arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, našla jsem mnoho diskuzí o au-pair v Anglii, v Irsku, na Novém Zélandu, ale o Itálii nic, proto zakládám tuto diskuzi a doufám, že některá z vás má zkušenosti či pomůže svým názorem.

Letos jsem odmaturovala a nevím, co dál. Mám podané dvě přihlášky na UPCE, oba obory - angličtina. Bohužel šance na úspěch je malá, a jak říkám, lepší než jít na školu, která by mě nebavila je nejít nikam a zkusit to další rok. Proto jsem se začala poohlížet po něčem, co bych dělala před přijímačkama příští rok. Našla jsem si práci průvodkyně v muzeu, ale to je bohužel jen do konce října, takže, co v listopadu?

Vzhledem k tomu, že chci studovat jazyk, mě napadla au-pair. Hledala jsem a hledala, až jsem na stránkách Student agency našla, že se dá jet s angličtinou i do Itálie, kterou prostě miluji. Podmínkou je minimální znalost italštiny, ale to bych se něco díky všem těm učebnicím pro samouky do listopadu naučila, jde pouze o mluvení na malé děti.

Myslíte si, že tato zkušenost by pro mě byla přínosem i když se nejdná o Anglii, kde bych aj používala každý den daleko intenzivněji? Šly byste do toho nebo sázely na jistotu VB?

arrow
profile_image
LadySephira
od 7. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můj názor je tedy takový, že pokud bys tam jela hlavně kvůli té angličtině, tak Itálie není dobrou volbou. Jde o to, co bys měla za rodinu, pokud nějaké rodilé mluvčí z anglicky mluvící země, tak v tom případě by to bylo přínosné, ale pokud nějaké Italy, kteří mluví trochu anglicky s tím jejich parádním přízvukem, tak si myslím, že bys stejně za chvíli mlela spíš italsky než anglicky. Jako domluvíš se, rozmluvíš se, ale nepochytíš přízvuk, naopak můžeš pochytit i chyby...toť můj názor, ale třeba je to blbost

Jak už psala LadySephira, jedině že bys šla do britské rodiny žijící v Itálii. Jinak šanci na zlepšení angličtiny moc nemáš. Italové nemluví dobře anglicky.

arrow
profile_image
GeeWay
od 4. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, v lednu nejspíš pojedu do Itálie jako au-pair, s jazykem problém není, ale co bych měla zařídit? Je to stejné, jako v UK, nebo je potřeba se tam někde zaregistrovat, že tam budu půl roku ?

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se chystám na roční kurz AJ, italštinu se učím sama (i když učebnice nic moc, píší téměř všechno včetně zadání italsky), ale mám tak "trochu" problém, protože agentura by mě poslala do háje. Nemám fotky s dětmi, ani dopisy, děti nemám komu hlídat a tak bych musela jet na vlastní pěst, což se mi také nechce, vzhledem k tomu, že jsem zmatkář a nikdy jsem sama do zahraničí nejela, co se v tomto případě musí i tak udělat? Jel jste někdo bez agentury kamkoliv a chtěla po vás rodina ty fotky a tak?

arrow
profile_image
Paci256
od 17. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak pokud jedeš do Itálie aby sis zlepšila angličtinu, tak bych to taky moc nedoporučovala. Ale italština je taky krásný jazyk Pokud však najdeš rodinku, která bude mluvit výhradně anglicky, tak proč ne ... přihlásíš se tam do jazykovky a hotovo.
Super info o aupair v Itálii najdeš i tady:
http://www.aupair-village.com/cz/aupair/chces-se-s tat-au-pair/aupair-kde/aupair-v-italii

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené