Dobrý den dámy a děvčata!
Chystám se na zubní implantát - šestka dole a šestka nahoře. Vzhledem k cenám (jaká je doba nemusím povídat a proto si chci zachovat co největší finanční rezervu) chci tyto chybějící zuby doplnit postupně - nejdříve dolní šestku - údajně méně bolí (většinou není třeba doplňovat kost, takže je i o něco levnější) a koncem tohoto/začátkem příštího roku půjdu do horní šestky.
Prosím o Vaše zkušenosti - rychlost v objednání a provedení, bolestivost a ceny za jednotlivé kroky a celkem u implantologů v Praze. Vím, že v Hradci je na to skvělý pan doktor, nicméně časově nemám na to, jezdit mimo Prahu (auto nepotřebuji ke každodennímu provozu a proto nemám - busem či vlakem je to hodně času).
Budu vděčná za Vaše reakce a doporučení! A přeju hezký den

arrow
POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Zdravím, mě tedy dělali implantáty (3) v Pardubicích, ale můžu ti říct aspoň jak rychle jsem je měla hotové. Jako první ti do dásně vpraví čep, to trvá tak cca 30-40 minut, mě dělal 2 najednou za tenhle čas. Po týdnu vyndal stehy, 3 měsíce se to hojí, a dáseň si zvyká na ten čep..Pak jsem šla na snímání otisků, odtamtuď do laboratoře kde mi zhotovili zuby z keramiky, domluví se s tebou na tvaru aby to vypadlo co nejlíp. No a za týden jsem šla pro hotové zuby a znovu k doktorovi, ten mi je zkusil nasadit, pak mě teda poslal zpět do laborky, bylo potřeba jeden zúžit. No a pak ti je nasadí, dá ti skousknout vatu aby se pořádně usadili a dá se říct, hotovo. Co se týká bolesti, tak když mi dával ty čepy na začátku,tak mi umrtvil dáseň,takže to se neboj,bála jsem se až to přijde k sobě, že to bude bolet,ale nic .. Stejně mi ale dal prášky na bolest, já je ale nevyužila. Co se týče nasazování nových zubů,tak lehce může bolet jak tlačí aby se tam usadily,ale dá se to zvládnout.

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně přijde zbytečný doplňovat šestky, které jsou až vzadu, tudíž nejdou vidět. Dole mi taky chybí, ale na implantát jdu jen na horní trojku. Jestli se tam vůbec dostanu, protože když mi řekli, že za jeden zub dám kolem 27 000Kč, tak jsem na ně koukala jak puk. A jelikož jsem studentka a nevydělávám si, tak je to na rodičích jestli mi to zaplatí nebo ne. Zub už nemám skoro 4 roky a dost mi to vadí
Taky si ráda přečtu zkušenosti ostatních

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem na impl. v Praze, www.i-dent.cz, je to zhruba 3-4roky, cena byla kolem těch 20tis., ale bez problémů a bez bolesti, šla jsem tam večer a ráno jsem šla v pohodně do práce, žádná boule, otok - musela jsem tam dvakrát, mám "měkkou" kost, tak se báli
dělat vše najednou.Byla to taky šestka dole a šla jsem na to proto, že se mi rezestupovaly zuby.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jayla:
nejde o to, že 6 nie je vidno, ale o to, že potrebuješ zuby na rozžutie potravy a na to sú práve stoličky.Pozri po inom lekárovi, na Morave stojí 1 impl. 12000 kč a keramická korunka naň 3000.Tam, kde zub chýba, začne sa kosť strácať a potom nastane tzv putovanie zubov,rozostupy a pod.Ale aj ubytok kosti sa dá zachránit augmentáciou.Hold pani zubari si učtujú rozne sadzby, treba si vybrat spomedzi nich.

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mate:
Tak jasně, ale má ještě pětky...mám to taky tak Každopádně je to její věc, vypadá to, že už je rozhodnutá, takže to nemá cenu řešit.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy jsem si v Praze nevybrala, tak jezdím k tomu skvělému doktorovi do Hradce.

Holky díky Jo jsou to strašné peníze... Pan docent Šimůnek z Hradce je věhlasný (myslíme určitě obě jeho, Silvestro) - bohužel je to pro mě docela z ruky.. V Praze pracuju na plný úvazek, do toho dálkově studuju. Pocházím ze Zlínského kraje a domů jezdím čím dál méně takže jediná alternativa je ještě tak ten Zlín. Ale moje práce mi neumožňuje si kdykoliv odjíždět, proto bych si musela domluvit termíny tak akorát vždy v pátek (což by se snad dalo) a to ne každý, protože některé víkendy mám tu školu, takže se z Prahy fakt moc nehnu. Vytržené zuby mám oba jeden den a už je to asi 7 měsíců. Mezery vidět nejsou ale bez zubů nechci zůstat - po čase se začnou ostatní rozjíždět, no a pak taky uvažuju o rovnátkách - sice bez nich to zvládnu ale mám křivější jednu trojku a minimálně nechci být omezená tím, že by nešly rovnátka aplikovat z důvodu právě těch chybějících zubů. Není to lehký výběr - ceny kolem 25tisíc za spodní zub jsou normál, u vrchních i o 10 víc.... A nechat si to udělat blbě, to je noční můra!

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sarucha: pak taky uvažuju o rovnátkách

Myslíš, že ti potom dají rovnátka, když budeš mít implantáty? To by se asi vyviklalo nebo uvolnilo, ne?

Reaguji na Soniik: věřím, že by to nějak šlo.... jedná se mi o jeden zub, celkově ale zuby nijak křivé nemám, takže není tolik potřeba srovnávat...

ahoj, já jsem ze Zlínského kraje a taky mě čeká implantát šestka dole, v listopadu mi můj zubař vyrval zub,vložil kost, sešil, pak vytáhl stehy a teď je fáze hojení která u mě bude trvat 5měsíců, cena 22 000kč, nemyslím si, že tady zaplatíš zas o tolik méně než v Praze

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Sarucha: docent Šimůnek z Hradce je věhlasný (myslíme určitě obě jeho, Silvestro)

Jojo, právě jeho . V Praze bych si dala bacha, kolega chodí k zubaři do soukr. ordinace a pan doktor by si rád hrál na implantologa - ono to taky dost vynáší, že. Jenže zatím se mu nepodařil ani jediný implantát, resp. korunky kolegovi neustále padají. To je taky moc důležité, jak dobrou laboratoř zubař má. Mně doc. Šimůnek nabídl laboratoř ve FN nebo soukromou. Chtěla jsem to nejlepší, takže soukromou - zubař je jeho žák, laborant s dlouholetou zkušeností, oba excelentní. Šimůnek má poradnu na netu, ale pokud vím, když si někdo napíše, aby mu doporučil jiného kolegu, (ze stejných důvodů jako uvádíš Ty), tak nikoho nedoporučuje. Rozhodně však musí mít už nějaké odchovance, protože když mi dělal zákroky, tak pokaždé byl u toho nějaký mladý zubař. Možná bych mu raději zavolala, třeba nechce veřejně na netu dělat někomu reklamu a druhé opomíjet, ale do telefonu bys z něj jméno dobrého implantologa v Praze (kterého to naučil) mohla dostat. No, je to můj momentální nápad.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené