arrow
profile_image
večernice007
od 30. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj lidi, taky trpíte syndromem ADD, popř. ADHD? Mate nějaká doporučení, jak se s tím vypořádat mimo hnusné chemické léky z vedlejšími účinky? Mně za celý můj život pomohla pouze homeopatie... půl roku jako vyměněná a bez depresí, které jsem celý život měla a je mi už vcelku fuk, co si o mě myslí ostatní... ale i tak by bylo dobré alespoň na chvíli se umět normálně soustředit. Jaké profese se s touto nemocí dají vykonávat? Já ještě studuji, ale jen tak na nějaké brigádce si mě nenechají, obvykle můžu dělat jen manuální činnost. Třeba v supermarketu mě hnedka vyhodí z práce a na pokladnách vždycky víc prodělám než vydělám. Díky za Vaši diskusi

arrow
profile_image
cooki
od 4. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, brácha má ADHD je mu tedy ještě 6 let, tak sem na něj taky zvědavá. Jinak zkušenosti s tím nemám, ale co zkusit tedy nějaké zručné manuální práce např. švadlena, kadeřnice. To by tě nebavilo?

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Večernice,
měla jsem minulý rok kolegyni s poruchou pozornosti a s dyslexií, dělá účetnictví a je dost dobrá, jen si zkrátka dělá pauzy mezi prací. Prý se tato porucha u ní projevovala hodně v dětství, věkem se to celkem srovnalo. Takoví lidé bývají v životě úplně normálně funkční a nebývají "hloupí", jen se musí zkrátka naučit maximálně využít ten čas, po který jsou schopní se soustředit - názor psycholožky, u které byl můj malý 12-i letý bratranec, zjistili mu také tuto poruchu. Jak dlouho se dokážeš soustředit a proč bys mohla dělat jen manuální práci?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na večernice007:
moje dcera měla taky ADHD..měla jít do speciální školy..tehdy chodila do první třídy, ale já si prosadila klasickou školu..to to více jsem se ji ale musela věnovat s přípravou do školy.S léky jsem nesouhlasila...nebylo to vůbec jednoduché..teď chodí do 7třídy a už se učí sama..takže uff máme to za sebou..

arrow
profile_image
večernice007
od 30. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Fragma10: Reaguji na Charmeuse:
Tak to jsi šikovná, žes to s ní takhle pěkně zvládla... a taky nechápu proč by jí měl někdo posílat do speciální školy, když je mentálně a inteligenčně v pořádku. Člověk si tak sebou nese celý život, že chodil do speciální školy, jako nějaký duševně nemocný a přitom to tak není. Jenom bych ti doporučila nechat ji pak v devítce, ať si vybere školu sama. Protože to, že se člověk s ADHD dobře učí, ještě neznamená, že to má lehký v práci. I když já nevím, já mám jenom ADD, nemám ADHD. Nevím, jaké je to žít s hyperaktivitou. Hyperaktivci to mají těžší v dětství, protože pořád zlobí, ale zase možná o to lehčí v dospělosti. Děti s ADD si nikdo nevšímá, protože naopak o nich nikdo neví, že vůbec existují a říká se o nich, že narozdíl od ADHD jsou hloupí, ale aspoň nezlobí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na večernice007:
jj určitě půjde do 9 třídy..co bude dělat..no má sny, ale začala mi nosit domů trojky, takže na veterinu se asi nedostane..Tam musí mít výborné známky..tak je chudák z toho nešťastná a pořád váhá kam jít..ale zatím je času dost..nejhorší pro nás byla 1-3 třída..to byly pořád poznámky..třeba venku sněžilo a ona si vstala a šla k oknu během vyučování ..paní učitelka se ptala proč jde k oknu a ona že se jde podívat jak sněží..a těch věcí bylo hodně, ale my jsme se tomu vždy pousmály..vždy byla středem pozornosti a to se ani nezměnilo, jen je klidnější..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené