Všichni kdo máte či jen milujete a nebo se jen chcete dozvědět něco o tomhle úžasném plemenu rychle sem
Já mám zlatou stafordici Zaru,14.8. má rok Je to sice divoch,ale nevyměnila bych. Kdo si jendou tohle plemeno oblíbí,už ho neopustí.

Mal_Doran Ahojky, já mám doma 3 týdny štěně kříženečka amerického staforda a ovčáka, je srstí podobný ovčákovi a tlamou, ale ten čumák má kratší a je nádhernej, i když tedy stafordi jako takoví se mi moc vzhledově nelíbí, čím se Tě nechci dotknout, ale v té kombinaci, jak ho máme my, je sladkej, lidi se z něj můžou zbláznit...spíš se mi jedná o povahu...jaké máš zkušenosti a ráda bych se optala, jestli je riziko, že kříženec bude mít jiné, horší vlastnosti??

No to ti přeji hodně štěstí při výchově! Je to docela makačka jak se stafordem tak s ovčákem obzvlášť. Jiné vlastnosti lišících se od koho? Jestli bude mít lepší nebo "horší" vlastnosti ti říct nemůžu. Může být paličák po stafordovi a rychle zapomínat povely po ovčákovi. To nikdy nevíš,ale zaručené je jen jedno. Když se mu budeš věnovat tak z něj bude úžasnej pejsek.

Mal_Doran To víš, s výchovou teprve začínáme a zatím nevíme, jak se to vyvine..přijde mi někdy umíněný a to, že zapomíná povely, to by taky na něj sedělo...ale je malý, budou mu dva měsíce přišel k nám brzo, ale je to lepší a lepší, poslouchá na ke mně, ale ne vždy se mu chce, zůstaň taky už trochu umí, ale platí to jen, pokud nezajdu za roh, to hned maže za mnou...trochu kouše a já říkám fuj a někdy poslechne, jindy musím napomenout víckrát, někdy ho povalím na bok a zavelím a držím ho na zemi, někdy jenom ho posadím a hladím ho, aby zůstal a nestartoval po běhajícíh dětech, zejména romských, na ty prý má alergii...řekla bych, že se mu věnujeme hodně, ani není jiná možnost, stále jsme mu v patách, pokud tedy nespí, což si vždy oddychnu, pořád si hrajeme a nebo si hraje - pere se - s naším kocourem...spíš by mne zajímalo, jak jsi na svoji Zaru - krásné jméno - vlastně šla, jak se učí pejsek poslušnosti??..hodně o tom čtu, ale jsem laik...náš pejsek se jmenuje Zac...

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Natýska

Ahoj , nemám přímou osobní zkušenost s ovčákama ani stafordama, ale s dříve deprivovaným problematickým a hyperaktivním velkým psem (křížencem Novofundlanďana). Koupila jsem ho jako ani ne měsíc starý štěně v hospodě. Měl jít na pekáč... Teď je mu 15,5 ...

Pokud je to jen trochu v tvých možnostech, moc doporučuju navštěvovat nějakou psí školku s dobrými referencemi.

Puberta bývá náročná i u pejsků. Můj pes je závislák a mazel, nicméně když mu narostly fousy a koule, taky na mě zkusil, že šéfem bude on.
Bohužel tenkrát nebyl v blízkosti žádný slušný cvičák a jediné co mi v jednom poradili, byl ostnáč a el. obojek – což jsem obojí zamítla, protože jsem byla toho názoru, že by to psychiku deprivovaného týraného psa dorazilo úplně. Takže jsem si musela poradit sama a s pomocí zkušenějších pejskařů... Teď je ale mnohem víc možností, kam se psama chodit a člověk pak nepostupuje systémem pokus-omyl, který se v tomto případě zvlášť nevyplácí.

Zrovna teď moje známá dává dohromady 9 měsíců starou pitbullku, kterou její majitelka zanedbala, což mělo za následek, že psí holka si v pubertě začala "otvírat zobák" a razantně se pokoušela ošéfovat rodinu (to do různé míry zkusí většina psů).
Majitelé to začali řešit řevem a mlácením, což situaci jen zhoršilo a tak ji chtěli nechat utratit ... Naštěstí soudný vet fenku vzal k sobě a našel možnost jak to řešit. Fenka není zlá, naopak... musí se jen srovnat a co mám nejnovější info, tak dělá obrovské pokroky.

Mal_Doran
moc se omlouvám, už ti nebudu zaplácávat téma o stafordech, jen jsem to chtěla Natýsce napsat, protože to považuju za hodně důležitý...

toni díky moc, o cvičáku taky uvažujeme..náš pes jinak je celkem přítulný, jde ke každému a všichni se s s ním muckají a nechají si okusovat uši...on honí děti, že si chce hrát, ale ony, jak lítají z místa na místo, tak Zac se přidá a to jsou mety, jinak jde krok sun krok, ale to je kadet, jak jde o honičku, jenže pak skáče a tu se zakousne do tepláčků, to chytne zubama ponožku a děti ječí a já ho krotím, zatím si dá říct...docela hned pochopil, že když už dvakrát počural postel, že ho tam již nevezmu, ukážu mu na zem, tady je místo, dvakrát kníkne, ale lehne a spí...bála jsem se, že to bude horší, že bude otravovat, až mně zlomí, ale neeee - jsem překvapená...odebírám mu jídlo, abych věděla, co bude dělat a pohoda...včera ležel pod postelí a koukala mu hlava, tak jsem si taky lehla proti němu, zas se snažil okusovat, a on zavrčel, když jsem ho kárala, tak jsem řekla, tady si vyskakovat nebudeš a zalezl, vrčení na mně tedy trpět nehodlám...musím tvrdě na něj, mám už nějaké rady od majitele brazilské fily a taky z ní udělali gaučáka...ráda bych nic nepokazila, opravdu se snažím a všichni doma taky...jak říkám, lidi ho milujou a každý si s ním chce hrát - musela jsem přerušit psaní, pes se probudil, takže jídlo, hra a venčení a už se zase rvou s kocourem, ale tomu se to snad i líbí, normálně ty bitky vyhledává, konečně má zábavu...zrovna jak jsme byli venku, tak ho chtěl pohladit cikán, pes se bál, začal kníkat a zdrhnul - ta alergie asi fakt má něco do sebe...máš naprostou pravdou, že omyl pokus asi bude na škodu, jenže na začátku se tomu dá těžko vyhnout...třeba už jsem chybu udělala a nevím o tom

arrow
profile_image
toni
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Natýska: máš naprostou pravdou, že omyl pokus asi bude na škodu, jenže na začátku se tomu dá těžko vyhnout...třeba už jsem chybu udělala a nevím o tom

no to já právě znám ze své zkušenosti... ... ale neboj, máš jěště psí batole a myslím, že s tvým zodpovědným a láskyplným přístupem moc chyb nenasekáš .
Je i dost knih na téma socializace, výchovy, výcviku a ovladatelnosti, ale přesto myslím, že dobrý cvičák je lepší, protože zkušenej cvičitel dokáže rozeznat příčinu nežádoucího chování a přizpůsobit tomu i způsob výcviku. Tj. na malýho nerváka se musí trochu jinak než na dominantního atd... Navíc tam je ve společnosti jiných psů, tak se naučí i chovat mezi nimi... což je hodně důležité a pomůže to předejít budoucím konfliktům. Držím vám moc palce, a věřím, že pejsek u vás bude šťastnej a bude vám dělat radost

toni děkuji moc...kdyby se nám to povedlo, opravdu bych si pískala...lidi okolo mně mají stafordy, prý jsou v poho, jen třeba vrčí, když si je chce hladit někdo cizí...cvičák tu nás myslím je, nevím, kdy je vhodné začít chodit, ale najdu to na netu

Natýska
Jak jsem na to šla? Opakovat opakovat opakovat. Taky mi to trvalo dlouho než jsem se naučila správni učit osvědčilo se mi tak 10 min cvičit a 5 min hrát a tak opakovat. Ale pejska to stejnak i přesto může přestat bavit A furt jsem jen chválila a chválila. Ikdyž nebylo na100% provedeno. Chybu jsem udělala v tom,že jsem jí někdy natřískala rukou a teď se bojí už předem no. Ale něKdy to prostě nešlo jinak....Ale jak se říká..starého psa novým trikům nenaučís-naučíš,ale hůř a je to o trpělivosti,takže štěňátko zbytečně neuč a furt opakuj a opakuj a hlavně - ODMĚŇUJ.Přeji trpělivost,protože jestli má stafordí tvrdohlavost tak si "užiješ". Zarinka ale byla hodně hodná a rychle učenlivá. Ale na ke mě chodí jak zpomalený film.

Natýska
Hele s vrčením. Zara v životě nezačala a ani nevrčalo po psovi zato oni po ní řvou furt. A s lidmy to je tak.: nech hladit cizími lidmi a říkej hodná(když bude ) když bude chtít mazlit se řekni buď nesmíš nebo můžes jak bude chtít ty. Ten pes si musí zvyknout. Neměl by vrčet po kolemjdoucích. Ale je to na tobě určitě. Zaza je na lidi hodně hodná ale když se pod okny šoustne tak štěká jak nějaký zabiják

Ahoj,můj bratr má 6letého staf.teriéra Bafa.Je černý a mezi nosem bílý,bílou mapu na hrudi,částečně na packách a konec ocasu.Je to miláček celé rodiny.Je úžasnej pošlu fotky až najdu.

vanilinka
jj určo pošli. Oni jsou strašná sluníčka a hlavně v rodině

Ahoj,tak to je náš milovanej Bafíček.

arrow
profile_image
oskarovaa
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Staford je prima pes, klidný, vhodný k i k menším dětem, protože si dá hodně líbit (má nízký práh bolestivosti). Ovšem samozřejmě bych nenechala malé dítě se stafordem samotné, ale to se týká všech plemen, takže spíš napíšu, že bych nenechala maličké dítě se žádným psem samotné.
Já mám staforda řadu let a napíšu jeho klady a zápory. Berte to s rezervou, svého psa mám ráda, ale vidím i zápory plemene.
Zápor - je dost tuhý a výcvik je dost náročný (jistě záleží na konkrétním psovi, některý je chápavý, jiný méně, ale obecně staford není žádný německý ovčák). Ale naučí se, jen to chce víc trpělivosti a taky důslednost.
- V psí pubertě se na vás může začít vymezovat, zkoušet, na jaké místo ve smečce by se mohl probojovat - to zkusí každý pes, ale on je rozdíl, jestli na vás vrčí váš jezevčík anebo váš staford Já to řešila tak, že jsem mu namísto tahanic dala povel K noze, Sedni, Lehni a párkrát dokola, tím jsem mu ujasnila, že poslouchat bude on a ne já. Nelze se pouštět do žádných soubojů, to byste nevyhrály. Ale ukázat mu jeho místo ve smečce jinak - vzít mu žrádlo a půl dne mu nedat nažrat; důsledně jít první do dveří a psa vždy rázně odstrčit za sebe; dát mu nažrat, až se všichni navečeříte, aby věděl, že velíte vy atd. na to jsou příručky..
- Obecně stafordi byli cvičeni na psí zápasy, takže se vám v dospělosti (tak po třetím roce) může začít rvát, a spíš začne než že ne - no košík to bude jistit.

Klady!! - staford rád spí a dlouho spí, takže můj mě nikdy neotravuje, dokud nevstanu a myslím, že to platí pro plemeno obecně, alespoň to byl jeden z důvodů, proč jsem si ho vybrala
- staford prakticky neštěká, štěke tu a tam, ráno, když ho pustím na zahradu, tak chvilku bafá, ale jen tak dvakrát třikrát. Tak může být třebas celý den v bytě, neotravuje sousedy ňafáním a štěkotem, a taky celý den v klidu prospí.
- stafordi jsou odolní a celkem moc nestonají (opět píšu obecně, třebas váš je zrovna pořád nemocný), jen špatně snášejí vedro, protože nemají termoregulaci jako dlouhosrstí psi. Takže vodu sebou a případně polévat.
- Je to dobrý parťák pro ženu na cestách, nikdo si na člověka nic nezkusí.

A k tomu je to miláček rodiny a má široké, laskavé srdce. Je to naše třetí dítě, v jistém směru. Ale do postele nesmí, to jsem si nezavedla z hygienických důvodů a taky proto, že nevím, jak bych dospělého staforda z postele vyhodila, kdyby už tam jednou byl Leda vylákat na salámek?

oskarovaa
Popsala jsi to naprosto přesně...každý pes má své klady a zápory,ale neznám plemeno,které je větším miláčkem a které vás bude tak moc milovat jako stafordíci

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené