1. . .4567

Reaguji na aknelmka:
To by mě tedy zajímalo v čem? Většina firem je česky mluvících a naopak cizinec bez češtiny o práci těžko zavadí. Takovéhle řeči jen podporují český rasismus a nesnášenlivost.

arrow
profile_image
VerSip
od 9. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji okura: vyhla bych se Lužinám, Stodůlkám a okolí

Tak tuto lokalitu bych naopak doporučila, díky centrálnímu parku a nedalekému Prokopskému údolí je to moc hezká a relativně klidná oblast, do centra kousek, ideální pro děti, je tu spoustu hřišť, škol i školek, sportovní vyžití atd., já si teda stěžovat nemůžu a pro rodiny s dětmi mi přijde Praha 13 ideální

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aknelmka: že pracovní místa tu zabírají cizinci

bože to bych tak čekala u mých vrstevníků 40+ ne u 20-leté slečny Jako by nebylo mraky čechů v Nemecku, Anglii, USA...a také pracují a zabírají místním místa...

Já nabídnu alternativu, pro kterou jsem se rozhodla s přítelem. Náklady v Praze na bydlení jsou vysoké a ještě pokud máte třeba děti, nedej bože psa, tak se pronájem hledá těžko, tudíž jsme se usídlili v městečku poblíž Praze a teď před pár týdny si i pořídili v tom samém městečku domek na hypotéku. Dojezd do centra Prahy, kde oba pracujeme je cca 40 minut, což upřímně pokud někdo bydlí v Praze v okrajové části tak MHD má skoro stejně a náklady na bydlení jsou o mnoho nižší, bydlíme v přírodě a máme "pražské" platy. A co se týče práce, tak asi hodně záleží, jak jsi sama schopna se prodat, jelikož, jak už psaly holky, na jednu pozici se hlásí nééé desítky, ale stovky holek a konkurence je vysoká. Já jsem i s VŠ skončila u pozice servírky, ale díky angličtině a francouzštině a určitému štěstí a střelenosti našla práci na Staroměstském náměstí, tudíž peníze o mnoho vyšší, než jsem měla jako výkonná asistentka. Praha je město nepřeberných možností a jak jsem psala, záleží na Tobě, jak jich využiješ. Já kombinuji bydlení skoro na venkově s ruchem velkoměsta a nemohu si vynachválit.
Btw přijímáme brigádníky a i když jsme známá společnost, kvalitních uchazečů se nám nedostává....

No, NĚJAKOU práci člověk v Praze obvykle sežene - pokud má zkušenosti a kvalifikaci... horší to je, pokud člověk shání něco ve svém oboru. Na druhou stranu, pokud je člověk skromnější, dá se všechno. Náklady na život v Praze vycházejí více i proto, že krom např. dražších nákladů na bydlení, dopravu atp., je tady dost lákadel, které nepatří mezi nejlevnější (kultura atp.). Je to o osobních preferencích a způsobu života - mám kamaráda, který se je schopný uživit z pár tisícovek, přitom obráží koncerty, divadla i výstavy... ale jinak žije skromně. Takže záleží na vás, ale osobně se mi to jako zas takový nesmysl nezdá - zejména pokud je v místě bydliště problém s prací a celkově máte ke stěhování chuť

arrow
profile_image
Lasička_
od 13. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nabocklish: Tady to není o desítkách uchazečů na místo, ale jsou jich stovky. Kor pak na pozice recepčních, asistentek apod. Takže je tu sice větší nabídka, ale také větší konkurence. Rozhodně bych se do Prahy nehrnula s celou rodinou bez toho, aniž by měl aspoň jeden z partnerů už jisté pracovní místo..

Souhlasím.
Já bych ti doporučila napřed trochu obhlídnout situaci. Projeď si pracovní portály, nebo stránky firem, které tě zajímají, a zkus někam napsat - uvidíš, jaká bude odezva (pokud by sis to později rozmyslela, omluvit se můžeš vždycky). Ono to zdánlivě vypadá pěkně, spoustu nových nabídek každý den, ale vezmi si, že na každé to místo se třesou hromady uchazečů... Takže bych šla po jistotě a rozhodně se nestěhovala naslepo.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vanilka29: Stejnou zkušenost má většina mých známých - pokud chtěli pracovat, tak něco našli (mluvím tedy pouze o studentech, co chtěli brigádu/práci na poloviční úvazek). Tak mi teda řekněte, kde hledáte, že NIC nemůžete najít?

No, zrovna na ten poloviční úvazek jsem jednu dobu měla dojem, že zoufale nic není.

Cituji Lenulka11: To životní tempo mi tu vyhovuje, ale pokud je člověk zvyklý na nějaký klid, tak ho to může obtěžovat.

Čtu to tu už poněkolikáté, tak mi to nedá se nezeptat, co se tím vlastně myslí? Skoro bych z diskuze nabyla dojmu, že na menších městech a vesnicích má den více hodin

Cituji Lenulka11: Já když jsem dala výpověď, tak jsem neměla problém práci najít. Odepsala jsem jen tak na jeden inzerát denně a většinou z toho byl pohovor a pracovní nabídka. Jsem člověk 2 roky po vysoké. Jako minimum jsem si dala 35 tisíc, většina zaměstnavatelů nabízela jen 30. Takže tolik k příjmům a práci.

Tohle může být dost zavádějící, ono určitě dost záleží, v jakém to bylo oboru, myslím, že u některých oborů se na tyhle peníze nedostaneš ani v Praze s 2 letou praxí v oboru a z prestižní univerzity, u některých oborů to je zas běžný nástupní plat, nicméně třeba za podmínky, že zaměstnavatel je mezinárodní firma, a máš angličtinu minimálně c1, jinak mi to přijde zcestné.

A že by třeba byly levnější potraviny než na menších městech - mám přesně opačný pocit.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gabbrielllka: Já jsem i s VŠ skončila u pozice servírky, ale díky angličtině a francouzštině a určitému štěstí a střelenosti našla práci na Staroměstském náměstí

To jako už jsi absolvent po škole, a pracuješ na hpp jako servírka s vysokoškolským diplomem?

A já se divila, když mě u přepážky spořitelny v poslední době obsluhovali samí inženýři (na práci na přepážce snad v dávných dobách nebyla potřeba ani maturita).

Tohle třeba považuju za projev toho, že opravdu na tom pracovním trhu zas tolik příležitostí není.

Cituji DominikaP: Praha dává obrovské možnosti, pokud jsi vyjímečně šikovná, pracovitá

Mě by třeba zajímalo, co si představujete pod výjimečně šikovná, pracovitá, atd. já mám pocit, že šikovná je v podstatě každá druhá.

Taky teda se spíš přikláním k tomu, že práce spíš není, mzdy a obecně úroveň platů se snižuje. Srovnávám to teda s dobou před pár lety i co tak vidím u známých a kolem sebe právě v rámci Prahy.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lenulka11: Já když jsem dala výpověď, tak jsem neměla problém práci najít.

A to bylo před 2 roky nebo před 2 týdny? Situace se totiž diametrálně zhoršila

Cituji Minette: A že by třeba byly levnější potraviny než na menších městech - mám přesně opačný pocit.

to já mám jistotu, že to tak opravdu je V Praze je mnohem větší konkurence supermarketů a to tlačí ceny hodně dolů. Na vesnici je jeden COOP široko daleko a ceny si může diktovat...jasně že v obchůdku na Václaváku nebo Staromáku bude dráž...ale tam snad nikdo bydlící v okolí nenakupuje a je to pro turisty...

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji aknelmka: cizinec má mnohem větší šance na získání pracovní pozice než čech

To je nesmysl.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: A já se divila, když mě u přepážky spořitelny v poslední době obsluhovali samí inženýři (na práci na přepážce snad v dávných dobách nebyla potřeba ani maturita).

A to v jakých dobách?
Protože v bance pracuji a všechny pozice jsme SŠ od nepaměti...

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Markét: A já se divila, když mě u přepážky spořitelny v poslední době obsluhovali samí inženýři (na práci na přepážce snad v dávných dobách nebyla potřeba ani maturita).

A to v jakých dobách?
Protože v bance pracuji a všechny pozice jsme SŠ od nepaměti...

Nějak nerozumím otázce, píšu, že to právě dříve bylo SŠ, dnes už jsou tam samí Ing. a moje babička třeba maturitu neměla a pracovala jako účetní, na obsluhování na přepážce ani ta maturita potřeba nebyla, kdo měl maturitu, dělal už třeba něco v kanclu.

Když půjdu ještě dál, tak za první republiky maturita to už bylo nějaké vzdělání, dnes je to pomalu jak když někdo vyleze ze ZŠ - co se srovnání možností uplatnění na pracovním trhu týká. Před krizí například ještě nebyl problém, aby člověk po maturitě začal pracovat někde v bance za tou přepážkou, dnes už si myslím, že to zřejmě snad ani není možné, také mě to překvapilo, protože ta náplň práce se přece nezměnila.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Minette: mě říkal ředitel z naší střední školy (maturovala jsem 89, on nyní řediteluje) - dnes bohužel maturitní vysvědčení získají lidé, kteří by za vás těžko dosáhli na výuční list. Paralela - maturita - diplom z VŠ je logická...holt, doba si to žádá

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: mě říkal ředitel z naší střední školy (maturovala jsem 89, on nyní řediteluje) - dnes bohužel maturitní vysvědčení získají lidé, kteří by za vás těžko dosáhli na výuční list. Paralela - maturita - diplom z VŠ je logická...holt, doba si to žádá

Celé mi to přijde na nic, že jde takhle ta kvalita dolů, ve výsledku je jen efekt, že lidi stráví školou o několik let víc času, kdy si nemůžou sami vydělávat a rodiče je musí živit, ale jsou v podstatě i s Ing. tam, kde by byli dříve s maturitou. Nechápu proč to tak je. A je pravda, že když někde například na úřadech přijímají na nějaké místo vysokoškoláka, že když na těch stejných pozicích pokud tam je někdo okolo padesátky, tak má maturitu, ale čerstvého maturanta by tam přijmout ani nemohli.

arrow
profile_image
Lkarkulka
od 16. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak po 4 měsících mám konečně práci na HPP. Bylo to denní odepisování na inzeráty, obcházení firem s životopisy, pohovory..

Mám maturitu a jdu na dálkové studium VŠ.Taky mám dvě malé děti, takže jsem hledala, pokud možno, práci bez odpolední směny .Úplně bez práce jsem nebyla, dělala jsem na dohodu ve fitku, ale musela jsem dojíždět denně 90km (počítána cesta tam i zpět). No, moc se mi to nevyplatilo...

Ve středu nastupuji do jiného města. Budu dojíždět "jen" 60km a práce na HPP. Určitě chcete vědět konkrétně - takže budu prodavačka ve sportu.
Krátký dlouhý týden, takže odpolední směně, kterou jsem vážně nechtěla, jsem se nevyhnula. Výhoda je, že jeden týden budu dělat 2 dny a druhý 3 dny (počítám jen pracovní dny, víkend hlídání mám). Lepší, než hledat hlídání na celých 5 dní.

Cituji Minette: Nějak nerozumím otázce, píšu, že to právě dříve bylo SŠ, dnes už jsou tam samí Ing. a moje babička třeba maturitu neměla a pracovala jako účetní, na obsluhování na přepážce ani ta maturita potřeba nebyla, kdo měl maturitu, dělal už třeba něco v kanclu.

Ano, můj sen je dělat někde v kanclu. Ráno vstát a jít do práce a odpoledne se vrátit domů za dětmi.Chci toho tak moc? Když jsem dělala ve fitku, měla jsem spoustu členek mladých holek.Z kanceláře.Ale všechny, opravdu všechny mají VŠ.

Ještě jsem nenapsala, co jsem vlastně dělala já za práce. Takže od školy jsem si vyzkoušela vcelku všehochuť. Takže začátky ve fabrice. Měla jsem tehdy ZPS, kterou jsem dostala po práci laborantky ve mlýně (můj obor). Alergie na moučný prach. Ekzémy po celém těle. Takže po roce jsem musela odejít. Se ZPS jsem dělala ve fabrice, kde přijímají "takové", jako jsem byla já. Čistá práce. 3 směny. Plat před cca 10ti lety? Nějakých 14-16tis čistého.
Při prvním dítěti jsem pracovala jako Merchandiserka.(práce přes známého).Brigádně.Dlouhodobě. Pak přišlo druhé dítě. A práce ve fitku, kde jsem byla opět na dohodu. Ale práce superrrr!

Ano, budu pracovat jako prodavačka. Ale prozatím je to pro mně výhra. Protože sehnat práci tady je fakt děs.
Hlavně na HPP.

Děkuji všem za odpovědi!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené