Asi před 12 lety jsem pracovala na živ list.Po zkončení práce jsem si ho chodila co 2 roky obnovovat.Pak jsem na to zapomněla,pracovat jsem začala jako zaměstnanec.Co se stalo z živ listem? Zaniknul když jej nepoužívám nebo je platný stále?Mohu na něj začít pracovat?Díky za rady.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Řekla bych, že se ti obnovil. Měla jsem to stejně, chtěla jsem si ho vždycky jen pozastavit, ale pak jednou jsem na to zapomněla, a asi až po třech letech jsem si uvědomila, že ho mám opět obnovený, i když jsem na něj nepracovala. Takže jsem jela na úřad, tam jsem si ho nechala znovu pozastavit. A tím, že si mysleli, že jsem teda podnikala, tak jsem musela napsat čestné prohlášení, že jsem nepodnikala tudíž jsem nemusela odvádět za sebe zdravotní pojištění.

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nejspíš ti ho obnovili, taky se mi to už stalo. Odjela sem dlouhodobě do zahraničí a nemyslela na to. Asi po 6 letech se na to přišlo díky kontrole rodičů na žú. Měli mě celou dobu evidovanou jako podnikající. Tak sem musela podepsat čestné prohlášení, že jsem nepodnikala. Dnes už ho ale jde pozastavit na 10 let, takže jsem si to tak nechala udělat a je klid.

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji deniko: Dnes už ho ale jde pozastavit na 10 let, takže jsem si to tak nechala udělat a je klid.

Taky to tak mám, nechala jsem si ho na 30 let. Ono obnovit ho můžeš kdykoliv.

No já se ptám proto,že když jsem se koukla na netu na Živnostenský rejstřík tak tam mám prodlužování po 2 letech.Pak jsem na to zapoměla a od té doby tam mám datum zániku Takže to mi ho zrušili? Mně to dost překvapilo,protože v kolonce doba platnosti mám uvedeno na neurčito! Tak jak to tedy vlastně je?

arrow
profile_image
pilotka
od 9. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Musíš na úřad, ale osobně si myslím, že ho máš obnovený. Teda pokud jsi ho měla jen pozastavený, tak by to tak mělo být.

Reaguji na pilotka: Až bude po svátcích tak tam zajdu a zjistím situaci.Díky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené