arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tyweee

všimla jsem si, že jsi zakládala téma o změně životního stylu...tak teď máš jedinečnou možnost ! možná stačí poohlédnout se po práci nebo koníčku, kde nebudeš 12 hodin, celou dobu sedět, a bude tě to víc bavit ...

Cituji tyweee: Kdysi jsem dělala pojišťováka a to mi tedy všechnu chuť na podnikáni vzalo.

tak pojišťováka bych už nikdy nedělala! Jsou i jiné a lepší obory k podnikání! I s prací mám plno volného času a když vidím v diáři volný den, nebo dva v týdnu, už přemýšlím co budu dělat abych nebyla jen tak doma, obvolávám holky, ale jde to těžce když jsou skoro všichni v práci od 8 do 16hodBýt doma pořád bych se asi zbláznila....

Cituji tyweee: v útulku, či zoo, ale na to nemám vzdělání

A co se na to zaškolit? To taky musí jít ne?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

imoen
Mě ta práce bavila,ale prostě se zbavili lidí, kteří dělali tu pohodu. Teď tam je banda robotů.
Jojo, chtěla bych něco ze sebou dělat. Mám tu crossový přístroj,ale záda tedy nedovolují cvičit. Prohlednout si pořádně Jesenici, kam jsme se přestěhovali a konečně najít ztracený koníčky, co mě dřív bavili. Poté si v klidu najít něco, co opravdu bude v pohodě.
I tak, že chceme rodinu (v září mi bude 28 let),tak mám pocit, že stres a počít dítě, moc dohromady nejde. V týhle práci ještě k tomu kouřím, když jsem doma, tak ne. Tam je to jediný takový zachytný bod, kdy prostě můžem vypnout a jít na přestavku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

rolyn
Ještě jsem nepátrala, jestli to jde. Zatím jsem opravdu ve fází, kdy se rozhoduji, zda odejdu úplně, či ne. A jelikož jsem na neschopence, tak jsem si říkala, že se zeptám tady.

A pls, zda to není tajné, co děláš ty? Nějaké MLM, či něco úplně jiného.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee
Já to vezmu prakticky :
- pokud si nebudeš platit důchodové pojištění, nebudeš mít tzv. "odpracované roky" - určitý počet odpracovaných let je podmínkou vzniku nároku na starobní důchod (já vím, je to daleko, ale těch odpracovaných let musíš mít tuším 25 nebo dokonce 30)
- na důchodovém pojištění je také závislý invalidní důchod, a to jak vznik nároku na něj, tak i jeho výše (nikdy nevíš, co se může stát)
- k tomu důchodovému - nikdy nevíš, jak stát změní podmínky nároku, může to být vše jinak..
- zdravotní pojištění si musíš platit
- mateřská - mateřská je dávka nemocenského pojištění (obecně se řadí pod sociální pojištění, ale je to odlišná pojistka od důchodového) - vznik nároku a výše mateřské je podmíněn odpracovanými dny předcházejícím před nástupem na mateřskou (tuším za poslední 2 roky) a závisí na výši výdělku, mateřská se poskytuje 28 týdnů celkem /nemáš-li dvojčata, pak je o pár týdnů delší).

Nikdy nevíš, co se může stát. Přítel tě nemusí opustit, ale může vás potkat nepříjemnost jako je dopravní nehoda (nic zlého vám nepřeju - spíš varuji před nečekanýma životníma situacema), vážná nemoc, atd. Navíc pokud budeš mít dlouhodobý pracovní výpadek a na trhu práce bude krize, budeš mít malé šance něco sehnat.

Osobně bych se práce nevzdávala. Taky bych mohla být doma, ale proto jsem nechodila do školy. Navíc bych se necítila partnerovi partnerem, ale to už je můj osobní pocit.

Být tebou najdu si práci, která mne baví.. a dělám třeba na částečný .. nebo začnu podnikat - nic tě nebude tlačit mít rychle vyděláno, což je v začátcích dobré...

Cituji tyweee: A pls, zda to není tajné, co děláš ty? Nějaké MLM, či něco úplně jiného

Kdepak MLM, zařídila jsem si nehtový salon, baví mě to a vydělám si víc než dřív v bance kde jsem dělala před přestěhováním se do jiného města

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

jataky
S tím důchodovým právě nevím, jestli není lepší mít penzijní. To jedno mám,ale můžu mít dvě, to druhý tedy bez státního příspěvku.
Jinak oba jsme pojištěni,kdyby něco.
Každopadně děkuji za názor a rady.

rolyn
To je pěkná práce. Jen jsem si teď letmo zkusila napsat do pražské ZOO, jestli tam něco nemají Za dotaz nic nedám.

Cituji tyweee: Jen jsem si teď letmo zkusila napsat do pražské ZOO, jestli tam něco nemají Za dotaz nic nedám.

to víš, že jo!Halvně aby tě to bavilo

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná jsem přehlédla, jestli někdo reagoval na tu "mateřskou" - myslím, že i jako žena v domácnosti máš nárok na rodičovský příspěvek. Podmínkou je celodenní osobní péče o dítě. Budeš ho ale muset čerpat v 4leté variantě. V současnosti je to cca 7 600 Kč měsíčně do 21 měsíců potomka a pak 3 800 Kč do 4 let. Snad si to nepletu. Taky myslím, že, pokud plánujete sňatek, tak potom jako manželka v domácnosti příznivě ovlivníš daňové zatížení manžela, protože ten smí uplatnit slevu z daně. Spíš mně v souv. s Tvým psaním k jiným tématům napadá, zda Tvé rozpoložení ze samoty nebude ještě komplikovanější a jestli tak věříš v pokračování Vašeho vztahu,.. rozumíš, že se posílí Tvá závislost na partnerovi.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tyweee: S tím důchodovým právě nevím, jestli není lepší mít penzijní.

Nevýhodou penzijka je, že spoříš u soukromého subjektu: a) může zkrachovat, b) hodnota úspor může být např. v důsledku inflace nulová. Navíc se jedná o připojištění, tj. nevyjde ti z toho pravděpodobně žádná zázračná měsíční částka dlouhodobě (např. ve srovnání s invalidním důchodem, který by byl napořád v případě invalidity - částka co do výše asi taky žádný zázrak - záleží na tvých výdělcích a odpracovaných letech).

Osobně jsem zastánce kombinování důchodového pojištění a nějaké formy spoření/ ukládání peněz např. formou penzijka. Podle mne se totiž nelze spolehnout ani na jedno a tímto rizika rozprostřeš..

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vločka
Ahoj Vločko
Jen upřesním, že mateřská a rodičovská není totéž (já vím, že víš - máš to v uvozovkách - spíš pro jistotu pro tyweee, aby věděla). Obvykle jde žena na mateřskou (6-8 týdnů před porodem) a po vyčerpání mateřské (28 týdnů) nastupuje na rodičovskou.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Vločka
To já právě nevím. Jen si teď docela uvědomuji, že mi ta samota vyhovuje nějak víc, než každodenní hihňání o ničem. Jenže to bych spíš směřovala k tomu, že kdysi to tak nebylo,ale poté, co jsem prožila (asi víš, co myslím), tak se na vše dívám jinak. Právě, že ta zlá věc se odehrála zde, v této práci a kdysi jeden bl.b mi dokonce vyčetl mou nemocnost a přitom věděl kulový, že je to z psychických problémů. Naopak mi řekl, že si každý může říct, že se cítí zle a od psychiatra máš nárok na neshopenku s nonstop procházkama. I když už tam nepracuje, tak si vzpomínám i na to, jak se po firmě mluvilo, kam jsem se dostala a že jsem blázen.
Navíc nemám ráda změny v životě. Je toho tolik pro, abych šla,ale i něco proti. Jenže to protí je spíš ten zvyk a ta určitá jistota, toho že pracuju v tý firmě dlouho, takže když dojde nějaký nováček, tak mi to nedělá takový starostí se s ním seznámit.
Tím chci říct, že čím jsem starší, tím je pro mě změna jakakoli horší.
Uff, teď mám spíš pocit, že tohle je debata pro psychiatra

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

jataky
Zdravotní, co jsem si psala na svou pojišťovnu, tak je 1080,- Kč za měsíc, neviš jak je to tedy ze sociálkou?
Mimo to mám ještě do 60 let životní a spoření u své banky. Mám tedy tří věci a každé u jiné firmy. Každopádně, když se rozhodnu, tak určitě chci se do budoucna zabezpečit.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tyweee
Radila bych zavolat tvé paní na OSSZ podle místa bydliště - většinou velmi ochotně poradí optimální variantu (kolik kdy a čeho platit). Hodně info najdeš zde na oficiálních stránkách ČSSZ, jsou tam i kontakty na jednotlivá pracoviště.

Platila by sis tzv. dobrovolné důchodové pojištění (přiznám se, že nevím, jak je to přesně s dobrovolným nemocenským - zda se umožňuje v takovém případě, pže od 1.1.09 byla novela).

Zvažte i to, zda v budoucnu nebudete chtít hypotéku (chcete mimčo, třeba budete chtít nové bydlení), atd. - prostě všechny situace, kdy by mohl tvůj příjem chybět.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené