Chtěla bych se poptat, učím se operní zpěv a ráda bych se mu časem věnovala profesionálně. Jen si nedokážu nějak představit kde bych se mohla zeptat, kde bych mohla zpívat a vůbec, kde bych prostě mohla využít operní zpěv. Máte někdo s tímhle zkušenosti nebo alespoň svou představu a názor? Budu moc ráda když o tom budu mít s kým mluvit.

arrow
profile_image
yanina
od 23. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co zkusit nějaký konkurz v Národním divadle? Nebo jestli jste z malého města a je tam kostel, tak možná se domluvit s někým, do hraje naklavír či varhany a dělat koncerty.

koncerty dělám....ale mám to spíš jako koníček, chtěla bych vyloženě mít zpěv jako zaměstnání. Jsem asi snílek já vím..... (jsem z malého města a na Národní si netroufám)

Cituji pajula: Jen si nedokážu nějak představit kde bych se mohla zeptat, kde bych mohla zpívat a vůbec, kde bych prostě mohla využít operní zpěv

http://hf.jamu.cz/mezinarodni-soutez-leose-janacka /

seherezad jsem bohužel ze Středních Čech-z Moravy mám dědečka, který byl veliký muzikant a tam bych tedy i díky tomu věděla kde se ptát, ale jak už sem řekla - jsem ze Středních Čech

zkus zatím nějaké oblastní divadlo, kde se dělá operetka třeba, zatím třeba jen do sboru...to budeš muset obejít toho spoustu, živit se zpěvem je sakra náročné...zkus konkurz do muzikálu, toto spíš v Praze bude nejlepší....ale asi budeš muset slevit ze žánru..vyloženě uplatnění pro operu ani neseženeš jen tak...ale když budeš vytrvalá, jistě něco najdeš

Natýska pochopitelně, že si nemyslím, že okamžitě najdu něco co mi bude vydělávat spoustu peněz a já nevím co....operní zpěv se učím cca rok, jezdím po koncertech, zpívala jsem ve sboru....bohatě by mi to stačilo, ale jelikoš chci v hudbě něco dokázat potřebuju se jí věnovat naplno....tohle všechno co dělám je jen pro lidi co to dělají jako koníček, prostě po práci. Sami určitě všechny dobře víte jak je časově náročné zvládat domácnost, práci a ještě k tomu mít koníček se kterým to myslíte vážně. Vím, že jsem asi náročná, ale přála bych si být dobrá, což znamená pravidelné cvičení a tak spoustu času, který by při zaměstnání nezbýval. Vím, že se vám budu zdát rozmazlená.....ale spíš než, že bych čekala, že mi tu někdo poradí si o tom potřebuju trochu promluvit....což nedělám jen v tomhle tématu

A taky dost přemýšlím do budoucna.....to, že bych se chtěla živit zpěvem není teď aktuální-mám se ještě dost co učit....vidím to tak na 4 roky času ale stejně o tom potřebuju mluvit....

arrow
profile_image
Arinka
od 21. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem klasický zpěv studovala dva roky na pražské konzervatoři. Upřímně si myslím, že pokud nemáš vystudovanou nějakou uměleckou školu - nemáš skoro žádné šance se uplatnit. Lokty v této branži jsou opravdu tvrdé a já jsem neměla na to, abych dělala naschvály veškeré konkurenci okolo a také prolézala postelama vlivných mužů z divadel. Z ročníku, kde běžně studuje dvanáct lidí - se uplatní tak čtyři a to ještě vesměs kluc

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s Arinka, myslím, že soukromé studium ti nezaručí "ty správné" kontakty (bohužel zároveň ale musím říct, že současná úroveň českých konzervatoří není nic moc, záleží na tom, ke komu se dostaneš). Hlavně se ovšem bojím, že rok studia zpěvu není dostatečný základ pro to, aby ses dala na profesionální dráhu. I kdybys byla sebevíc talentovaná, určitě ještě nemáš dostatečnou techniku pro to, abys "ustála" nároky, které by na tebe tato práce kladla. Mohla by sis hlas docela zničit.
Jinak, pokud bys to přece jen chtěla už zkusit, najdi si stránky operních divadel, profesionálních sborů atd. a sleduj, jestli nevypisují konkurzy do sboru, určitě něco objevíš.
Pro sólovou dráhu je možné zkusit Burzu mladých zpěváků, pořádá to Jednota hudebního divadla a předzpívání se koná většinou v vždy v dubnu ve Státní opeře v Praze. Tam se přihlásíš, v hledišti sedí agenti a zástupci divadel, a tomu, kdo se jim líbí, nabízejí spolupráci. Většinou bývají přítomni i někteří emeritní sólisté ND nebo i dosud aktivní pěvci, kteří ti poskytnou konzultaci a poradí s konkrétními hlasovými problémy, technikou atd.
Nemysli si, že tě chci odradit, jde mi jen o to, aby sis nezpůsobila hlasové problémy, které by už třeba pak nešly napravit. Moc ti držím palce, ale jde o to, abys začátek svojí kariéry "nepřepálila".

arrow
profile_image
Delphi
od 24. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím plně s Arinkou. Nechci Ti brát iluze, ale bez žádné umělecké školy (min. konzervatoř) profesionální uplatnění těžko najdeš. Zvlášť tenhle obor je nabitý a divadelní prostředí není pro každého (i co se týče povahy). Pokud bys chtěla profesionálně zpívat třeba ve sboru, vypisují se konkurzy, tak třeba zkusit, ale vždy s sebou umělecký životopis..apod..Je to těžké. A rozhodně si nemyslím, že v muzikálech je tato situace lepší. A chceš-li se věnovat opeře, pak to ani není zapotřebí řešit.

arrow
profile_image
pogd
od 7. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Delphi
Jednoznačně souhlasím. V operní branži mám kontakty a známé a věř mi,že to není žádná legrace. Dělat operu je velká řehole a je to hlavně pro otrlé s ostrými lokty.

pajula vůbec si tu nokdo nemyslí, že bys byla rozmazlená, naprosto chápu, že se snažíš předem získat info o oboru, kterému by ses chtěla věnovat...musíš si udělat kontakty, zkus přes Tvého vyučujícího - ten jistě má známosti, aby ses někde mohla předvést, co umíš...zkus místní rádio, třeba na reklamy by se mohla uchytit....já jsem kdysi nějak dostala nabídku do operety do sboru, ale nešla jsem tam, nějak se to celkově nehodilo...já bych to viděla na konkurz do muzikálu, tam se dostala kdysi jedna moje známá do company a byla spokojená a žádnou uměleckou školu neměla, pokud vím...byla takový samouk...ale jinak, co tu píšou holky, tak to je pravda, no..

Cituji noranora: Hlavně se ovšem bojím, že rok studia zpěvu není dostatečný základ pro to, aby ses dala na profesionální dráhu. I kdybys byla sebevíc talentovaná, určitě ještě nemáš dostatečnou techniku pro to, abys "ustála" nároky, které by na tebe tato práce kladla. Mohla by sis hlas docela zničit.

Cituji pajula: A taky dost přemýšlím do budoucna.....to, že bych se chtěla živit zpěvem není teď aktuální-mám se ještě dost co učit....vidím to tak na 4 roky času ale stejně o tom potřebuju mluvit....

Všem moc děkuji za názory, rady apod.....tohle všechno co tu píšete je právě to, co mě celou dobu straší a co mi podkopává nohy vůbec něco zkoušet....nemyslela jsem přeci, ale národní nebo bůh ví co všechno-opravdu si tolik nevěřím abych měla tu drzost něco takového zkoušet. Myslela jsem tím různé sbory, místní orchestry, třeba i pohřby atd atd....jen jsem doufala, že tu bude někdo kdo by o to věděl něco víc, abych věděla kde se ptát atd-psala jsem rovnou, že nemyslím bůh ví co a že se mám ještě hodně co učit, jsem člověk který potřebuje o budoucnosti přemýšlet a když je mu něco nejasné tak to vyřešit.

arrow
profile_image
Delphi
od 24. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě to je správné, že o tom přemýšlíš a chceš slyšet názory a rady ostatních. My jsme ale s holkama pochopily, že se tomu chceš věnovat profesionálně a z Tvého posledního příspěvku mám spíš pocit - zpěv - koníček. Ve sboru by ses určitě uplatnit mohla, v orchestru těžko,spíš v nějakém souboru, ale nejsem si jistá, jestli jako sólista. Spoustu mých kamarádů, kteří se tomuto oboru věnují třeba 15 let velice těžko shání uplatnění a to jsou lidi, kteří mají vysokoškolské vzdělání a jsou výborní. Možná zkusit alespoň dálkově konzervatoř, jít předtím na konzultaci, už tam by ses mohla leccos dozvědět. A hlavně se ptát. Protože není chyba, když něco nevíš. Chyba je, když se nezeptáš. A pokud jsi ve fázi učení, je ta správná doba na otázky. Můžu se zeptat, máš nějaké vedení nebo jsi samouk nebo jak to máš?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené