Ahoj, je tu někdo kdo studoval/studuje obor zdravotně-sociální pracovník? Ráda bych se dozvěděla co nejvíc informací. Klidně můžete napsat i podobné obory a zkušenosti s nimi, které studujete.
Moc mi tím pomůžete, takže Vám budu moc vděčná
Děkuji

Ahoj studuju 1.rokem sociální práce - a moc mě to baví oproti co jsem studovala obchodku

Reaguji na JůlinkaV.:
A studuješ VOŠ nebo VŠ? Můžu vědět z čeho jsi dělala přijímačky? Jak si se na ně připravovala?

Studuju v Brně VOŠ, studuju jen dálkově, takže jsem přijímačky dělat nemusela.

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, studovala jsem prvně střední na Purkyňce obor Sociálně-správní činnost a potom, VOŠ obor sociální práce na Kotlářské taky v Brně. Studium i předměty mě bavily, jen je to strašně těžké potom najít místo rok jsem hledala práci v oboru, samozřejmě bez praxe (nemyslím tu školní) jsem byla naprosto vyřízená nyní mám práci mimo obor.

Mám podobný obor jako SOŠ, studovalo se to fajn, je to moc pěkný obor, ale - příště už bych do konkrétně této podoby nešla. V praxi jsi od každého něco a nic pořádně, takže na všechno si musíš dodělat školu. Je tedy potřeba počítat s tím, že po této SOŠ je nutné jít na VŠ.
Já jsem nakonec v jiném oboru, ale vím, že i spolužačky, co nešly na VŠ a v oboru se chytly, tak si pak stejně nějakou VŠ musely dodělat :-/

arrow
profile_image
Kacka_S
od 10. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono je totiž dobré uvědomit si, s jakou cílovou skupinou bys jednou chtěla dělat, pomáhat seniorům, bezdomovcům, nebo třeba pracovat s romskou mládeží - to jsem chtěla já, ale dostat se na to místo bez praxe bylo nemožný. Po roce snažení, X pohovorů mi nabídli místo na úřadu na dávkách pomoci v hmotné nouzi, kde bych za šíleně malý plat objížděla v terénu rodiny na hranici chudoby a na základě posudku bych jim potom přidělila nebo nepřidělila nárok na dávku.... nestojím o to, aby na mě pořád někdo řval, proč jsem mu neschválila sociální dávky. No popravdě jsem šťastná že mám teď práci asistentky v marketingu a nedělám v oboru. Sociální pracovník to jsou prostě jen nervy za mizerný prachy. Škola mě bavila, ale získat potom kvalitní zaměstnání je věc druhá.

Cituji Kacka_S: jen nervy za mizerný prachy

A co si budem povídat, dneska je o těch penězích všechno.

arrow
profile_image
Sofia92
od 8. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, taky se na ten obor chystám, ale přemýšlím na jakou školu si dát přihlášky. Jinak nyní studuji na UP Olomouc Sociální práci.

arrow
profile_image
Lucka.L
od 31. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, chtěla bych začít studovat dálkově obor sociální pracovník na Kotlářské. Zajímalo by mě zda je těžké se na tento obor dostat bez praxe a jak často se musí chodit do školy. Děkuji za informace.

arrow
profile_image
Mončam
od 26. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, nedělal někdo přijímačky na VOŠ Kotlářská obor Sociální práce? Chtěla bych vědět jak těžké jsou a jestli by mi někdo neporadil z čeho se připravoval nebo nedoporučil nějakou konkrétní literaturu? Díky moc

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené