Reaguji na tamaris: no furt se bojím, aby mě nějaká zdejší chytrolína opět nenařkla ze závisti, jak už se to tu někomu podařilo

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Gogelka17: To právě praktikuji. Naše první neshoda nebo menší hádka byla kvůli tomu, že jsem po nějakých dvou měsících vztahů odmítla jít koupit botičky a šatičky do Pařížské. Chtěl, abych šla bydlet k němu ( plánuji stěhováni do Prahy), ale já si místo toho hledám byt se spolubydlící .

To podle mě taky ale není nejlepší.. chlap Ti chce dopřát, chce pro Tebe něco udělat, udělat|Ti radost .. a Ty to odmítneš, je to skoro urážka, i když chápu, jak to myslíš.... je to úplně něco jiného, než. když si o to sama říkáš a nákupy ( které si vynucuješ), jsou jen v Pařížské.. ale jestli Ti zamilovaný chlap chce dát dárek, tak ho neodmítej..a chápu i , že Tě chce mít i u sebe, bydlet s Tebou.. to ale ještě vůbec neznamená, že nebudeš mít svoji práci, svoje názory a také i ze své práce svoje peníze a vůbec, když se se k němu přestěhuješ a přijmeš jeho dárky, že se z tebe stane nějaká jeho loutka, proč? Já bych peníze od něj ( které by mi ale sám nabídl) využila třeba na nějaké vzdělávací drahé kurzy, dobrou školu apod ( nevím, jestli ještě studuješ či pracuješ) apod. Tak asi..

Reaguji na marketahr: Jeden problém, že všechny dobré školy jsou veřejné = jsou zadarmiko

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: Reaguji na marketahr: Jeden problém, že všechny dobré školy jsou veřejné = jsou zadarmik

Noo. chápu, co myslíš, ale třeba kvalitní jazykovka nebo studium MBA zadarmo rozhodně není.. naopak je pěkně drahé

Cituji marketahr: To podle mě taky ale není nejlepší.. chlap Ti chce dopřát, chce pro Tebe něco udělat, udělat|Ti radost .. a Ty to odmítneš, je to skoro urážka, i když chápu, jak to myslíš....

Přesně tak...
Chlap ví, že vy víte, že je dost movitý. Chce vám dát dárek, potěšit vás. A nechce, aby jste si myslely, že na vás šetří, takže třeba vybere nějaký dárek dražší. Nic špatného na tom nevidím

Cituji Emma_Belle: takže randit s bohatým mužem klidně, ale neztratit sebeúctu - nikdy a za žádné peníze

přesně tak

Cituji Gogelka17: já si místo toho hledám byt se spolubydlící ..... Já prostě nejsem zvyklá, aby mi chlap vše platil nebo si mě dokonce vydražoval, takže se právě snažím zůstat hodně hodně na zemi.

Promiň,ale tak si najdi někoho jiného,třeba řidiče MHD s platem 12 tisíc čistého.Protože je poněkud trapné když se neumíš chovat ve společnosti lidí,co peníze mají.Hledáš si podnájem ač on ti nabídl bydlení..........kdybys náhodou s ním jela na dovolenou,tak on v hotelu 5* a ty na pláži v kempu?
Skromnost je fajn,ale hraná přehnaná skromnost je trapná.

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: ))))))

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Skromnost je fajn,ale hraná přehnaná skromnost je trapná.

A tak nemusí být zrovna hraná, že.. ale je fakt, že přehnaná skromnost prostě škodí..

Cituji marketahr: tak nemusí být zrovna hraná

Vysvětlím to na příkladu.....dívka si najde partnera jehož životní úroveň je o nějakou tu laťku výš než její,pokud s ním chce být,tak on s ní těžko bude chodit do bufetu jíst párek s hořčicí na stojáka a tak buď přijme jeho životní styl nebo s ním nemůže být.Skromné děvče se do "vysoké společnosti" moc nehodí.

Reaguji na marketahr: s tímhle na mě nechoď, máme cae a přítel i cpe a fakt jsme na to žádnej kurz nepotřebovali

ale teda nabídku na bydlení já osobně bych neodmítla...pokud by šlo už o trvalejší vztah

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Vysvětlím to na příkladu.....dívka si najde partnera jehož životní úroveň je o nějakou tu laťku výš než její,pokud s ním chce být,tak on s ní těžko bude chodit do bufetu jíst párek s hořčicí na stojáka a tak buď přijme jeho životní styl nebo s ním nemůže být.Skromné děvče se do "vysoké společnosti" moc nehodí.

Ale tak já myslím, že nic vysvětlovat nemusíš, já to naprosto chápu, já jen říkám, že když je někdo skromný ( i přespříliš) tak to prostě nemusí hrát.. já myslím, že tady ani tak nejde o rozdílnou životní úroveň, ale o to,, zda přijmout něco ( drahého) od chlapa.. já třeba nepocházím z chudých poměrů ale také jsem byla vychovávana v tom, že třeba do Pařížské ulice či drahá dovolená v pohodě ano ale nakupuji si a platím si SAMA...nemyslím si, že by slečna měla problém jít do " vyšší společnosti" - to slovní spojení zní hrozně , nebo jet na dovču do drahého hotelu, prostě se pohybovat v této společnosti.. ale je příliš hrdá ( či příliš skromná?) a chce si vše platit sama.. alespoň tak to tedy chápu já..

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lisa: s tímhle na mě nechoď, máme cae a přítel i cpe a fakt jsme na to žádnej kurz nepotřebovali

Tak to Ti ( vám) gratuluji. A jak to souvisí s dotazy zakladatelky tématu - jaké máš ty ( natož tvůj přítel) dosažené vzdělání a co jste k tomu potřebovali ( nepotřebovali)

Jako učitel angličtiny něco o cae a cpe vím, pokud jste kurz nepotřebovali, pravděpodobně jste v zahraničí žili, jinak sorry, ale, že.....a jak marketahr uvádí, je to dost od věci. A souhlasím s tím, že nepřijímat něco z hrdosti může škodit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené