Chci se naučit pořadně anglicky, neboť ve škole jsem na to spíš kašlala a jsem věčný začatečník. Tak jsem si říkala že by callanova metoda nemusela být špatná. Tak jestli víte o dobrém kurzu kde se vyučuje a je to v Ostravě tak piště. Budu ráda i za zkušenosti s dánou metodou a případně jak si pomoc doma a učit se - typy knižek, co poslouchat beru vše. Dík

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně ty různé metody, jak se naučit jazyk, nikdy moc nevoněly, nejvíce se mi vždy u každého jazyka osvědčilo několik postupů. V začátcích musíš počítat s tím, že budeš sedět nad knížkami a učebnicemi, bylo by fajn, kdyby sis ve svém okolí našla rodilého mluvčího, který by ti s jazykem pomáhal a konverzoval s tebou, poslouchej hudbu v daném jazyce, a snaž se porozumět textu, jakmile nebudeš nějaké slovíčko znát někam si jej napiš (já na taková slovíčka, či slovní spojení měla speciální sešit, kam jsem si je psala), snaž se sledovat filmy či seriály bez dabingu a titulků, ze začátku možná nebudeš vědět o co go, ale postupem času, pokud budeš pilná a trpělivá se to bude posouvat k lepšímu, uvidíš. Jinak co se týče učebnic a sešitů, tak si myslím, že na začátek jsou nejlepší klasické Pojecty, učebnice Headway taky nejsou špatné, dost pomáhá taky [url=helpforenglish.cz]tento [/url]web, kde je vše dobře vysvětleno, a kde jsou různé testy a cvičení.U každého jazyka je důležitá především slovní zásoba, takže slovíčka, slovíčka a zase jen slovíčka, přeji hodně zdaru

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Callanovu metodu neodsuzuju a vím, že má úspěch, nicméně měla by být intenzivní a doplňována každodenním samostudiem nejlépe ve formě poslechu (nejlépe běžné angličtiny, třeba zprávy na bbc) a četby (textu odpovídajícího schopnostech s novou slovní zásobou - první nejlepší zkusit pochopit význam slovíčka z textu a až pak si hledat význam). Osobně mám nejradši techniku Pimsleur, protože je založena na aktivním mluvení z převážné části.

Reaguji na lady.blondie: Mám mnoholeté zkušenosti s doučováním a výukou angličtiny...a vždy je na to nejlépe jít individuálně. Pro někoho jsou to ty knížky na začátek, jiný se zase hned musí ponořit do jazyka. Každý je nějaký a není žádné "tohle fungovalo u mě, tak musí i u tebe".

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Yolanee: Mám mnoholeté zkušenosti s doučováním a výukou angličtiny.

Pokud tomu tak je, tak sama dobře víš, že bez poznámek a učebnic to v začátcích prostě nejde

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lady.blondie: Opravdu záleží na člověku. Někomu ty poznámky pomáhají...ale někdo si je prostě nenapíše, nebo na ně zapomene, nebo mu nic neřeknou.

100 lidí, 100 chutí, 100 přístupů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené