké pracovní nasazení a chtěli by trávit více času s partnerem. Samozřejmě jestli dotyčný má nebo nemá partnera nerozhoduje o přijetí. Stejně tak je to s otázkami o silných/slabých stránkách - není na ně správná odpověď, ale aspoň tak více poznám dotyčného. Dá se to využít, pokud dotyčný získá místo a časem se vyskytne nějaký problém "Hele neříkal jsi na pohovoru, že..." Je to skvělý k motivaci k lepším výkonům. ''
Tak tenhle přístup by mi vadil taky...

Cituji ironie: Jitulin s tím nic nenadělá, jestli to po ni zaměstnavatel vyžaduje.

Kdyby po ní vyžadoval, ať jde a skočí z okna, tak skočí?!
Přeci má svou hlavu, tak ať jí používá.
Slušně bych mu zdůvodnila, proč se na to ptát nebudu, pokud by to nebyl schopen pochopit a nutil mě, odešla bych (možná se pletu, ale myslím, že se jedná se o nábor zaměstnanců do restaurace, takže to není práce snů). Celé to na mě nedělá dobrý dojem, ona je na tu pozici nekvalifikovaná a o nadřízeném se raději rozepisovat nebudu, pokud jí pokládá otázku, zda se ptala na partnera.

Cituji Jitulin: Samozřejmě to nevpálím naplno, ale zaobalím to. Slušně se zeptám, zda by dlouhé pracovní hodiny nezpůsobily problémy v partnerství. Chovám se slušně a mile a nikdo s mými otázkami neměl problém, až na dva případy, kde se chovali arogantně a poslala jsem je domů. Ale opravdu to mám za úkol zjistit, když pak řediteli dávám doporučení, ptá se zda dotyčný má partnera.

Já se zrovna chtěla zeptat, kde tu "personalistku" děláš,

Cituji Jitulin: Ještě asi není od věci zmínit, že žiju v Londýně, třeba je tu praxe jiná.

Díky za objasnění, jsem ráda, že takové "něcojakopersonalisty" s chutí posíláme do světa Hlavně tam prosím zůstaň a pokud bys měla v plánu se vrátit do ČR - personalistice se vyhni obloukem, nebo si aspoň zaplať prosím nějaké kurzy nebo něco ... To je do nebe volající co tu píšeš ...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Otázka na partnera pri pohovore je diskriminačná a je to protizákonné, ale bohužiaľ je to celkom bežná prax hlavne v menších firmách.

Ja som bola na viacerých pohovoroch hlavne na konzultantské pozície a našťastie mi nikto osobné otázky nedával. Zato otázka na slabé stránky je veľmi častá, vždy som odpovedala v zmysle "v pracovnej oblasti je to moja roztržitosť, keď sa priveľmi ponorím do práce" alebo niečo v podobnom duchu

arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: možná se pletu, ale myslím, že se jedná se o nábor zaměstnanců do restaurace, takže to není práce snů

Prací snů bych to nenazývala, právě kvůli pracovnímu nasazení - často od rána do noci, i když jinak mám svou práci ráda. V restauraci jsem pracovala také, nabírání probíhalo zcela jinak a nyní dělám v reklamním/marketingovém průmyslu.

Cituji Ciiicaaa: Já se zrovna chtěla zeptat, kde tu "personalistku" děláš

Jak jsem psala, personalistku nedělám, jen pohovory patří k mé náplni práce.

Cituji Ciiicaaa: Hlavně tam prosím zůstaň

Nemusíš se bát, nevidím jediný důvod vracet se do ČR

Končím dámy, děkuji za příjemně strávený čas. Jak jsem psala, nikdy jsem nevnímala otázku ohledně partnera jako problém, dokud jste se tu na mě nesesypaly. Každopádně děkuju za jiný úhel pohledu, něco jsem si z toho vzala. Stejně ale raději zůstanu u stejného modelu, přece jen se budu řídit radami někoho, kdo vydělá £3000 týdně než radami z omlazení. Veselé Velikonoce

arrow
profile_image
Maládama
od 7. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná by nebylo na škodu se vrátit k původnímu tématu, předkládáte zde jak se dnešní společnost zle chová,od původních záměrů kdy se člověk aspoň trošku zasmál, se zde strhla diskuze, kde se nad sebou jen povyšujete. Je to humus ale společnost chce, prachy, moc a přinejlepším ukázat že ten dotyčný je best. Zamyslete se nad sebou, s úsměvem jde vše líp.

arrow
Neprodává v Bazaru

mně se při jednom pohovoru taky ptali, jaká je moje špatná vlastnost. Tak řikám jako obecně špatná? No prej jo, tak já že jsem hrozně žárlivá a když mám pocit, že mi chlap jede po jiný, dělám scény. A vzali mě.

Cituji Ellenuschka: mně se při jednom pohovoru taky ptali, jaká je moje špatná vlastnost. Tak řikám jako obecně špatná? No prej jo, tak já že jsem hrozně žárlivá a když mám pocit, že mi chlap jede po jiný, dělám scény. A vzali mě.

jj, na tuto otázku je dobré mít dopředu připravenou nějakou neškodnou odpověď.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Kaja555: jj, na tuto otázku je dobré mít dopředu připravenou nějakou neškodnou odpověď.

já jsem to vůbec neměla připravený, předtím jsem moc na pohovory nechodila, tohle byl takovej zásadnější, naopak jsem byla docela překvapená, co to po mně chtěj. Ale pohovor vedli dva kluci, který byli asi tak o rok až dva starší než já, ale dělali se hrozně důležitý. Tenkrát měli na sobě dokonce stejný svetry a já myslela, že jsou gayové a přišlo mi to strašně vtipný a zřejmě jsem taky byla vtipná
Když jsem to pak tomu jednomu říkala, tak prohlásil, že už si ten svetr na sebe nikdy neveme, jestliže v něm vypadá jako buzerant
Ale já jsem dělala pohovor na barmanku, takže to bude asi taky něco jinýho než nějaký kancelářský profese

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené