arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Falcon: rozhodně se ji nezastávám, ale na svém FB má fotku s práškami (dopňky stravy) a pod tím titulek "léky na moji rakovinu"…vím, že tihle lidé to mají dost vymakané a rozhodně se jí nezastávám, ale zas kdybych nebyla nemocná a toto si dala na fb, tak by se mí kamarádi dost podivili, takže s nějakým nahlašováním na policii bych byla asi opatrná…

Teď se na ten facebook taky dívám a má tam i fotku v krátkých vlasech, kde píše, že jí dorůstají po chemoterapii atd., pak ty léky...Já opravdu nevím, já osobně bych si tedy na facebook fotku svých léků nedala, protože to zrovna není něco, co bych chtěla vystavovat, ale tak každý je jiný. Má tam více fotografií v paruce, v krátkých vlasech, a to i staršího data. Tak jsem teď trochu na vážkách, jestli je to pravý profil a nebo je to jen tak dobře propracované. Přece jenom tam má všechny fotky veřejně přístupné..A já osobně jsem se setkala s osobou, která mi ukradla fotografie, založila si vlastní profil a měla více přátel, než já..Psala si statusy, ti "kamarádi" jí to komentovali, jak je skvělá, jak jí drží palce, ať zvládne to a ono..No kdybych na těch fotkách nebyla já a neviděla to na vlastní oči, tak by mě v životě nenapadlo, jak si lidé někoho přidají do přátel, v životě ho neviděli a chovají se k němu tak, jako by si byli hrozně blízcí a znali se celý život. Takže ani třeba to, že má někdo na profilu spoustu přátel nemusí nic znamenat. Ale pokud by to byla všechno pravda, je divné, že by slečna neměla svůj vlastní příběh a musela ho brát odjinud. No opravdu teď nevím..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Já si myslím, že to tu nerozsekneme - internet je virtuální a dá se tu stvořit cokoliv, těžko se jakákoliv pravost ověřuje...Proto je obvyke dobré mít sbírku někým zaštítěnou, aby byla důvěryhodnější.....
Každopádně co s daným Deníčkem/uživatelkou nechám na diskuzi s adminem.....Nerada bych uživatelce křivdila, i proto jsem včera hned nezasahovala.....

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Žádné peníze ani cokoliv jiného neposílám a nikdy bych nebyla tak pitomá , aby na mě zabraly srdceryvné příběhy , jakékoliv!Nemíním sponzorovat nepracující svoloč , která si z toho udělala byznys jak rychle přijít bez námahy k penězům .
Nesnáším ani ty , kteří Vám vtrhnou do kanceláří,restaurací položí na stůl nějaký předmět z papírkem kde dojemně sdělují svůj příběh na chvíli odejdou a pak se vrátí a očekávají, že mě rozpláčou a otevřou mou peněženku.To samé na ulicích , je jich denně několik , kteří chtějí na něco přispět a jsou až nechutně vlezlí o žebrácích ani nemluvím. Když si uvědomím, že někdo žebrá, sklání se nad kloboukem , že div neupadne a v hubě má směle zapálenou cigateru tak co si asi tak můžu myslet?Tohle mě nechává absolutně klidnou spíš se nestačím divit kde berou tu drzost.
Nebuďte naivní a nenechte se strhnout rádoby srdceryvnými příběhy . Pokud máte potřebu pomoci můžete i jinak stačí navštívit dětské domovy ,domovy seniorů a domluvit se přímo s řediteli těchto domovů nebo jednotlivé oddělení nemocnic.Tam uvidíte hodně smutných příběhů) a můžete přispět , není to vždy o penězích , ale třeba i dary.Tady máte jistotu, že to někomu prospěje, a že jste to nedělali nadarmo.To co tady píšete o nějaké uživatelce ani nebudu komentovat, je to hnus!

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: v prípade t.č. podvodu je trestný už pokus o podvod.
a teraz k veci: peniaze dávam na ligu proti rakovine, útulok. na ulici v 99% nie. párkrát sa mi stalo, že staršia pani/bezdomovec pýtali stravný lístok, tým samozrejme dám. no vo väčšine prípadov ide o organizované skupiny kedy tie peniaze, ktoré vy z ľútosti dáte bezdomovcovi/postihnutému... idú "hlavám" týchto skupín, pričom žobráci sú radi ak dostatnú najesť a napiť. v SR bolo niekoľko takýchto článkov, napr. http://branik.blog.sme.sk/c/308353/Otroctvo-v-ulic iach-Bratislavy-stale-hlbsie-v-bahne.html tento stojí za to. taktiež sa mi už párkrát stalo, že mladá dvojica (celkom dobre oblečená) pýtala na autobus/na jedlo a stále s neuveriteľnou historkou (stále pýtali aspoň 2-3 eurá), evidentne im bolo za ťažko ísť pracovať. Väčšinu charít považujem len za bezodnú studňu z ktorej sa niekto snaží spraviť si biznis. Poznám pár rodín, ktoré žijú od výplaty k výplate, poprípade majú postihnuté dieťa a nejaká korunka by sa im určite zišla, no takto pýtať nepôjdu, majú svoju hrdosť. skôr si myslím, že väčšina z tých čo ruku naťahuje je lenivá si zarobiť a toto považuje za rýchlejšiu a pohodlnejšiu cestu ako sa dostať k peniazom, hra na city.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zuska-bluzka: http://branik.blog.sme.sk/c/308353/Ot roctvo-v-ulic iach-Bratislavy-stale-hlbsie-v-bahne.html

Tak to je teda něco. Na netu jsem viděla článek, kde byl vyfocený žebrák, který vypadal velice nemocně a budil soucit. Jenže když měl po "fušce", tak se normálně zvedl, sbalil výdělek, šel se převléct a v pohodě odkráčel domů.
Na dovolené v zahraničí jsme procházeli památky a na jednom mostě byla nějaká Rumunka s miminkem a furt jenom opakovala: "I need money for my baby." Evidentně to měla velice dobře naučené, tvářila se velice útrpně a budila soucit. O kousek dál chodil mezi turisty malý chlapec a taky žebral. Působilo to na mě jako taková docela výnosná brigáda. Bylo by mi líto jim dávat peníze, ptž tihle lidi, dokud budou dostávat peníze jen co natáhnou ruku, tak se nikdy nezačnou snažit, aby dostali práci a žili spořádaný život. Vlastně jim každý, kdo jim nic nedá, prokáže velkou službu.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji UsmejSe: Rumunka s miminkem

To miminko je taky Rumun ... bylo by je potřeba všechny do jednoho z toho mostu naházet do vody, ať alespoň chvíli myslí na něco jiného, než na krádeže a podvody.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji dadabus: To miminko je taky Rumun

To jo, ale ono ještě nežebralo, tak je to pro mě ještě pořád takové nevinné miminko.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: To co tady píšete o nějaké uživatelce ani nebudu komentovat, je to hnus!

Je. Ale zdá se, že nekonečný :
https://www.omlazeni.cz/pujcka-horor-co-113-469506- 0.html

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Ale zdá se, že nekonečný :

to je ta samá? to je mazec....oni smazali ten puvodni deníček? mohli to nechat jako varování...

Cituji mikkýsek: To co tady píšete o nějaké uživatelce ani nebudu komentovat, je to hnus!

Hnus je pouze to, co tu předvádí dotyčná uživatelka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené