arrow
profile_image
Skladatelka
od 27. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, dobrý den, prosím o jakýkoliv názor, radu... Čas na osobní život mi vrásky nedělá, ale spíš - je možné skloubit přednášky a tak?
1) je možné zároveň studovat Skladbu na AMU (v Praze) a k tomu kombinovaně Psychologii na Masarykově U. v Brně... ?
2) je možné studovat zároveň všeobecné lékařství na 1. LF v Praze a skladbu na AMU - oboje prezenčně (!) ... ?
Děkuji za pomoc!!

Já osobní zkušenost tedy nemám, ale moc reálně to nevidím Konkrétně ta první varianta se mi zdá hodně nereálná. I kdyby se to stíhat dalo, neustále pendlovat mezi Prahou a Brnem by bylo šílený. Co se týče té druhé varianty...záleželo by na hodně faktorech. Co vím, tak umělecké školy mají často povinnou docházku (aspoň některé předměty ano) a i na lékařských fakultách musíš spoustu věcí navštěvovat povinně.
Nemyslím si, že se tu najde někdo, kdo bude mít osobní zkušenost přímo s těmito obory, ale vždycky můžeš vyzkoušet studovat obojí a s jedním skončit

arrow
profile_image
Belgarion
od 26. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobní zkušenost mám se dvěma obory na jedné VŠ (prezenční a kombinovaný, moje spolužačka rok studovala dva prezenční), zprostředkovanou pak se svými studenty, kteří studují dva obory naráz. Postřehy - těžko předem odhadnout, jak budeš stíhat přednášky a semináře, bývá to problém i pokud se jedná o méně náročné obory stejné školy a fakulty. Každý obor má povinné bloky, záleží pak na vyučujícím, jestli je ochoten ti tolerovat třeba jen 50% účast s nějakou prací navíc. Dá se většinou skloubit prezenční obor a kombinovaný, takže jako reálnou bych viděla první variantu. Vždycky můžeš zkusit oba obory a pak se rozhodnout a případně si vybrat. Každopádně dva obory je vždy záhul, nutně to znamená, že se ani jednomu nemůžeš věnovat naplno (obzvlášť, pokud jsou tak rozdílné). V tvém případě to ale může být jiné díky "uměleckému" oboru. Přeju hodně štěstí při výběru!

Reaguji na Skladatelka: Není to sice 1.LF a AMU, ale třeba ti to pomůže - na 2.LF studuje 1 studentka všeobecné lékařství a zároveň DAMU - zde je s ní rozhovor

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené