arrow
profile_image
Ivulinka
od 7. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj děvčata, právě jsem dovršila tohoto věku a zajímalo by mě, jak se Vám díky tomuto zlomovému bodu změnil život nebo jak aktivní život žijete a čemu všemu se věnujete - kultura, sport, vztahy...pokud tu nějaké takové jsou. Mládí je pryč a do důchodu díky reformě stále daleko. Děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ivulinka: nemůžu mluvit za sebe ale svoje rodiče a musim rici že oba si našli nové koníčky kterým se věnuji. Mamka má keramiku táta tenis oba jezdí na kole cestují ať už po ČR nebo i zahraničí. Naopak teta ze stejdou jsou v tom věku taky a to je úplný opak furt si stěžují nemaji žádné koníčky. Jen blesk a novu. Takže doporučuji tu prvni variantu.

Reaguji na Ivulinka:
Ahoj Ivu,
mě tenhle zlom, jak ty píšeš, čeká za 4 měsíce. Příliš neuvažuju o tom, že bych měla něco měnit. Hodně záleží na tom, v jaké životní situaci se každá z nás v tu chvíli nachází. Já mám doma desetiletýho kluka, tak stále funguju jako máma na plný úvazek a ještě pěkných pár let budu.
Ale i tak přemýšlím, proč by vlastně měla být padesátka zlomová. Myslím, že člověk se svému věku (tedy spíš možnostem, než tomu číslu) přizpůsobuje postupně s přibývajícím věkem.
Kromě toho, pokud máš stále své zaměstnání, cítíš se dobře zdravotně, neprožíváš nějaké citové otřesy, jako rozvod a pod., pak stejně pojedeš ve vyjetých kolejích, tak jak jsi byla zvyklá.
Myslím, že opravdový zlom přichází až ve chvíli, kdy jdeš do důchodu, nebo když příjde nemoc, která tě omezuje. Tam už je opravdu ta otázka co dál, na místě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak musím říct, že oba rodiče mají přes 50 a loni si koupili dům tak se "baví" na něm. Rádi cestují jak po česku tak po zahraničí, chodí na procházky atd...asi jsem neviděla že by se jeden den nudili.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také jsem nepochopila, o jakém zlomu píšeš? Je to jenom číslo. Žádný zlom se prostě nekoná, na životě se nic nemění

arrow
profile_image
Ivulinka
od 7. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ilka1: o jakém zlomu píšeš?

myslela jsem to spíše obecně, že padesátka je takové zlomové jubileum. Samozřejmě nečekám, že se v den narozenin radikálně něco přes noc změní. Ale spíš mě zajímají aktivity vás všech ve věku kolem padesátky plus mínus...nemusí se striktně jednat jen o ty z vás, které už mají po....

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ivulinka: Mládí je pryč a do důchodu díky reformě stále daleko.

Že by se bylo v důchodu příliš nač těšit, si vůbec nejsem jistá Pokud máš alespoň přijatelnou práci, buď ráda, že je důchod daleko.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na tara123: Tak s tím nesouhlasím, důchod je super, užívám si to

Cituji tara123: Že by se bylo v důchodu příliš nač těšit, si vůbec nejsem jistá

No kdyby se tu zvýšily platy a důchody, tak se těší každý. Jako v Německu například. Důchodci chodí do restaurací, navštěvují kroužky, věnují se svému tělu, cestují..bohužel u nás v ČR je spousta lidí rádo, že má alespoň na ten základ a pak se nějaká rádoby modelka diví, že přijede do malého města a že jí důchodci moc nepřispěli

Jinak mojí mámě je 50 a úplně v pohodě. Chodí do fitka, cestuje, vzdělává se, čte, kutí, projíždí net, vaří, dekoruje. Užívá si. Je na ní vidět, že je starší a špatně si to připouštím a asi víc jak ona Můj táta dělá kulturistiku, sportuje, maluje, cestuje. Hodně lidí si řekne je mi tolik a tolik a začnou se omezovat. Což je škoda. Dokud je zdraví a člověk se nějak udržuje ve fyzické kondici, tak je to ok.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené