arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj.

nevím, jak to téma správně nazvat, snad pochopíte z následujícího popisu

ve zkratce - je mi 26, a moje pleť je hnusnější než v pubertě (a že jsem ji měla dost škaredou). někdy kolem dvaadvaceti se mi konečně docela upravila, ale po cca dvou letech je to tu zas. pleť mám úplně plnou ucpaných pórů, divných hrbolků, fleků všech barev (hlavně hnědých), rudých míst, loupe se mi i mastí zároveň. začaly se mi dělat pigmentové skvrny. v červeni rtů se mi dělá čím dál víc divných bílých hrbolků (jakoby milia, ale ve rtech)

neopaluju se, nesolárkuju, na pleť si víceméně nijak nešehám (jen jednou týdně, a pak ji ošetřím maskou) používám jen kosmetiku na citlivou pleť, občas jarischův roztok. HA neberu a ani brát nechci. piju dost, každý den sním aspoň kus nějaké zeleniny a jablko.

máte některá podobný problém? a co vám pomohlo? nebo čím to může být? lékaři se na mě klasicky vykašlali (nezájem, mají málo peněz), kožní mi vždycky předepíše leda zineryt (i když jí vždycky řeknu, že mi nepomáhá) a má odbyto.

osobně si myslím, že mám nějakou hodně vleklou a těžkou vnitřní chorobu, zánět, něco takového...ale bohužel lékaři na mě opravdu kašlou, když to není zlomená noha nebo vyhřezlá střeva, jsem přece zdravá (jeden mi dokonce řekl něco v tom smyslu, že můžu být ráda, že mám obě nohy a ruce a že tohle je úplně podružný problém!) mám obavy, že za rok budu vypadat jako důchodkyně.

díky za cokoli

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, taky mám pocit, že jsem na tom hůř a hůř, ale přupisuju to dost hektickýmu způsobu života, co teď vedu. Je mi 32 a pleť mám snad nejhorší, co jsem kdy měla.
Jak píšeš, fleky, suchá místa a stejně jako tobě, se mi v poslední době objevily pigmentové skvrny, takže i solárko už jsem odepsala. Chodila jsem málo, ale docela mi to pomáhalo.

Za půl roku mě čekají státnice a do té doby mě zachrání asi jen krycí make-up .

Ale samozřejmě bych taky raději řešila příčiny než maskovala následky.

Jediný, co bych ti zkusila poradit, protože z diskuzí vím, že jsi z Brna, je návštěva Dr. Maršálkové v IBC (pokud už jsi na lékaře uplně nezanevřela).
Mám s ní výborné zkušenost (a nejen já). Jen už jsem tam strašně dlouho nebyla, tak doufám, že se "nenakazila" nezájmem od ostatních doktorů.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Teresita:
jeee, děkuji

já právě ani nějak hektický život nevedu, dokonce jezdívám na víkendy domů a minimálně v sobotu chodím do přírody, na sluníčko, na vzduch, do lesa. každý den nachodím aspoň pár km.

už nevím, co bych tak mohla udělat. jím všelijaké vitaminy, pupalkový olej, lněné semínko, což obé je prý na pleť dobré.

arrow
profile_image
Ashley
od 5. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zkus si udělat detoxikaci a pročistit se

arrow
profile_image
Kelča
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Možná to budou hormony.

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

měla jsem přesně takový problém... pleť jsem měla zkaženou tak od patnácti až do osmadvaceti. někdy to bylo lepší, někdy to bylo úplně krásné, ale pak vždycky přišla zima a s tím naprosto nehorázné zhoršení. když nad tím tak uvažuji, tak nejhorší to bylo kolem dvaceti až dvaceti dvou, pak asi tři roky klid... a zase se mi to zhoršilo v šestadvaceti v zimě.
no asi tě moc nepotěším, mě pomohl až porod. určitě jsem to měla hormonální, takže v těhotenství se mi krásně upravila pleť, a teď rok a půl po druhém porodu mám asi nejkrásnější pleť od té doby, co jsem byla malá. jako pořád mám minoritní problémy, ale proti tomu, co to bývalo, mám teď krásnou pleť, a zbytek zakryji bez problémů korektorem.

no z kosmetiky, co mi pomohlo: eucerin, unt, supersérum od silk naturals, možná trošku i lush. jinak kožní, antikoncepce, drahá kosmetika a jiné mi nepomohly vůbec.

Cituji Ashley: zkus si udělat detoxikaci a pročistit se

To samé jsem chtěla napsat.
Jen dodám, že se často jedná o zanesený organizmus různými parazity.
http://www.001shop.cz/Anti-parasite

Jakobych to psala já, já tedy naopak v pubertě nic a ted čím jsem starší,tím je to horší. Mám plet strašně suchou,ale přitom se mi dělají pupínky a ucpané pory, fakt to nechápu.....mám to od té doby, co jsem vysadila antikoncepci,coz je zhruba dva roky a nepomáhá nic.....

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mno, možná to bude hormonální, tedy jedna z příčin určitě. jenže s tím stejně nic moc nenadělám, když nechci HA začala jsem s tou pupalkou, zkusím přidat ještě nějaké fytoestrogeny, třeba to pomůže.
mám i spoustu jiných zdravotních problémů, tohle je jen jeden z nich.
zajímavé ale je, že mám období třeba i několika měsíců, kdy je pleť docela dobrá (ucpané póry mám pořád, ale pupínky a fleky skoro ne). zato teď...celkově ji mám takovou šedou, hrubou, hnusnou.

Reaguji na True:
a to máš vyzkoušené, nebo aspoň nějaké klandé ohlasy? je to drahé jak .... česnek jím často, i grepové kapky jsem užívala (to je mimojiné ve složení toho přípravku).

Cituji imoen: mám i spoustu jiných zdravotních problémů, tohle je jen jeden z nich.

Tak to tipuju na něco uvnitř. Prostě vnitřní problém, který se "hlásí o slovo" na pleti. Jenže tyhle problémy se dost těžko indentifikují To bys musela najít nadšeného doktora-detektiva.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: To bys musela najít nadšeného doktora-detektiva

mám zatím asi deset let smůlu (to je ironický úsměv)

osobně si opravdu tipuju nějaký zánět - bolesti kloubů, špatná pleť, gynekologické problémy (a hrozné) ale nikoho to nezajímá. ironické povýšené xichty osob v bílých pláštích mě místo toho straší i ve snu. mám na doktory děsnou smůlu.

arrow
profile_image
Heda
od 2. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Imoen, chce to vyčistit tělo a dodat potřebné látky tělu prospěšné a začít trošku protahovat tělo, o psychickém rozpoložení nemluvě. Konkrétně na klouby kolagen, pomůže i pleti. Gynekologické potíže, pokud dr. nenašel žádný vetší problém, pomáhá pupalka s vit. E a na celkovou harmonizaci tablety s ozónem. Na hnědé skvrny v obličeji mám vyzkoušený Lecithin, sníží i cholesterol. Brát všechno pravidelně a vyzkoušet co sedne právě Tobě.

arrow
profile_image
Theo
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky bych si nechala udělat nějaké vyšetření, nebo zkusit léčitele. Určitě nekouřit, nepít alkohol a třeba zkusit i ten detox. Hodně zeleniny, větrat v místnostech a hodně chodit do přírody.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Heda: Reaguji na Theo:
to už všecko dělám, nekouřím, nepiju, ani kafe, cvičím. chodím. piju čistící čaje...v podstatě žiju děsně zdravě, a stejně mám mnohem horší pleť než jiné, které všecko výše uvedené vesele provozují

ale děkuji za tipy i rady.

doporučím ti (stejně jako ostatní diskutérky ) vnitřní očistu. mně osobně na akné, nechutné hnisající cysty, pomohly i tablety zinku a hlívy ústřičné. pleť se mi mastí už jen mírně a póry se ucpávají znatelně méně.
ze zevní péče nych ti doporučila chemický peeling. někomu se to zdá jako drastické a dost riskantní řešení, ale skvěle uleví od otravných pupínků a ucpaných pórů, které tě akorát nutí "nípat" a zakládat si na další problémy. já sama jsem se odhodlávala dlouho, ale jsem ráda, že jsem do toho šla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené