Jdu se za vámi poradit ohledně mého problému.
Byla jsem u plastického chirurga se poradit ohledně rozestupu břišních svalů a případné kýly. Mám tři děti, 40 let a po posledním porodu 10 let. Začalo mě zlobit ( bolet) břicho nad pupíkem a můj gynekolog mě poslal na plastiku. Tam byl zjištěn rozestup břišních svalů na 5cm v místě nad pupkem ( né dole) a tlačí se ven nějaký vnitřní polyp, či kýla. Návrh řešení, dle UTZ, na který jdu až v dubnu, my prý buď na pojišťovnu bříško zpraví a to tak, že to bude svislá nevzhledná jizva směrem dolů a nebo za korunky a to prý bude uděláno pěkně s jizvou dole a s úpravou i volné kůže po hubnutí ( zhubla jsem 20kg a kůže je povolená ).
Peníze nemám, a nevím jak to bude vypadat a jak to dr. myslel, že bude jizva svisle,... jako jen nad pupkem, aby se dostali na to místo a nebo i dole to nějak sešijí,... máte s tím někdo zkušenosti.
A popřípadě jak to udělat at je to na pojišťovnu,... čekat až bude hůř? Mám fyzicky namáhavou práci, tahám těžké věci.
Pomůže nějaké doporučení? Mám i problémy se zády, ale nevím zda to s tím souvisí.
Mimo jiné dr. podotkl, že kdyby jsem po bandáži žaludku zhubla tak 30 kilo, tak to na pojišťovnu jde.
Tak si říkám, že jsem měla přibrat ještě víc a řešit to bandáží a né se sama snažit a zhubnout tady 20 kilo.
Tak nevím zda ještě zajít někam jinam,... jsem z Olomouckého kraje.
Díky všem za názor a zkušenosti.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: Ahoj, to jestli jde na zdravotní pojišťovnu abdominoplastika s úpravou rozestupu záleží jestli má konkrétní zařízení na tento zákrok smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Určitě bych zkoušela konzultaci i jinde. Vím že třeba prim. Vřeský bříška na pojišťovnu dělal moc pěkně, ale nevím kde momentálně operuje. Jak to myslel doktor když mluvil o svislé jizvě netuším, to jsi se asi měla zeptat. Záleží jestli myslel pouze úpravu rozestupu a kýly a nebo i odstranění přebytečné kůže. Jizva v podbříšku určitě vypadá po estetické stránce líp, schová se líp do prádla. Pokud máš ale hodně namáhavou práci a taháš těžké věci, tak by jsi si měla operaci rozmyslet, budeš v tom případě na dost dlouhou dobu vyřazená z pracovního procesu, po operaci se nesmí břicho několik měsíců vůbec namáhat. Pokud je operace tzv. na pojišťovnu tak je pracovní neschopnost, pokud ne tak se to řeší dovolenou. Pokud můžu radit, pročítej si příspěvky, třeba narazíš na zařízení kde to zdr. pojišťovna hradí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena:
Ahoj,
přidám svou zkušenost. U mě byl nález stejný jako u tebe. Rozestup svalů a 5cm kýla nad pupkem. První konzultaci jsem byla u prim. Vřeského v Ostravě... ten zhodnotil, že podle toho jak vypadá moje bříško bohužel celá operace pojišťovnou proplatit nepůjde. Nemám totiž tak masivní převis, říkal, že bych ho musela mít tak 15cm. Tudíž sešití rozestupu a kýla půjde na pojišťovnu a řez bude veden svisle od prsou k pupíku a pokud nechci tak si můžu připlatit za odstranění přebytku kůže ... podbříšek a v tom případě bude jizva vedena nad stydkou kostí. Takže jsem se rozhodla pro tuto variantu.
Onemocněla jsem před opkou a k opraci nedošlo ... a vzhledem k tomu, že jsem musela i změnit operatéra šla jsem znovu na další konzultaci. Tam mi doktor potvrdil, že pojišťovna proplácí celou abdominoplastiku pouze pokud je kýla např. v podbříšku, časté záněty močového měchýře a podobné zdravotní komplikace a samozřejmě velký převis. říkal, že ke každé operaci, která jde na pojišťovnu se musí přikládat fotografie bříška a to moje neodpovídá těm případům
Doporučení jsem měla i gynekologa i chirurga a nepomohlo.
Doufám, že jsem trochu pomohla
Hezký den

arrow
Neprodává v Bazaru

A ještě podotknu, že jsem taky po třech dětech, taky jsem zhubla přes 20kg a problémy se zády mám taky, ale s abdo to nesouvisí.

Reaguji na Evelyn: děkuji za názor,... a tam kde jsme byla na konzultaci tam na pojišťovnu operace dělají,... mám u nich na pojišťovnu zmenšení prsou.
Ptala jsme se i stejného plastika, protože jsem byla s jeho přístupem a i zákrokem moc spokojená.
Co se týká neschopenky, tak to je asi stejné jako u prsou,.... doma jsem byla po operaci 6 týdnů a pak nastoupila do práce v plné zátěži a ťuk ťuk, prsa drží,... ale vím, že břicho je něco jiného.
Kdyby k operaci došlo, tak jedině na pojišťovnu a řešila by jsem to o prázdninách,... pracuji ve školství, takže 8 týdnů by bylo fajn.

A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někdo neví, zda má cvičení vliv na rozestup,... hodně cvičím,... denně na kondičku+ půl hodiny cviky na bříško. Cvičím delší dobu, ale výsledky co se bříška týká nic moc,... spíš nic. Tak mě zajímalo, kdyby jsme třeba necvičila, zda by to nebylo ještě horší

Reaguji na Pety11: Díky za příspěvek,... tak to jsme na tom podobně, tedy s nálezem.
Mě tedy operatér řekl, že buď na pojišťovnu a nebo vše platit sama, varianta příspěvku prostě není!! Tak nevím,... jestli zkusit i někde jinde.
A ty jsi tedy na zákroku byla? A kolik tě to tedy stálo a nějaké osobní zkušenosti,... délka marodění, návrat do práce atd.
Budu moc ráda za jakékoliv zkušenosti,... děkuji

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena:
Kdyby mělo břicho na pojišťovnu dopadnout jako ta prsa,tak bych to raději být tebou zaplatila.

Reaguji na Tiakia: Myslíš, že se to nepovedlo? Já jsem spokojená, hlavně tedy ta úleva na záda,... velikost H nebyla nic moc. Vím, prsa jsou hranatá, ale teď jsem teprve tři měsíce po opce a mám ještě hodně zatuhlé vertikální jizvy a dr. tomu dává ještě chvíli, že se prověsí a hlavně na podzim jdu ještě na korkci té volné kůže a pak ten tvar bude lepší.
Já mám docela širokou základnu a tak i tomu to odpovídá,... a protože to bylo na pojišťovnu, museli vzít určité množství.
Za mě jsem spokojená.
Od operace bříška očekávám, vyřešení toho rozestupu a citlivého břicha a kdyby to šlo, tak i toho visícího kusu kůže po zhubnutí. Jizvy mě nijak nevadí, mám už nějaké roky a bříško nikde nevystavuju, jde mi hlavně o zdraví a vyřešení převisu. Bohužel tolik peněz nemám ,.... kdyby tak byla nějaká studie, kde by mi to v rámci nějakého výzkumu udělali, tak jdu do toho ,... no prostě finance

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: neřeším tvar prsou,to nejde moc ovlivnit.Spíš to šití.Je to zalátané jako ponožky.Tohle by snad neměl plastický chirurg / estetická chirurgie / udělat.Píšeš,že je ti 40 a to není tak vysoký věk.Pokud by ti takto zalátal někdo břicho,tak to bude dost špatně ve smyslu hojení.
Mně tohle někdo udělat na prsou,tak ho dám k soudu.Taky mám modelovaná prsa,ale ne na pojištovnu a vypadá to tedy podstatně lépe.Jizvy.

Reaguji na Tiakia: Aha,.. tak nevím jak to vypadá na fotce,... tedy vidím, ale teď už jsou jizvy docela pěkné,... jsou pěkně zahojené, tenké a moc pěkně se hojily.
Vím, že určitě je daleko lepší šití u většiny po této operaci, ale moje kůže byla děsná. 30 let se léčím s psoriázou, po většinu času jsem na kortikoidech a kůže je tímto velice poškozená,... tenká a hodně strií na ní.
Sám dr. před operací říkal, že neví jaký bude výsledek ohledně hojení,ale myslím, že to nakonec dobře dopadlo a hlavně on toto moc nemohl ovlivnit. Kůže se trhala, nebylo kde uchytit a taky ty strie,...
Teď , z mého pohledu, jizvy jsou docela fajn a ještě určitě vyblednou.
Neměla jsem jediný problém s tím, že by se jizva rozjela, či zanítila, vše OK.
Je mi jasné, že například z tvého pohledu to není pěkné, ale já s tím jak to dopadlo jsem spokojená a nemyslím si, že by někdo dokázal s takovou pokožkou čarovat.
Já tomu aspoň věřím,.... ale mohu se mýlit,... to už ale asi nezjistím

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Pospalena: Promiň, že to musím napsat, ale ty prsa jsou opravdu hrozný, tak nehezky sešitý.
Je dobře, že jsi spokojená, o to jde především. Nicméně s takovouhle mizernou prací operatéra bych měla velké obavy jít na další zákrok a to zvlášť s jizvou přes celé břicho, protože když udělal tohle, co provede na břiše?

Jestli na pojišťovnu znamená funkčně ok, ale esteticky mizerně, tak je něco hodně špatně a snad bych radši měla povislá prsa než tohle. A kromě toho, bolest zad sis mohla vyřešit správným držením těla, spaním na vhodné matraci a vhodném polštáři sama bez operace.
Ale jak říkám, jsi spokojená a to je podstatné. Jen jsem musela napsat svůj názor, protože ten výsledek je strašný.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: Jenom bych tě chtěla upozornit že rekonvalescence po abdominoplastice je určitě delší a náročnější než po zmenšení prsou. Hlavně je důležité břicho nenamáhat, já jsem šla do práce cca za 17 dnů po operaci, ale seděla jsem u počítače, takže jsem si ho nenamáhala. Pokud počítáš s dvěma měsíci, tak by to mělo stačit, ale bála bych se i potom že se může z tahání těžkých břemen udělat kýla. Co se týká poškozené a zeslabené kůže, tak tu máme skoro každá. Velká vytahaná prsa mají vždycky kůži zeslabenou a jak mi říkal můj doktor neplnohodnotnou a poškozenou, na břichu jsou zase strie, kůže je potrhaná, takže s tímto problémem zápasí v podstatě každý plastický chirurg, těžko říct jestli to šlo udělat líp a nebo ne. On bude určitě tvrdit že ne, někdo jiný by to třeba udělal líp. Hlavní je, že jsi spokojená ty. Určitě bych ale na první místo nedávala to jestli je operace hrazená ZP.
Reaguji na Veselka10: Ne vždycky se dají bolesti zad způsobené váhou poprsí vyřešit správným držení těla a matrací, nebo snad cvičením, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by operaci ZP určitě nehradila a doporučila by všem to samé. Já jsem byla na zmenšení prsou a doktor mi odebíral 3,5 kg , měla jsem určitě větší prsa než Pospalena, to se nijak jinak než chirurgicky řešit nedá. Totálně zničená ramena a záda, ta úleva byla okamžitá, kdo ty problémy nemá tak to těžko pochopí. Měla jsem právě v důsledku poškozené kůže problémy s hojením, ale za to doktor nemohl, tvar prsou by pěkný, takže i na ZP se dá operovat tak aby operace splnila svoji funkci a vypadala esteticky pěkně.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Evelyn: to se nijak jinak než chirurgicky řešit nedá. Totálně zničená ramena a záda

S tím Evelin nemůžu souhlasit. Pokud není jiný funkční problém, tak správné držení těla, vhodná matrace atd. dokáží téměř zázraky. Speciálně na ramena, ale i záda.. a to souvisí i s tím držením těla, je nezbytné mít navíc i správně padnoucí a dobře ušitou podprsenku.

Abys byla v obraze taky mě bolela záda i ramena.. roky... přes prsa mám 128, žádný malý mandarinky, naopak.
První co mi pomohlo, ulehčilo zádům a hlavně ramenům byla správná podprda, to bylo vysvobození, když mi netáhla ramena.
Druhé byla pořádná matrace, ale hlavně, protože jsem vždy měla největší problémy s krční páteří, úžasný polštářek na spaní. I když jsem si nejdřív myslela, že z obojího zešílím, zejména pak z toho polštářku, měla jsem ukrutné bolesti 3 dny, ale pak zmizeli, narovnala jsem se.

arrow
profile_image
evvka
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Přidám svoji zkušenost s proplácením pojišťovnou, byla jsem u dr. Vřeskéko na fakultce v Ostravě loni v říjnu, rozestup na pojišťovnu, spodní břicho jsem si doplácela, jizva vedená spodem, pro mě hlavní, že jsem měla nemocenskou, takže částečné hrazení pojišťovnou možné je, doplácela jsem 18 000, zdravím, Eva

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Sice to sem nepatří, omlouvám se, ale musím reagovat.To opravdu věříš tomu že se dají zničená záda způsobené dlouhodobým přetížením páteře vyřešit držením těla, matrací a podprsenkou? Myslíš si, že by ZP vyhazovaly peníze za zákroky které jsou v podstatě zbytečné? To je značně zkreslená představa. Nevím kolik ti je let, možná spadáš do mladší věkové kategorie a za 5 nebo 10 let budeš mluvit jinak. Oni se ty nezvratné změny a poškození páteře neudělají za rok, mě v mladším věku taky velká prsa tolik po zdravotní stránce nevadila, až později. Ostatně obvod hrudníku128 cm o ničem nevypovídá, každá máme jinak široká záda, důležitější je velikost košíčku. Lehce se to mluví o dobré podprsence pokud ti ještě nějaká je. Říká ti něco pojem gigantomastie? Já jsem na sebe například posledních několik let žádnou nesehnala, natož dobře padnoucí, i ta největší velikost mi byla malá. Široká ramínka a správný obvod jsou samozřejmostí, ale co dělat když jsou košíčky malé?. Když jsem šla na mamografii, tak se sestra zděsila toho jak mám zničená ramena a velikosti prsou když mi musela každé rentgenovat 4x. Matraci jsem měla a mám kvalitní, polštáře na podkládání krční páteře rovněž, ale to jsou jenom podpůrné prostředky, zničenou a zatěžovanou páteř a ramena to neodstraní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené