arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Otcové, kteří mají 10 000 Kč, když budou dávat 25%, tak nebudou mít ani jídlo nebo bydlení, o cigárech a dovolené si můžou nechat jen zdát.

Cituji haana: A myslím, že případ, který popisuješ ty, nikdy nenastane, protože člověk musí mít nějaké životní minimum a prostě snad i v zákoně je nějak stanoveno, že určitě otce nenechají bez peněz tak, aby nemohl platit svoje životní náklady...navíc, když na to nemá, tak si nemá dělat děti.

Vím, že takový případ může nastat. Proč by nemohl? Minimální mzda je 8000 hrubého.Co otec, který příjde o práci a skončí mu podpora? Nebo dostane ze zdravotních důvodů částečný invalidní důchod apod?

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Miinka: Otcové, kteří mají 10 000 Kč, když budou dávat 25%, tak nebudou mít ani jídlo nebo bydlení, o cigárech a dovolené si můžou nechat jen zdát.

A co matka, která se o dítě stará , nemá třeba ani těch 10000 . To dítě jí stojí o dost víc , než jsou ty alimenty .Kdyby měl u sebe dítě otec, tak se mu to sakra prodraží.
Někteří dávají takový směšný alimenty, že to dá denně tak na jeden jogurt..

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Připadá mi to celé takové "rozbředlé". "Chytré" hlavy řeší to, jak vylepšit něco, co relativně (!!) funguje. Ti, co platí, budou platit i nadále, byť vyšší alimenty.

To, co s otcem, který neplatí a neplatil, toto tabulkové vylepšení vůbec neřeší. A přitom právě od tohoto problému by se mělo začít a až pak řešit nějaké tabulky.

Proti tabulkám samotným nic nenamítám, částky mi připadají adekvátní, je tam vždycky to rozpětí a nemyslím si, že otec, který bere 10 tisíc, by platil tu nejvyšší sazbu, tj. 25 procent (pro dospělé dítě). Navíc u těch dospělých dětí je to vždycky případ od případu, ona je otázka, do kdy ty alimenty vůbec platit - co je to soustavná příprava na budoucí povolání a co je to doba, než je dítě schopné se samo živit? Dokud studuje bc, mgr nebo phd program?

A když to vezmu ještě z druhé strany, myslím si, že díky tabulkám budou i případy, kde by se výživné snížilo.

Ještě taková věc - to se vypočítává z čistého nebo z hrubého platu?

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tlapka6: To dítě jí stojí o dost víc , než jsou ty alimenty

Jistě, protože poměrnou část musí k částce od otce přidat také matka.

Myslíš, že kdyby zůstali žít spolu, otec by měl 10 tisíc, matka třeba 8 tisíc, že by na dítě padlo víc než 5 nebo 6 tisíc korun? Vždyť by si to nemohli dovolit. Je také potřeba si uvědomit, že pokud se ti dva rozvedou, tak ze stejných platů musí hradit náklady na dvoje ubytování, ne jen na jedno, jak to měli předtím. Pokud předtím byly náklady na bydlení 5 tisíc, teď jsou 10. Ze zbývajících 8mi tisíc musí vyžít tři lidé. Čili se musí uskrovnit všichni tři - otec, matka i dítě.

Existují nějaké propočty statistického úřadu, které říkají, kolik stojí jaké dítě. Myslím, že je to zhruba takto - malé dítě 7 tisíc, velké dítě 9-10 tisíc. Jenže to je průměr. Rodina s podprůměrnými příjmy (což rodina, kde oba vydělávají 10 tisíc nebo méně, bezesporu je), má prostě nižší výdaje na děti. Musí, nic jiného jí nezbývá. Rodina, kde jsou vyšší příjmy, má ty výdaje zase vyšší.

haana

Ty jsi se někdy dostala do situace jednoho nebo druhého? Není to jednoduché ani pro jednoho rodiče. A to, že soudy hodnotí každý případ individuálně není pravda. Pro soudkyni jsou chlapi stejná svoloč. Vůbec se nezajímají o to, jestli ten chlap není nemocný nebo tak. Prostě musíš cálovat a basta. A je úplně jedno kolik vyděláváš. Máš auto na úvěr? Tak ho prodej a plať alimenty. A víc a víc a víc. A žij jako socka, třeba chcípni, hlavně, když si tvoje dítě bude žít nad poměry i přesto, že matka vydělává víc než otec a zvládá to úplně v pohodě. Oni si to totiž se svými jistými vysokými platy vůbec nedokážou představit co je to vyžít z 12.000,-. Taková je dneska realita. Znám to z praxe, jak ze strany rodičů, tak ze strany soudů.

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji klaruskaska: Není to jednoduché ani pro jednoho rodiče.

Aha, to je mi novinka Mně to prijde vždycky hlavně jednoduchý pro toho chlapa. Jak už tu někdo psal dá (pokud teda) měsíčně nějakou většinou směšnou částku, ale o všechno i další nenadálý výdaje se stará matka.
A taky nevím, kde je spravedlnost, když mojí kamarádce chtěl otec se svým 150 tisícovým platem dávat měsíčně 500,- na dítě. Nakonec mu soud nařídil 7 000 ale to je taky docela výsměch.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji haana: podle mě je na tom ten otec stejně vždycky líp než matka...matka se musí starat a musí platit všechny nenadálé výdaje, zato otec má každý měsíc částku jistou a dnešní alimenty nejsou vysoké

Víš co, ono jak kde. Existují otcové, kteří si jezdí na dovolenou do zahraničí a kupují si nová kola a lyže a staví domy a děti z prvního manželství akorát tak ostrouhají, protože jejich matka nemá ani na rohlíky. Existují otcové, kteří si s novou partnerkou nedovolí dovolenou v zimě na horách, protože jejich ex jezdí s dítětem z prvního manželství v létě k moři a v zimě do Alp na hory. Že jede dítě - v pohodě. Že jede matka a otec nemůže, protože platí vysoké alimenty? Nikoho to nezajímá. Oboje z osobní zkušenosti.

Cituji klaruskaska: Máš auto na úvěr? Tak ho prodej a plať alimenty. A víc a víc a víc. A žij jako socka, třeba chcípni

Tak to holt chodí. Zájem dítěte je nad zájmem rodiče. Tj. rodič si nemůže pořídit auto na leasing, protože pokud má na to, aby měsíčně platil 5 tisíc leasingovce, pak má i na to, aby platil o těch 5 tisíc víc dítěti. Totéž s hypotékou. Otec platí hypotéku? Nezájem. Pokud má na to, aby platil měsíčně 8 tisíc hypoteční bance, pak má na to, aby těch 8 tisíc poslal dítěti, protože dítě stojí nad hypotékou. Blbé je, když otec třeba nechal byt manželce a tím pádem nemá kde bydlet. Ono to má logiku, že je zájem dítěte nad hypotékou (protože takhle by si mohl vyčůraný otec nabrat pět půjček a na dítě by prostě nezbylo), ale blbé je, že pokud chce otec slušně žít ve svém i poctivě platit na dítě, ale má ex prudící blbku, tak prostě buď bude žít buď jako nuzák nebo nějak ošulí příjmy.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jabima: Mně to prijde vždycky hlavně jednoduchý pro toho chlapa.

Hlavně hoďme všechny do jednoho pytle, to je opravdu nejlepší přístup. Mně to teda jednoduchý nepřijde, když otec s novou rodinou žije od měsíce k měsíci, zatímco dítě s maminkou si jezdí po dovolených v ČR a v zahraničí co dva měsíce. Hlavně, že se má dítě podílet na životní úrovni obou rodičů. No, tak někde má dítě tu životní úroveň vyšší než otec. To je fakt nesmírně jednoduchý.

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji laala: Hlavně hoďme všechny do jednoho pytle, to je opravdu nejlepší přístup.

Jo bohužel to tak většinou je, a znám hodně nepovedenejch manželství a nikdy jsem se nesetkala s tím, že by otec nedělal problémy co se týče alimentů. Vždycky buď neplatil vůbec nebo úplně směšný částky.

Cituji laala: Mně to teda jednoduchý nepřijde, když otec s novou rodinou žije od měsíce k měsíci

Chudáček malej Tak si nemá dělat děti, když se o ně potom nechce starat nebo teda spíš 'jen' platit.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jabima

Úžasný, nezaujatý a neutrální přístup

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jabima: Mně to prijde vždycky hlavně jednoduchý pro toho chlapa

Haha, naše situace - biologická matka odešla od dcery, když jí bylo 6 měsíců, nedala najevo, zda se chce nebo nechce někdy vrátit. Aby neměla problémy, můj manžel (otec dítěte) nikde nic nehlásil, musel se starat sám o mimčo a vydělávat (RD šel matce). Když to začal řešit v dceřině 1 roce, tak mu na socce řekli, že dítě (zvlášť takhle malé) patří matce. Prý jí má vyhledat a dítě jí narvat. No musel si poradit sám.
Když byly malé 2 roky, poznali jsme se a začali spolu žít.
Když bylo holce 5 let, její biologická matka se najednou objevila, ne kvůli dceři, ale manželovi se začalo dařit v podnikání. Začala nám vyhrožovat, že o dceru bude u soudu bojovat, bude tvrdit, že jí dceru vzal a že jí mlátil. Začala z nás tahat peníze tím stylem, že si naúčtovala 1000 Kč za každé kilo, které v těhu přibrala (byla jak koule, takže nás to vyšlo pěkně draho), další peníze si naúčtovala za každou hodinu porodu....Nejdřív jsme se jí vysmáli, ale právník nás upozornil na to, jak to chodí v našem soudním systému - matka je vždy svatá a otec grázl, kterému je potřeba dítě odebrat, takže nám doporučil platit, ale hotovostně. Nechci ani počítat na kolik nás to vyšlo, naštěstí matka přišla alespoň trošku k rozumu a nechala nás (doufám, že na vždy) být.

Takže vážně to není tak jednoduchý, jak si představuješ.

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji laala: Úžasný, nezaujatý a neutrální přístup

No hlavně že ty nejsi vůbec zaujata

Cituji Miinka: Takže vážně to není tak jednoduchý, jak si představuješ.

Tak já si to rozhodně jednoduchý nepředstavuju jen jsem psala o tom, že jsem ještě nezažila, aby byl ten 'chudak' chlap a že by chlap neutek. A hlavně samozřrejmě se najdou vyjimky kdy se nepovede matka a děla třeba to, o čem píšeš, ale to jsou fest vyjimky.
A hlavne obdivuju chlapy (i dyz co je nam tom obdivuhodnyho dyz pro zenskou je to vetsinou samozrejmost), když se sám stara o rodinu v případě kdy se matka nepovede, umře nebo podobný případy.

ale blbé je, že pokud chce otec slušně žít ve svém i poctivě platit na dítě, ale má ex prudící blbku, tak prostě buď bude žít buď jako nuzák nebo nějak ošulí příjmy.

Tak přesně tohle znám. Manža se placení alimentů bývalé nevyhýbá, ona je na tom co se týče peněz líp než my, ale přesně prudí, protože se dozvěděla, že jsme se vzali a u soudkyně ze sebe udělala děsnou chudinku a manži se soudkyně neptala, jestli nemáme třeba zvýšené výdaje za léky, prostě se s ním vůbec nebavila. Ale otec má přece taky právo na normální život. Tak kde je potom spravedlnost? Prostě ti soudci si to nedokáží představit se svými platy a právě proto vymysleli 25% z platu.

haana

Asi žiješ v jiných poměrech. Já se s tím setkávám denně v práci.

arrow
profile_image
jabima
od 2. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji klaruskaska: Asi žiješ v jiných poměrech

V jiných poměrech nás potom žije asi víc. Ale neříkám, že takový případy, kdy je ten otec ten zodpovědnej a vlastne 'lepší' nejsou, ale tak sama asi uznáš, že rozhodně je to častější opačně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené