arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na základě přečteného článku zde na omlazení jsem se rozhodla založit diskuzi na téma tradiční čínská medicína a vaše zkušenosti. Zajímají mne vaše praktické zkušenosti, rady a tipy, názory atp.

arrow
profile_image
Jahudka1
od 23. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo, tak to by mě taky zajímalo, protože vřdycky když jsem někde v Asii, tak procházím ty jejich "lékárny", kde člověk nepozná vůbec co je co...samé sušené nebo naložené kořeny, plody, houby, hadi, uši, drápy, neidentifikovatelné věci, výluhy z ptačích hnízd...atp. Brrrrr. Jednou mě paní v Singapuru vnucovala, ať si koupím ten výluh z hnízda a ono to stálo asi 800!! S díky jsem odmítla. Koupila jsem si za 10Kč limonádu z ptačích hnízd a letěla do koše. Možná, že to funguje, ale třeba jen na Asijce?? Uvidíme, jestli s tím má někdo zkušenosti.

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mamka se asi před rokem na základě růzkých zkušeností známých rozhodla, že to zkusíme. No vyrazily jsme za "lékařem". Mamka samozřejmě nadšená. N já usoudila, že je to jedno, kdo vyšetřuje. Řeší tam hlavně celkovou harmonii těla, takže skoro pořád do sebe něco cpeš. Ale není to chemický, nejou to antibiotika a funguje to. Ikdyž nevím, možná jen placebo efekt. Každopádně od té doby léčíme všechno bobulema. A všechno jsme vyléčili za standartní dobu nebo rychleji. Takže za mě je to dobrá věc, lepší než antibiotika. Energeticky to taky pomáhá, občas beru nějaký kuličky na doplnění energie ledvin, prý s tím mají ženy všeobecně probém, a když je doberu tak mám energie na rozdávání...

Mě se na čínské medicíně líbí právě nejvíc ten pohled na člověka, jako na celek.
Když něco bolí, tak to má hlubší důvody a to zpravidla v psychice.
Já sama jí vyzkoušenou nemám, ale říkám si, že když mi něco bude, tak se rozhodně obrátím právě na čínskou medicínu.
Moje mamka před lety měla veliké trápení se zády a operace byla na spadnutí. Potom jí někdo poradil, ať zkusí akupunkturu. Lékaři byli k této technice skeptičtí a říkali jí, ať si nedělá velké naděje a že stejně skončí "pod kudlou" A výsledek?
Už víc jak třicet let je naprosto bez potíží.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jahudka1: hadi, uši, drápy, neidentifikovatelné věci, výluhy z ptačích hnízd

Možná v Asii, ale ne v ČR. Tady je to na "vyšší" úrovni a diagnózy apod. provozují hlavně rodilí studovaní Češi. Mně se líbí na ČM hlavně ta filosofie - důraz na prevenci. "Lékaři" mají za úkol udržovat lidi v harmonii, zdraví, předcházet nemocem a oslabení (naši lékaři léčí jen nemocné), tzn. pro pravého čínského léčitele by měla být nemoc klienta jeho selháním.

Například: http://www.cinskeprodukty.cz/

arrow
profile_image
tronela
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně na tom vadí, že se musí mít velká trpělivost. Měla jsem třetí týden kašel, tak jsem si objednala od toho lékaře z Budějovic, myslím, že Hofmann, troje pilulky. Jenže 3xdenně 15 pilulek a ještě prý zaberou tak za měsíc nebo dva. Z tolika pilulek se mi dělalo špatně od žaludku. Tak nevím.

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji quititek: občas beru nějaký kuličky na doplnění energie ledvin, prý s tím mají ženy všeobecně probém, a když je doberu tak mám energie na rozdávání...

A jaké to jsou kuličky?

Zkušenosti s čínskou medicínou mám. Byla jsem na diagnostice u čínského lékaře, ale bohužel mi ty léky, které mi předepsal, nepomohly Nemám nějaké extra těžké zdravotní problémy. Šla jsem tam hlavně kvůli padání vlasů, s kterým už bojuju pár let a nic moc mi nepomáhalo a taky kvůli tomu, že jsem pořád unavená a bledá, je mi zima atd. (třeba s tímto mě moje praktická lékařka úplně odbyla). Jinak z těch čínských léků jsem měla průjem a výsledky jsem nepozorovala žádné. Neodsuzuji na základě mé zkušenosti čínskou medicínu, spíš si myslím, že mě ten doktor asi špatně zdiagnostikoval. Mamka o tom hodně čte a vím, že to chce velmi přesnou diagnózu, protože každý člověk je jiný a i když mají dva lidé stejné příznaky, nemusí jim prospívat tytéž léky.
Čínská medicína se spíš využívá při nevyléčitelných nebo chronických nemocech, na které je západní medicína krátká. U běžných západní medicínou snadno léčitelných onemocněních moc význam nemá. Můj bratr trpí Crohnovou nemocí a bere čínské léky cca půl roku. Zatím vyléčený není, ale nemoc se mu drží relativně v remisi (i když nevím, jeslti je to těmi čínskými léky, protože bere i jiné léky).

arrow
profile_image
bata
od 11. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

20

Před časem jsem na doporučení navštěvovala v Praze TČM a výsledkem asi po šesti měsících bylo jen to,že jsem byla o několik tisíc lehčí.Užívala jsem vše dle doporučení,pila jsem nějaké absolutně nevoňavé výluhy (už mi doma nadávali,jak je to cítit),chtělo to i dost času na přípravu a nic.Stále mi opakovali,že to chce čas,ale když jsem neviděla žádné zlepšení,nechala jsem toho.Ale kamarádka,která mě tam doporučila,spokojená byla.

arrow
profile_image
kuplinka
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chodila jsem na akupunkturu asi 30krát za sebou, pila odvary,které se nedaly polknout, ale věřila jsem, leč marně.Hodina akupunktury mě stála 400 na hodinu a odvar kolem 140 korun na den.
Bohužel mi to nepomohlo,ale pořád mě přesvědčovali o tom,že se vše zlepší, že mám dobře našlápnutou léčbu a zpětně 400 Kč na hodinu?

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji DanielaM: A jaké to jsou kuličky?

mají označení 172, jsou na podporu ledvin a proti chladu v nich. Chodím sem tam k panu valovi a nemohu si stěžovat..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

víte kde bych mohla sehnat v Praze plody goji? píše se o nich v článku

arrow
profile_image
debora
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Goji mají přece úplně všude - zdravá výživa, supermarket.... Teda jestli myslíš ty sušený.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Právě jsem si objednala 1kg sušených plodů a těším se až přijdou
Ochutnávala jsem je a čekala sjem kyselejší chuť něco jako brusinky a přitom to je sladké a dá se to jíst jen tak nebo třeba do vloček.

Znáte ještě nějaké jiné využití?

Posílám pár řádků o kustovnici

Kustovnice čínská je známá svou mnohostrannou prospěšností na lidský organismus.

Kustovnice obsahuje betakarotény, vitamíny B1, B2, C, vápník, železo, fosfor.
Proč užívat kustovnici?
1) Silný antioxidant, který zabraňuje předčasnému stárnutí.
2) Vylepšovatel imunitního systému. Budete vypadat a i cítit se mladší.
3) Napomáhá udržet správný krevní tlak a posiluje tak Vaše srdce.
4) Napomáhá zlepšovat Vaši paměť
5) Napomáhá udržet normální hladinu cukru a snižovat cholesterol. 8-10 gramů plodů se podusí a užívá se 3krát týdně (podušením plody změknou). Denní dávka v rozmezí 8-30 gramů představuje typické léčebné užívání v Číně.
6) Podporuje sexuální funkce a léčí sexuální dysfunkce.
7) Napomáhá ke snížení váhy. 30 gramů každé ráno a odpoledne připravených jako čaj. Výsledky byly vynikající. Většina pacientů výrazně zhubla.
Pomáhá ulevit od bolesti hlavy a od závratí.
9) Pomáhá zbavit se nespavosti a zlepšuje kvalitu spánku.
10) Zlepšuje chuť k jídlu a trávení.
11) Udržuje Vaši oči v dobrém stavu a zlepšuje Váš zrak.
12) Tradičně se používá k léčbě rakoviny.
13) Snižuje riziko rakoviny a napomáhá zastavit růst nádoru.
14) Podporuje zdravou funkci jater a ledvin.
15) Pomáhá při symptomech menopausy.
16) Může pomoci od ranní nevolnosti během těhotenství. 50 gramů keře Lycia se povaří spolu s 50 gramy byliny Scute po dobu 30 minut. Popíjením tohoto čaje se získá rychlý a efektivní lék na ranní nevolnost.
17) Napomáhá zlepšit plodnost.
1 Posiluje Vaše kosti a svaly.
19) Může ulevit při stresu a neklidu a dodá lepší náladu.
20) Může zaktivovat protizánětlivé enzymy.
21) Prodlužuje délku života
22) Snižuje žaludeční činnost při atopickém zánětu žaludku. Pacienti konsumují 10 gramů celých plodů dvakrát denně před jídlem po dva měsíce nebo i déle.
V tradiční čínské medicíně ji používají na zvlhčení plic, při bolestech hlavy, při slabém zraku, při doplnení Yinu v ledvinách a játrech, při slabosti beder a kolen.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

55

Schokodeluxe
Určitě znám a používám...vpodstatě to používám třeba místo rozinek, přijde mi to podobné. Takže buď jen tak, nebo třeba do ovesné kaše nebo sladkých jídel či dezertů

koukám, že už je tato diskuze trochu starší ale znovu ji "otevřu" jaké máte aktuální zkušenosti tímto přírodním směrem?

Zrovna přemýšlím, že vyzkouším čínské bobulky, které mi byly dle diagnostiky doporučeny. Prozatím mě tradiční čínská medicína nezklamala, po vybrání bobulek se s vámi podělím o zkušenost.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené