Ahoj, potřebovala bych od vás nějaké tipy jak se prokousat cvičením na reading comprehension multiple choice. Já ten text umím přečíst, rozumím mu, ale jak dostanu ty čtyři možnosti, tak najednou mi připadá, že se tam hodí víc věcí a pak to dám špatně. Jde o úroveň C1. Děkuju za odpovědi.

Reaguji na morrighan:
Já si vždycky vyřadím ty možnosti, které v dané části textu 100% nejsou, prostě vyřazovací metoda. Např. u CAE spoustu věcí v textu jenom naznačují, ale neřeknou přímo, snaží se lidi zmást, ale to se nesmíš nechat. Lepší možnost asi není.

Reaguji na Kajess:
Děkuju, já jsem právě vždycky hrozně zmatená xD Připadá mi, že se tam hodí víc věcí...

arrow
Neprodává v Bazaru

Jaký materiály?

Jako z čeho jsou ty texty?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na morrighan: Ano

arrow
Neprodává v Bazaru

Jinak já teď připravuju studenty na zkoušku TOEFL a SAT a tam je v sekci reading vždycky článek rozdělený na odstavce a k tomu jsou příslušné otázky, tak jak pak půjdou v tom testu za sebou. Na konci každého článku je pak klíč, kde jsou správné odpovědi a vysvětlení, proč nemůžou být další odpovědi správné. Vzhledem k tomu, že se to pořád opakuje, tak se dají ty jejich strategie naučit. Občas je ale zapotřebí zdravý rozum. Principem je to podobný jako naše SCIO testy v ČJ. Někdo to v tom vidí, někdo ne i když česky umí.

Reaguji na VeronikaEma:

Jako zdroj mám příručku na přijímačky na anglistiku a amerikanistiku na UK, vysvětlivky tam nejsou. ALE co jsem vypozorovala, tak se to dá tak nějak "naučit", těch textů je tam víc a s každým to jde líp, takže asi prostě procvičovat. Jasně ten zdravý rozum tam je hlavní.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené