arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám takový problém a snad nebudu jediná kdo ho má.Jde o to, že jsem tak na úrovni intermediate a nevím čím to je, ale když mám mluvit, vytvářím si tak hrozně složitý věty který bych chtěla říct, že je samozřejmě říct neumím a tím většinou končí má konverzace. Ve filmech a v knihách vidím samé složité věty a i já sama se snažím složité věty vytvářet, ale bohužel toho nejsem schopná. Ráda bych mluvila úplně tou nejjednodušší angličtinou s žádnými složitostmi a pak třeba se postupně vypracovávat, ale ač to zní směšně, nevím jak tyto jednoduché věty tvořit. Nevím jestli mám malou slovní zásobu, nebo jestli mám místo čtení originálů radši začít číst knížky elementary (i když třeba Harryho Pottera v originále ovládám), ale abych viděla ty jednoduché věty a třeba pak budu schopná myslet jednodušší angličtinou. Prosím o radu na moji zapeklitou situaci.

arrow
profile_image
naapuri
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím teda, jestli se ve filmech používá tolik složitých vět...řekla bych, že spíš naopak, ale ono taky záleží na typu filmu.
Tak by to možná chtělo koupit nějakou dětskou knížku nebo takový ten slovník se základními frázemi.

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám to tak samo. Řekla bych, že anglicky umím hodně dobře, ale jakmile mám utvořit složitější a třeba delší větu, je to konec..
Na filmy se nekoukám, ale vím, že holky radily, že na angličtinu je dobrý třeba Sex ve městě a Zoufalky

Tak já čtu knížky pro děti - Pohádky a Hledá se Nemo např.,potom angl. časopisy pro ženy a dívám se na jednoduché filmy a seriály - Beverly Hills ,z filmu teď třeba Crossroads s Britney nebo Wrestlera.Tam teda složité věty fakt nejsou.Já se jim vyhýbám,chci mluvit jednoduše a snažím se to trénovat.
Hodně štěstí!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené