Ahoj holky,

o zubních implantátech jsem tu našla hodně diskuzí, ovšem nikde jsem se nedočetla věci týkající se mého problému.
Příští týden jdu na zavedení zubního implantátu. Všude se doporučuje, že po zavedení se nemá minimálně týden kouřit - kvůli hojení a infekci. Ovšem já jsem silný kuřák a prostě to nevydržím. Počítám, že vydržím nekouřit pár hodin. Prosím, nepište mi že bych to měla vydržet atd. - myslím, že kuřáci mě pochopí. Ráda bych se dozvěděla, zda-li nemá někdo zkušenosti s hojením implantátu během porušení kouření.
Děkuji.

Reaguji na TerezkaTRO:
A myslíš, že vydržíš nekouřit, když ti někdo napíše negativní zkušenost?
Myslím, že ne.
Takže zakuř a uvidíš.

Mě jde spíš o to, jestli má někdo nějaký zkušenosti - ať vím, co mě čeká

Tak si prostě nalep náplasti nebo něco takového, přípravků je spousta. Já díky nim přestala bezbolestně kouřit, a to jsem k tomu neměla takhle "hmatatelný" důvod jako ty... Tělo bude mít příjem nikotinu a nebude tak ve stresu, který ho ke kouření de facto nutí

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To máš jako s kouřením po tahání zubu. Když se kouří, kdy nemá, tak komplikace hojení se vyskytují několikanásobně častěji. Při zánětu lůžka po tahání zubu se můžeš několik dní zbláznit bolestí, když se ti to zanítí, nicméně léčbu máš relativně levnou. Tady se může nevhojit implantát a to už je docela drahá sranda. Sázet na štěstí, že by se ti to mohlo vyhnout, se nevyplácí.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TerezkaTRO:
všeobecne platí, že u silných fajčiarov sa hoja sliznice, ďasná horšie ako u nefajčiarov.Ďasno je stuhnutejšie,pri šití može praskat.Kludne fajči,ale riskuješ riziko vniku infekcie a dvoj až trojnásobne dlšie hojenie.Nie je to len o samotnom zavedení implantátu,ale potom po vhojení impl. je zavedenie vhojovacieho valčeka,kedy sa znova reže ďasnoŽelám ti bezproblémový zákrok a hojenie.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Snad Ti pomůže informace od jeho z nejlepších implantologů v téhle zemi (nekuřáka) - není to doslovná citace, ale smysl je zachován - "kouření implantátům škodí, ale škodlivost bych nepřeceňoval. Je zde ještě celá řada dalších faktorů, které vhojení implantátu ovlivňují". Sama za sebe doporučuji kouření omezit, Když Ti vytrhnou zub, taky hned nehulíš, doufám. A to říkám jako kuřák s implantáty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené