V květnu mě čeká maturita a stále váhám, zda si jako maturitní předmět vybrat němčinu nebo angličtinu? Angličtině se sice věnuji od základní školy, ale bohužel jsme měli smůlu na učitele, který na to kašlal, a já mám do teď v angličtině obrovské nedostatky. Němčinu se učím 3 roky a jsem si v ní jistější, ale i tak se maturity z toho jazyka bojímJsem zatím jediná ze třídy, kdo nad touhle maturitou uvažuje, a v podstatě mě mají ostatní spolužáci za blázna, že nad tím vůbec přemýšlím Bohužel na výběr moc nemám. Proto se chci zeptat, kdo jste maturoval z němčiny, jestli se to dalo zvládnout?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máš to přesně jako já....Já ale maturovala za klasické maturity....Celou základku jsem se učila aj a nj jsem měla jen na střední. V únoru ve 4.ročníku jsem se rozhodla, že budu maturovat z nj, tak jsem i musela přejít do třídy, která měla nj jako první jazyk. Nakonec jsem odmaturovala. Takže pohoda. Z aj bych neodmaturovala snad nikdy.

arrow
profile_image
Myam
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si vybrala angličtinu. Jestli jsi jediná nebudeš si mít s kým radit o maturitních tématech a tak. To bych já brala za velkou nevýhodu. My jsme si ve třídě hodně pomáhali v tomto.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já sice aj, ale spousta mých kamarádek maturovala z obou jazyků. Na gymplu jsme měli jako maturitu nj Sprach diplom, takže to bylo složitější(hodně faktických znalostí). To bylo ale pár let zpět, nevím jak je to teď u těch státních maturit.

Reaguji na Myam:
Právě toho se také hodně bojím, že na to budu tak jakoby ''sama'', ale na druhou stranu mám kamarádku, která umí německy velice dobře a byla schopná by mi pomoct, takže mám 14 dní na to, abych se rozhodla. Víc bych se osobně přikláněla k té němčině, ale strašně se toho bojím, že prostě nejsem schopná se rozhodnout.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, že máš jeden jazyk více let, o ničem nevypovídá, důležité je, jak si v něm věříš Já maturovala taky ještě u klasické verze. Při maturitě jsem za sebou měla 5 let AJ a asi 13 NJ, zvolila jsem angličtinu, protože jsem si v ní daleko víc věřila, neměla problém mluvit atd., během těch pár let jsem se taky vypracovala na jednu z nejlepších ve třídě. Ale u nás se to vybíralo už asi 2 roky před maturitou, protože jsme pak podle zvoleného jazyka měli i nějaké hodiny navíc, které byly zaměřené právě na maturitní témata. Takže - záleží, jak moc si v němčině věříš. Nevím, jak je to teď, ale za mě byly na maturitní témata knížky, na netu taky spoustu materiálů, pak jsem si téma vždy sama připravila. Tak na tyhle materiály na netu koukni nebo se zamysli, jestli bys byla na daná témata schopná mluvit, a podle toho se rozhodni.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych si vybrala určitě jazyk, ve kterém si víc věříš. Z naší třídy na gymplu nás z němčiny maturovalo jen pět, ale všichni to zvládli. Dokonce i holčina, která normálně z němčiny propadala, tak nakonec u maturity dostala 3! Ale my měli ještě klasické maturity, nevím, jaké to je dnes u těch jazyků..

arrow
profile_image
ifankka
od 19. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maturovala jsem letos jako jediná ze třídy z NJ a celková známka byla za 2 (jsem z nástavby, takže učiliště).

Reaguji na ifankka:
A připadala ti celkově těžká nebo naopak?Spíš by mě zajímala konverzace. Jinak za 2 je super výkon

arrow
profile_image
Martinoslava
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě si zvol jazyk, kterým se ti mluví líp. Nová maturita je právě víc o mluvení než o faktech. Moje spolužačka měla od čtvrtý třídy angličtinu a teprve na střední se začala učit německy nakonec si zvolila jako maturitní jazyk němčinu. Maturovala sice školně, ale i tak musela 15 minut mluvit sama. Zvládla to a to nebyla v jazycích žádný přeborník Co se týče o státní maturitě, tak u nás to zvládli i lidi, kteří celé 4 roky byli na propadnutí. To i já jsem věděla po 4 letech z němčiny víc než oni po 10 letech. Držím palce

Reaguji na Martinoslava:
Děkuju moc Toho mluvení se právě bojím nejvíc, ale to jak v angličtině, tak v němčině, takže si vážně nevyberu Každopádně jsi mě svým příspěvkem celkem uklidnila a já doufám, že to nebude tak horké jak to vypadá

arrow
profile_image
deschanel
od 19. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Maturovala jsem z obou jazyků na základní úrovni (AJ se učím 7 let a NJ 11 let). A určitě bych si vybrala ten jazyk, ve kterém jsi si jistější, ve kterém dokážeš líp mluvit a máš větší slovní zásobu. Když si vybereš němčinu, je sice nevýhoda, že nebudeš mít s kým 'spolupracovat', ale na internetu je toho plno A když angličtinu, doporučuju stránky www.helpforenglish.cz, díky kterým jsem se za měsíc před maturitou naučila líp anglicky než za celý život

já budu volit jednoznačně Němčinu, to je můj miláček, mnohem víc si v ní věřím a navíc na rozdíl od Aj se ji i pravidelně učím, takže zvládám většinu gramatiky, to se o Aj říct nedá

arrow
profile_image
Dottie
od 18. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevim jak to bude tenhle rok s maturitou, ale kdyžtak si zvol Aj nebo Nj podle toho v jaký si víc věříš, že to dáš a ten druhej jazyk si můžeš dát jako nepovinný předmět. Když ho nedáš, tak se nic neděje, ani se to neopakuje, takže jako kdybys to nedělala. Možná to vypadá jako blbej nápad, ale kdybych uměla oba jazyky asi bych do toho šla .
No a nebo si taky zvol podle toho, co bys mohla v budoucnu víc využít. Kdybys chtěla třeba pracovat jinde než v ČR, ber to podle toho který země by tě víc lákaly.. Prostě přemýšlet o tom, jaký jazyk víc využiješ. Ono to vysvědčení sice nebude zas tak důležitý, ale přece jenom..

arrow
profile_image
Malacek
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já ti moc asi neporadím, páč jsem maturovala ještě ,,klasicky" a měla jsem to s jazyky trochu jinak nj od třetí třídy na základce a jelikož jsme na 8mi letém gymplu s nj začínali od začátku neměla jsem s ní nikdy moc práce, aj od základky - 5tá třída, nicméně na gymplu si mě učitelka aj zařadila automaticky k těm blbejm - doteď nevím proč, měla jsem z aj většinou dvojku, někdy trojku a byla na mě celejch těch 8 let zasedlá, jednou si vlastně pamatuju, že mi zhoršila o stupeň známku na vízo - takže 4, ptže jsem neodevzdala v termínu nějakou práci, i přesto že její oblíbenci jí taky ještě neměli odevzdanou. Aj jsem se z důvodu úči bála a tak jsem si jako maturitní dala radši němčinu, když se to angličtinářka dozvěděla, tak byla našvaná a ještě týden před svaťákem mě zkoušela z maturitních témat pak mi povídá: no jo, vždyť ty vlastně docela dobře mluvíš - jak to mohla vědět, když mě osm let měla za bl.bce a nepustila mě ke slovu být tebou si zvolím jazyk v kterém se cítíš jistěji v kramflecích... já se tehdy cítila jistěji v němčině a z maturity za 2 neb jsem nervozitou za weil matlala hned slovesa

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené