Ahojky...je to nepříjemné sem psát,ale nevím kde jinde hledat pomoc a přečíst mnoho názorů.Jsem po anorexii(nerada se k tomu vracím-je to pryč a tomu,co se stalo nemůžu uvěřit)...po mentální stránce jsem v pořádku(zase jako dříve)...jsem šťastná..jelikož jsem to zvládla sama...bez léčebny,prášků...až teď když už jsem psychicky zdravá se mi u psych. potvrdilo,že to tak jePři mých 177cm jsem se dostala na váhu 43 kilo..půl roku jsem nic nejedla...jen pila čaje a sem tam nějaké jablko.
Dnes mám už 49kilo...a chci přibírat dále..alespoň na mých 57kilo...
Ale pár dní,když mi bylo z toho jak jsem hubená na nic..jsem se začala dost přejídat tak obden...tak jsem šla a snědla třeba půl kilo čokolády..a bylo mi to jedno...nebo jsem po obědě během hoďky najednou snědla:dva krosanty,třičtvrtě punčovýho dortu,dva vdolky se šlehačkou a povidly,jeden tvarohový hřeben,vojenskou tvarohou buchtu,tvarohovou špičku..a také jsem to neřešila(kromě toho,že jsem měla bříško na prasknutí)...prostě jsem chtěla být zase hezká a to,co nejdříve...no a druhý den ráno...jsem měla pocit jako bych měla pod hrudním košem prostě nad pupíkem pod kůží něco prasklého..dá se říct i kolem ledvin takový divný pocit většinou a hlavně na dotek..od té doby stačí jen aby mi přes bříško sjelo tričko nebo lehce škrtnu prstem a na dotek to bolí i když už jím normálně...a když sním jen krajíc chleba,tak se mi nafoukne bříško a mám ho vystouplé a velké až k prsům
Musím zaklepat,že teď je to dva dny docela v pořádku.
Tak jsem se chtěla zeptat,jestli si myslíte,že jsem si tím přejezením něco způsobila?
A také jsem se chtěla zeptat jestli po tak dlouhé době hladovění umí žaludek zpracovat normální stravu....jak jsou na tom orgány...jestli někdo má zkušenost s tím jak žil po aneroxii,jak zdravě přibral nebo jaké měl zdravotní komplikace než se dostal do normálu...a.t.d..veškeré informace ohledně života a stravy po anorexii...a jak se vyhnout nafouklému břichu a dopřát žaludku jen to nej,aby se dostal zas do kupy.Moc děkuju předem za rady

Omylem jsem téma založila najednou dvakrát,tak jsem to druhé uzavřela..toto je platné..

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

a já ti psala zrovna do toho druhého a nechápala jsem proč to nejde odeslat

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem byla ve 13 na 38 kg, od té doby mám podrážděnej žaludek a musím být hodně opatrná na to co jím a jaké porce...jinak je mi hned zle tenkrát mi říkali, že musím jíst častěji a menší porce, zvykat ten žaludek na pravidelný přísun jídla. Samozřejmě co nejvíce zeleniny, ovoce. Je to 10 let a stále mám velké váhové výkyvy

no podle toho co píšeš je mos fajn, že jsi to zvládla sama, ale podle mě tvůj žaludek nesmís tak přejídat, není zvyknutý...a asi by bylo fajn zajít k lékaři ať ti udělá nějaké testíky, určitě tvému tělu bude něco chybět.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nejsem odborník, ale ublížit sis rozhodně mohla a to hodně. šla bych k lékaři, aby se podíval, a to možná i dovnitř. asi to bude znít trochu nevhodně, omlouvám se, nemám jiný příklad, ale lidi, kteří během války dlouho hladověli, tak při prvním jídle snědli hodně a často na to umírali. nevím proč, jaký byl fyziologický důvod. neber to na lehkou váhu.

Iamsweethoney
Promiň, ale mě zůstalo v hlavě nejvíc to " nafouklé bříško", které vzniká nesprávným složením stravy. Já v žádném případě nejsem vyznavač dělené stravy, protože nade vše miluju řízek a kaši, knedlíky se zelím a masem, hranolky se sýrem... to jsou "nafukovací" jídla,
ale je fakt, že když se někdy rozhodnu dát si jen zeleninku s masem, třeba i hodně, tak nemám s bublinama žádný problém.
Já už jsem Tvůj příběh četla, a jsi moc statečná holčina!

Paja321
To je děsný...jak si člověk ať už záměrně nebo nezáměrně zničí tělo.
Já právě myslela,že můžu všechno..dívala jsem se na jídelníček,co mají v léčebnách pro anorektičky,jak je cpou od rána do večera velkýma porcema knedlíků s omáčkama a.t.d.
Jenže pak jsem zjistila,že to je vlastně jen výkrmovej jídelníček a na zdraví nekoukají..takže mi maminka řekla to,co vlastně píšeš teď...ale je to těžký..člověk se celou dobu vlastně hlídá a já nevím co ještě a pak když nechce,tak musí zaseChtěla bych jíst normálně a né,aby mne to provázelo celý život.
Deset let je dlouhá doba..chjo..no tak držím ti palečky,aby se ti ještě žaludek z toho dostal

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nemám skúsenosti s anorexiou, ale ak si to prekonala, tak ti fandím a gratulujem.
Mala by si mať pravidelné stravovanie, 5 x denne,primerané porcie,pohyb, vhodný šport,plávanie, bicykel,turistika, beh, no čo ťa baví.
Určite sa nesnaž hneď pribrať a prejedať sa. Organizmus anorexia poznačí a trvá to chvílu, než sa dostane do pôvodného stavu.
Ale maj na pamati že je to s nou presne také isté ako u alkoholika alkohol, fajčiara cigatera,môžu tam naspat sklznuť.

Lulča
Já vím,že mi něco budě chybět..beru dost vitamínů....o testech jsem přemýšlela...právě chci znát více názorů...ráda bych to zvládla sama...

Lulča
Já vím,že mi něco budě chybět..beru dost vitamínů....o testech jsem přemýšlela...právě chci znát více názorů...ráda bych to zvládla sama...

Cituji imoen: ale lidi, kteří během války dlouho hladověli, tak při prvním jídle snědli hodně a často na to umírali. nevím proč, jaký byl fyziologický důvod.

přesně tak a stává se to i při anorexii, jedná se o tzv. REFEEDING SYNDROM je to metabolická porucha při podávání výživy v malnutrici tedy podvýživě, projevuje se nedostatkem minerálů hlavně K, Mg a P a souvisí s tím řada potíží, může vést i ke smrti,ale to si myslím nebude případ Iamsweethoney, spíš bych to viděla na problémy se žaludkem, který není zvyklý na přísun potravy a nedokáže si s ní poradit, protoje důležité jíst pravidelně v malých intervalech a menší dávky

True
Jééé řízek a kaše..mňam...to jsem si strašně oblíbila..no pro mě je teď jakékoliv jídlo jako bych jedla poprvé
Dělená strava by nejspíše na uklidnění a nový rozjezd nebyla špatná...zuju o něco..zkusím si o tom pár řádek přečíst....ale možná bych měla pocit,že se ochuzuji.....ale co třeba chlebík s pravým máslem a čajem s medem?To asi nepatří do dělené stravy?

Iamsweethoney
ještě jsem ti chtěla napsat, že gratuluju a držím palce, vím, jaké to je, "za mlada" jsem taky měla takovou kapitolu ve svém životě. Určitě si nech udělat krevní obraz plus minerály, tam by mohl být zakopaný pes.

Nafouknuté břicho může znamenat špatnou střevní mikroflóru - po tom hladovění ji nebudeš mít nic moc, takže i na to bych se soustředila.
Pozor i na to přejídání - anorexie může přejít do bulimie. Pokud to byla jen neopatrnost ze snahy honem si dopřát to, co sis odpírala, a jde to vůlí zvládnout, tak je to v pořádku. Kdyby se ale z přejídání stal zvyk, doporučovala bych poradu u psychologa - znamenalo by to, že se anorexie nevyléčila, jen se přesmýkla do jiné PPP.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené