arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Den po ortognátní operaci (operace čelistí) jsem si všimla, že jednička nahoře mi změnila barvu - nejprve se mi zdálo, že do růžova, a jakoby "sklovatěla". Teď už uběhl nějaký týden a zub je stále jinak barevný než ostatní, někdy se mi zdá že do růžova, možná i růžovo-šeda. Nevěnovala jsem tomu pozornost, až mi manžel řekl, že to bude narušené zubní lůžko a že prý mi zub budou muset vytrhnout. Z toho mám hrůzu - přijít o jedničku nahoře. A jestli je to pravda, nestačilo by udělat korunku na zubu?

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Osobně si myslím, že je lepší zub vytrhnout a dát implantát než dávat korunky, vypadá to víc přirozeně, navíc implantát můžeš mít do konce života, korunka ti po 2-5 letech odpadne a musíš jít znovu... Ale věřím, že nic z toho nebude třeba, určitě zajdi za doktorem a zeptej se ho co způsobilo toto zabarvené, je to rozhodně lepší než doma polemizovat s manželem

Zub změní svou barvu často díky tomu, že odumře. Což by mohlo zrovna u tebe být pravděpodobné, protože u ortognátní chirurgie existuje určité procento, že se naruší nerv na patře a odumírají jedna nebo obě jedničky. Poradila bych se se zubařem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené