arrow
profile_image
Meggi
od 26. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost (nebo ve vašem okolí) se zhoršením prospěchu o 4 stupně. Spolužačka mého syna měla na pololetí jedničku z ekonomie a na konci, přestože jí vycházela "lepší 4" dostala za 5! Má dělat reparát.
Mám za to, že to snad není ani možné.
Nevíte jak to je?
Díky za každou odpověď.

arrow
Neprodává v Bazaru

No, je důležité, zda to zhoršení bylo náhle a pouze z jednoho předmětu. Ale i kdyby ano, těžko říct, zda je chyba u pedagoga, nebo žáka. A rada? Promluvit se žákem a podle výsledku i s učitelem.

arrow
profile_image
angelic
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Napsala jsi toho málo, ale když student třeba najednou nechodí do školy, tak co prof. zbývá?
jestli měla normální účast, tak si taky myslím, že to není skoro možné.

2.pololetí je samostatný časový úsek a obvykle i jiná témata a náplň učiva- třeba jí začala jiná látka dělat problém- jenže to člověk zjistí hned a nečeká až na tak radikální zhoršení. Je důležitá spousta faktorů- pedagog a jeho způsob vysvětlování, žák a jeho přístup k učení, rodiče a jejich zájem o prospěch atd. A samozřejmě rodič nespokojený se známkou má právo požádat do určitého termínu o přezkoušení před komisí.

arrow
profile_image
Mels
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No nevím jestli je to na všech školách ale u nás se mohla známka změnit jenom o dva stupně o víc to nešlo snad ani zlepšit.. ale je možný že to byla vyjímka.. Takže těžko říct každopádně je to hodně podivné z 1 na 5

arrow
Neprodává v Bazaru

je to možné,zažila jsem to

arrow
profile_image
Meggi
od 26. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Docházku do školy má v pořádku,ostatní předmětu jsou OK. Není sama kdo bude dělat reparát, z tý ekonomie je jich prý 8, už to mi přijde jako nemožné.
Chtějí více zjistit na ministerstvu školství.
Můj dobrý kamarád je ředitel školy, jen je teď právě mimo republiku, takže jej tím nechci zatěžovat, vlastně se mě to netýká, ale zaúkoloval mě syn, chtěl abych to zkusila zjistit u toho kamaráda.

arrow
profile_image
Meggi
od 26. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Mirečka: je to možné,zažila jsem to

Hmm, takže nemá cenu se nikde odvolávat, co?

Cituji Mels: No nevím jestli je to na všech školách ale u nás se mohla známka změnit jenom o dva stupně o víc to nešlo snad ani zlepšit.

Viď? Mám za to, že to tak vždy bylo, ale teď je tomu asi jinak.

Cituji Karin: . A samozřejmě rodič nespokojený se známkou má právo požádat do určitého termínu o přezkoušení před komisí.

Teď už je asi pozdě, né? Tohle mi říkal taky syn, nedal by se prý, žádal by komisi.

Z jedničky na pětku? To je jednoznačně profesní selhání učitele.Tím nemyslím jen jeho schopnost předat látku, ale i dovednost diagnostikovat, že něco není s žákem v pořádku. 8 repetentů mluví dost zřetelně o pedagogické nezpůsobilosti, vždyť to je čtvrtina třídy (a možná ještě víc).

Mě by tedy zajímalo, jak fungovala spolupráce rodičů a učitele, přeci jen 8 žáků s problémem je dost. Šli rodiče v tomhle případě za učitelem, aby tuto situaci prodiskutovali? Student přece ví, jak je v průběhu časového období hodnocen a musí s tím něco dělat- konzultace s učitelem, promluvit s rodiči, zjistit zkrátka příčinu zhoršení. Ta "lepší 4" vycházela spočítáním průměru? To není vždy rozhodující, každá známka nemá stejnou váhu-jsou lehčí testy, tzv. desetiminutovky a pak větší písemky a čtvrtletní práce. Pokud jde o to komisionální přezkoušení, tak to je teď už opravdu pozdě, nezbývá, než jít na reparát.

arrow
profile_image
angelic
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hašlerka: 8 repetentů mluví dost zřetelně o pedagogické nezpůsobilosti

naprostý souhlas!

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Meggi
A měli v obou pololetích stejného vyučujícího? Mně připadá takhle velký propad hodně zvláštní, pokud se zásadně nezměnily podmínky a navíc je to problém více žáků, jak píšeš.
Jinak naprosto souhlasím s Karin. Určitě se ty problémy neobjeví najednou, ale vyvíjejí se nějakou dobu, děti nosí i čtvrtletní hodnocení a rodiče jsou upozorňováni na slabý prospěch dětí.
Je sice otrava mít zkažené prázdniny, ale myslím, že to dobře dopadne a reparát udělají. Zvlášť když je jich víc, škola nebude chtít přijít o studenty

je to možné, bratranec přítele to taky dokázal, měl vyznamenání v pololetí a najednou rupnul ze tří předmětů. Po čase jsme se dozvěděli, že to udělal z recese, protože z něj rodiče chtěli mít perfektního syna se třema vejškama, šlapali po něm a tlačili ho dopředu, což se mu nelíbilo, tak tohle udělal natruc, školu nedokončil, maturitu si dodělal později a dnes maká jako skladník, víkendy, svátky za pár šupů...

Co je pravdy na tom, že zhorišt se v 2.pololetí můžete o kolik stupňů "chcete", ale zlepšit se jde pouze o dva? Tj. Mít v pololetí 4, n akonci školního roku líp než dvojka nebude, i kdyby jste se ztrhali.
Je to fáma nebo pravda? Když jsem byla na gymplu, často jsme to slýchávali.

arrow
profile_image
exmanželka
od 3. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

8 let jsem pracovala jako učitelka a známka se nesměla zhoršit v jednom školním roce ani o 3 klasifikační stupně. Nevím, zda je to dáno zákonem, nikdy jsem se o to nezajímala, protože jsem nikdy žádného takového výtečníka ve třídě neměla. Jinak na odvolání proti vysvědčení jsou myslím 3 pracovní dny, tudíž teď již nemá smysl to řešit a musíte se vydat k reparátu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené