arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evelyn. Myslíš si, že by ZP vyhazovaly peníze za zákroky které jsou v podstatě zbytečné? :
Já si tohle myslím.Plastická operace je kosmetická záležitost a snaha některých vyrazit platbu z pojišťovny je mnohdy uspěšná.Pojišťovny tím pádem vyhazují peníze za operace,které by si normálně člověk zaplatil sám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: Aha, tak proč podle tvé logiky ZP nehradí i jiné estetické zákroky, jako např. abdominoplastiku, plast. operaci nosu, operaci očních víček atd., všechny tyto zákroky se dají zdůvodnit zdravotními důvody když na to přijde. Zmenšení prsou je v indikovaných případech právě hrazeno z toho důvodu že se nejedná o kosmetickou operaci ale zdravotní, gigantomastie se nijak nedá ovlivnit a způsobuje poměrně vážné zdravotní problémy, jinak by to pojišťovny nehradily, stejně tak jako se vyhýbají placení všemu co neníze zdravotních důvodů bezpodmínečně nutné.

No to jsem si naběhla, já o břichu a ona taková diskuze ohledně prsou.
Co se týče jizev na prsou,... fotky jsou z doby kdy to bylo hodně čerstvé a já nemám srovnání jak by to mělo vypadat jinak a jak by to vypadalo kdyby to dělal někdo jiný.
Ale beru váš názor o tom tyto diskuze jsou. Nyní jsem 3a půl měsíce od opky a ty záševky a nerovnosti se krásně rozmasírovalo a opravdu jsou jizvy tenké a začínají krásně blednout a krom pár míst jsou krásně měkké.
Takže nyní vše vypadá jinak. Dr. se sám divil jak je to pěkné,... no ale věřím, že si své dílo hanit nebude, že?
Já jsme spokojená a až jizvy dozrají a ještě povolí, upravíme tvar a bude to. Ale jsem spokojená i tak.
Šlo mi o úlevu zad a ta je neskutečná. Procházky bez toho aby jsme po pár metrech lapala po dechu jak mě bolela záda jsou pryč,.... ramena si také neskutečně ulevila. Neuroložka ještě doporučila rehabku a pak už nebrání nic tomu, aby záda fungovala jak mají.
Co se týče matrace, polštářku a podprsenky,.... tak zcela souhlasím s Evelyn.
Neměla jsem sice prsa velká jako ona, ale zátěž je to veliká. Ještě před pár lety jsem si nikdy nepomyslela, že by jsem šla na operaci,... bylo to nemyslitelné,... záda tolik nebolela.
Uběhlo pár let a hrozilo, že tím jak neustále musím po doktorech, rehabilitacích, že prostě příjdu o práci.
Navíc migrény, brnění rukou a další omezení mě k tomu dohnala. Nevěřím, že by do sebe někdo nechal řezat a nevyzkoušel všechno co jde....

A nyní zpět k bříšku,... Evelyn díky za názor,... věřím, že by snad ty dva měsíce stačily. Pro mě je bohužel co se týče peněz toto dost důležité. Peníze na to prostě nemám a bojím se, že když se kýla zvětší, bude zásah větší a marodění delší a o práci prostě přijít nemůžu. Volno taky tak dlouho nedostanu, takže nemocenská je u mě důležitá. Proto mě zajíma to proplacení pojišťovnou.
Vzhled je taky důležitý, ale to je u mě asi na druhém místě. Jistě mě nikdo záměrně nezohyzdí, věřím tomu.

Reaguji na evvka: Tak to gratuluji, mě bylo řečeno, že částečné proplacení není možné!! No zkusím se zeptat ještě jednou a poohlédnout se i jinde. Taky mi záleží na neschopence,... a mimochodem, jak dlouho jsi byla doma?

A ještě jednou, již jsem se ptala, jaký vliv má cvičení břišních a šikmých břišních svalů,... máte s tím někdo zkušenost,... cvičím jako blázen, a břicho drží!! Dělám něco špatně? A když cvičit nebudu, hrozí rozšíření rozestupu?

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Pospalena: mě bylo řečeno, že částečné proplacení není možné

Ono se to může měnit nejenom v místě, ale i v čase.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Jen jsem musela napsat svůj názor

To víš, že jsi nemusela

Reaguji na tara123: Je to možné,... moje informace jsou z minulého týdne z FN Olomouc. Nevím jak je to u Evvky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Evelyn: To opravdu věříš tomu že se dají zničená záda způsobené dlouhodobým přetížením páteře vyřešit držením těla, matrací a podprsenkou? Myslíš si, že by ZP vyhazovaly peníze za zákroky které jsou v podstatě zbytečné?

Ne, že věřila, ale pokud není jiný funkční problém, tak to většinou opravdu stačí, to je jedna věc.
A k otázce zda by ZP vyhazovaly peníze za zbytečné zákroky... bez uzardění můžu říct, že ano.
Příkladů, že to ve zdravotnictví děje je spousty. I když uznávám, že ne vždy je to otázka pouze zdravotní pojišťovny, protože se na plýtvání podílí i jiné instituce.
Další věcí je, že běžná praxe je neřešit/neléčit příčinu, ale řešit pouze následek.

Cituji Evelyn: Nevím kolik ti je let, možná spadáš do mladší věkové kategorie a za 5 nebo 10 let budeš mluvit jinak.

Bez mála čtyřicet, tak nevím do jaké kategorie vlastně spadám, stará se necítím.
Problémy se zády jsem měla spousty let, jak už jsem psala.

Cituji Evelyn: Ostatně obvod hrudníku128 cm o ničem nevypovídá, každá máme jinak široká záda, důležitější je velikost košíčku.

To máš pravdu, obvod mám 80 a košíky F/G podle výrobce.

Cituji Evelyn: například posledních několik let žádnou nesehnala, natož dobře padnoucí, i ta největší velikost mi byla malá. Široká ramínka a správný obvod jsou samozřejmostí, ale co dělat když jsou košíčky malé?.

To, že je u nás výběr podprsenek ve velkých velikostech problematický je opravdu tristní, o to se opravdu nepřu. Bohužel i mnohé z velkých velikostí nejsou dobře ušité.
Svého času jsem si nechávala šít podprsenky na zakázku, i to je řešení. Ale naštěstí už se dnes dají slušné podprsenky koupit, jen to chce dobře hledat.
Otázkou je pak samozřejmě cena, ale zase kvalitní materiál a dobré ušití mnohonásobně prodlouží životnost.

Evelyn mě vůbec nejde o to se hádat apod.. Píšu to proto, že ne vždy tak radikální zákrok jako je operace musí být nezbytný.
Ty i tazatelka jste spokojené a o to jde. Na ničem jiném nezáleží.
Na straně druhé jsou i jiné ženy, které tyhle problémy trápí a nejsou ještě ve věku a stavu kdy dojde k nevratnému poškození a mohlo by jim to pomoct.

P.s. nemám nic proti plastickým operacím, když to pomůže. Ale je to zásah a ne vždy nutný, to je celé.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: na zdravotní pojišťovnu - samo pokud máš všechna potřebná doporučení, souhlas revizáka ZP dělá i SANUS Hradec Králové A dobře, při výkonu neposuzují zda zaplatí pojišťovna nebo člověk...je to jejich práce a špatnou si nedovolí

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelyn: ZP nehradí i jiné estetické zákroky, jako např. abdominoplastiku, plast. operaci nosu, operaci očních víček atd

však operaci víček ZP hradí, pokud je to nutné

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pospalena: Ahojík
ptala ses jestli už jsem byla na operaci, bohužel ne ... čekání na další konzultaci a termín se protáhlo,ale už se to blíží 1.4. mám opku.
Co se týče placení tak to mám trochu složitější ani z toho nejsem moc chytrá,ale napíšu ti jak to bylo u mě.
Původně měla být moje operace kýly a rozestupu na pojišovnu a já měla doplácet za odstranění kůže v podbříšku 25 000Kč ( s pobytem na 7dní) to právě, abych nemusela mít jizvu svislou od prsou k pupíku.Jinak by to bylo zdarma. Píšu o fakultce v Ostravě a tam jsem byla na kozultaci v 11. měsíci. Termín opky jsem měla 29.1. jenže ta nemoc a smůla se sešly a lékař, který mě měl operovat už v nemoc. nepracoval. Volala jsem tam tedy jinému opratérovi a domluvili jsme se na další termín konzultace 26.2. Tam mi mudr sdělil, že od nového roku pojišťovna změnila podmínky proplácení a že by mě operace vyšla podstatně dráž, že už se do 25 000 nevlezu. Pro mě jsou finance taky dost podstatné. Nabídl mi ale vzhledem k tomu, že mám kolem toho takové patálie a táhne se to tak dlouho, operaci na jiné klinice kde také operuje a to v Havířově a tam mě bude stát operace 23 000 s tím, že dvě noci pobytu a domů.
Každá klinika a každá nemocnice má určitě jiné podmínky,ale myslím si, že co se týče proplácení pojišťoven mělo by to být všude stejné. Rozdíl v cenách bude spíš za pobyt, anestezii, prádlo ... atd.
Zaslechla jsem informaci, že loni proplácely pojišťovny lékařům 50% za provedenou operaci a nyní jen 30%. Tak z toho důvodu si myslím, že to zdražení. Píšu o operacích, které byli částečně hrazeny pojišťovnou.
Zkus zabrouzdat po netu a na některé kliniky poslat foto bříška a vznést dotaz a lékaři jsou ochotni podle toho říct jaký způsob operace a úhrady je možný.
Tak hodně štěstí ....

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Pety11: co se týče proplácení pojišťoven mělo by to být všude stejné.

Jenže každé zdravotnické zařízení, které má s pojišťovnou smlouvu na provádění vlastně jakýchkoliv výkonů, má určitý limit, který pojišťovna proplatí. Ze strany zdrav. zařízení může tedy být v hraničních případech tlak na samoplátecké výkony. Tam mají jistotu, že dostanou zaplaceno, a navíc hned.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Sanus H.K. dělá na pojišťovnu jenom zmenšení prsou, abdominoplastku ne, byla jsem tam na ní a operaci jsem si platila.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Evelyn:
Je to docela dobře možné. Můžou mít s pojišťovnami sjednané jen určité výkony. No a pak také může záležet na tom, u které pojišťovny je pacient pojištěn. Tohle není akutní péče, kterou musí poskytnout kdekoliv, kde jsou daný výkon kompetentní provádět.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na tara123: Ano, oni mají smlouvu s pojišťovnami na prsa, na břicha bohužel ne, to jsem si musela zaplatit přestože jsem měla kýlu přes 2/3 břicha, nicméně vůbec nelituji, pan doktor Kloud je výborný.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Evelyn: na břicha bohužel ne, to jsem si musela zaplatit přestože jsem měla kýlu přes 2/3 břicha

To je pak na pacientovi, jaké má priority a finanční možnosti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené