arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, mám velkou prosbu! Je mi 23 let, nikdy ani v pubertě jsem netrpěla na akné a celkově problémy s pletí. Do mých 20 jsem brala antikoncepci, ale tu už teď třetím rokem neberu. Po vysazení se mi trochu pleť zhoršila, ale čekala jsem to horší. Před zhruba měsícem mi na kožním diagnostikovali růžovku / rosaceu. Ale také v pohodě, mám jí mírnou (občas více červené tváře), jinak jakmile jsem se to dozvěděla, změnila jsem životosprávu. A proč to píšu.. Přikládám fotky, jak se mi během 2 dnů šíleně zhoršila pleť! Takhle ošklivou pleť jsem v životě neměla! Vůbec nevím, jestli je to klasické akné, protože jsem ho nikdy neměla a najednou tohle. Zkusila jsem nepoužívat žádnou kosmetiku a nic. Jen abych uvedla, jak už se o sebe měsíc starám - denně vypiju cca 2 litry přefiltrované vody, výrazně jsem omezila mléčné výrobky, téměř úplně vysadila lepek, jím hodně zeleniny, snažím se kupovat bio potraviny, cvičím jógu, obličej si kvůli té růžovce oplachuju balenou vodou, používám kosmetiku La roche - posay.. No zkrátka netuším, proč mám na pleti to co mám. Začalo to takovou jakoby krupičkou na čele, takové mini pupínky, které šli hezky vymáčknout a druhý den kdy jsem zkusila na noc nedat krém, kdyby to náhodou bylo tím, se mi to objevilo už i na bradě, nose..prostě skoro všude. Je to na vrchu toho pupínku jakoby bílý, ale ne jako úplně klasický pupínek, ale jde to velmi snadno odstranit.. Budu ráda za jakékoli postřehy a rady. Nemyslím si, že jsem najela na nějaký detox, aby jsem se takhle čistila, jen prostě jim zdravěji a víc piju..
Moc vám děkuji za jakýkoli komentář!

arrow
profile_image
Daisy1
od 28. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemačkej si to, zbytečně si to rozneseš ještě víc. Ještě pořád se tvoje ple´t může čistit po antikoncepci. Dělá ti nějaké jídlo problém? Chodíš každý den na velkou? Netrpíš průjmy nebo zácpou? Chodíš ke kosmetičce? Jak si se stravovala předtím? Spousta věcí s tim souvisí.

arrow
profile_image
skarma007
od 7. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

může to být hormonálními změnami, doporučuji www.patentnimedicina.cz a tam si vyber dle potíží, mě hrozně pomohl nápoj nebeské víly na rozházené hormony po antiko, nic jiného mi nezabralo

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Daisy1:
No já HA vysadila skoro před 3 lety, po pár týdnech se mi dost pleť zhoršila, měla jsem pupínky i na zádech a trvalo to pár měsíců, než se to dalo do kupy, ale už 2 roky právě dobrý, tak mi nepřijde, že je to z toho.. :/ Měla jsem od minulého čtvrtka do pondělí (na 5 dní) Prednison (kortikoidy), což jsou hormony, tak nevím, jestli by to mohlo být i tím.. :/
Já mám několik let problémy s trávením (pořád nafouklé břicho, často bolí, občas zácpa), ale vyšetřená jsem opravdu důkladně horem dolem, laboratoř, sono.. Takže prý asi dráždivý tračník.. Zkusila jsem určité potraviny vynechat, co by mohly vadit a stejně žádná extra změna, jen bez toho lepku je mi trochu lépe.
Denně na záchod chodím, spíš bych to popsala občas jako mírnější zácpu, ale denně chodím 1x.
Na kosmetice jsem nikdy nebyla.
Právě že předtím jsem se stravovala hůř - hodně bílé mouky a spousty mléčných výrobků, málo jsem pila, často čokoláda, občas smažené.. A přesto jsem měla pleť fakt dobrou, proto to nechápu. Ale není to právě ani poprvé, co se snažím přejít na zdravější stravu a nikdy problém nebyl..

Reaguji na skarma007:
Tak to se podívám, děkuji za tip.

arrow
profile_image
JanaVrtkuva
od 7. 5. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

U mě se to taktéž zlepšilo když jsem přešla na zdravější stravu, sice to trvalo půl rok, ale nyní s akné nemám žádné problémy.

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na JanaVrtkuva:
Jakože nejdřív bylo zhoršení pleti a potom zlepšení? Já jsem zatím ve fázi děsného zhoršení a to jsem ani neudělala žádné radikální změny.

Nemazala ses kortikoidama? Mně něco podobného vylezlo po Triamcinolonu

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, mně to přijde spíš jako nějaká vyrážka, že to má na vrchu spíš jakoby vodnatou čepičku, než bílou hnisavou( jako klasický akne). A jestli si najela takový očistný program jak píšeš, tak mi to celkem sedí. Já vždycky když mám " prasečí" období( alias žeru co chci a kdy chci) tak mám pleť totalně dokonalou, a jakmile začnu hubnout a jíst jak píšeš ( ukázkově) tak jí mám jak puberťačka, fakt děsnou. Tělo se čistí a trvá mu než všechen " bordel" ze sebe odstraní. Chce to vydržet a kdyby to trvalo třeba víc než měsíc , v takovýdle těžký formě jako na obrazkach, tak bych zašla na dermatologii.Jo a ještě se mi ,a asi všem ženským co znám ,vždy pleť rapidně zhorší před menstruací

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Staysy:
Nemazala, jen Eucerinem Anti-rose, složení právě super, vyloženě na hodně citlivou alergickou pleť. Ale brala jsem od minulého čtvrtka do minulého pondělí (5 dní) Prednison - kortikoidy a začala jsem na docela vysoké dávce, tak jestli třeba z toho.. :/

Reaguji na askim:
No hlavně na tom čele ta krupička, tak to je takové spíš plněné vodou, ale ne zase úplně čirou, je to do bíla zbarvené, něco mezi vodou a tím, co je v klasickém pupínku.. Já právě myslela, že alergická vyrážka je spíš jako od kopřivy a že to svědí nebo je to horký a nejde vymáčknout právě..
To je pěkně nefér co?
Právě, že dostat to nám až za pár dní a pupínků má pár vždy tak 2 dny před a během a nikdy ne tolik teda.
Mám asi i 5 pupínků na hrudníku, ty už jsou větší a červenější a taky je tam to bílé, tak mi to taky nepřijde jako alergie..

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji BlueRose: Měla jsem od minulého čtvrtka do pondělí (na 5 dní) Prednison (kortikoidy)

No a jsme doma, to bude tím .

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela18:
Takže myslíš, že i když to jsou jiné hormony než třeba v antikoncepci, tak i tak to může udělat takovou paseku na obličeji?

Nemáš od La roche krém rosalia ar intense? Jestli ano, vysaď ho. Je to aknétvořič Jinak to můžou být i ty kortikoidy. Celkově máš dost zanešenou pleť, takže možná ještě znovu projet kosmetiku. Mi se taková podobná šílenost udělala po tom krému od la roche.

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na beautyholic:
Od La roche mám zatím jen sprchový gel, balzám na rty a deo roll-on. Na obličej používám od Eucerinu Anti-redness, taky přímo na růžovku, ten mi dělá dobře na tu pleť a na noc už nedávám těch pár dní nic radši. Pleť už je lepší, asi to byly fakt ty kortikoidy, ale úplně bezchybnou pleť určitě nemám. :/
Nicméně mi kamarádka doporučila kosmetiku Mary Kay, že je dobrá jejich řada i na tu růžovku a problematickou pleť, tak zkusím a uvidíme, byla bych ráda,kdybych si našla kosmetiku, od které by mi sedělo všechno.

Reaguji na BlueRose:
Mary Kay je lepší Avon, raději si zkoukni Payot, Sothys nebo Phyris.

arrow
profile_image
BlueRose
od 2. 3. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na beautyholic:
Ono ty názory jsou fakt různý, někdo si nemůže vynachválit tu Mary Kay, někdo na ní nadává nebo říká, že to není žádný zázrak.. Asi je to hodně individuální, každému sedí něco jiného, tak budu muset zkoušet. :/

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené