Ahoj, vím, že tu máte hodně starou konverzaci. Ale já mam 14ti měsíční stafordku, nebo spis "my" máme. Chtěla jsem si ji pořídit já, ale doma jsem poslouchala, jak je to bojovné plemeno, tak jsem si řekla, ze si ji pořídím až budu bydlet zase sama a za dva měsice byla doma mala Dorča. Jenže s ni tolik nejsem, jak bych chtěla(protože už doma nebydlím) a moc se mi nelibí výchova zbytku rodiny. Nikdo ji neokřikne, nezdůrazni co nesmí a taky mi přijde, ze když je "všech", tak ze pak neví, kdo je jejím panem, není to tak?
Například u mých rodičů v rod.baráku (kde žije) stále občas ještě večer nevydrží? To přeci není v roce normální! Přitom já jí měla měsíc teď v bytě a nestalo se mi to ani jednou. Celkově říkají, že mě poslouchá nejvíc.
- Ten měsíc byla hodna, poslouchala, akorát teda kouše co najde, nejvíce papírové pilníky na nehty ale pak i kabely a tak. Nechci ji ublizovat,ale chci ji potrestat,nevite nekdo jak na ni? Okusuje už všechno! Boty, rukavice, brýle, dřevěné schody, dokonce i vykusovala koberec!
- Dale už má docela silu a když ji mam na vodítku (pouštím ji pouze v lese), tak strašně tahá. Nepomáhá nic snad.
-Známí mi říkali, ze na staforda musí byt silná ruka, aby věděl kdo je tu panem, ale pokud ho nemam bit a křičet na něj, tak jak jinak mu to dokázat?
-Občas se nám taky stane, ze když ji pustím a pak ji přivolám a ZROVNA se ji nechce, tak čím víc volám, tak si nejdříve mysli, ze je to hra a pak už vycítí, ze jsem naštvaná a začne přede mnou utíkat(už ví, že bude zle) a pak je to honička třeba na hodinu.
Nemate někdo zkusenosti s těmahle divochama?
Jsem do toho asi z celé rodiny nejvíc zapálená. Na konci měsíce si ji budu brát k sobě na hory a chtěla bych ji trošku cepovat, ale zároveň netrápit. Miluju ji

A ještě něco - sháním celou zimu bundičku nebo něco pěkného teplého na ní. Ale když už náhodou mají něco na délku, tak je to stejně úzké (má přes hrudník 69cm). Nevíte nějakou stránku nebo kde sehnat oblečky na stafordy?

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zanedbaná socializace a základní výchova
Kde tedy bude pes bydlet, ty si ji na hory jen půjčuješ a pak jí vrátíš? Ví pes kdo je jeho pán, a pokud jsi to ty tak proč ji nemáš pořád u sebe. Ty si představuješ, že ji jednou za čas budeš "cepovat" a ona pak bude u rodičů poslouchat do té doby než si na ní uděláš zase čas.
V roce se počůrává, neumí chodit na vodítku, nemá přivolání a kouše co najde ?

Pokud s tím chceš OPRAVDU něco udělat, vezmi čubu, jdi někam na cvičák a nech si poradit od odborníka!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené